Potíže s termostatem

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Odpovědět
slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

WV GOLF III 1994
Motor se na volnoběh zahřeje a drží teplotu 90-92 stupňů ,jakmile se rozjedu,náporem vzduchu na chladič teplota klesne cca 80 a pak začne stoupat na 100 - 110.Termostat se při ochlazení uzavře a pravděpodobně vodní pumpa udělá takový podtlak, že termostat nemá sílu se již ve vyšších otáčkách otevřít. Podle mě je termostat nevhodně umístěn až za chladič místo před,ale s tím nemohu nic dělat.V termostatu není dirka, mohlo by to být tím?Má někdo nějaké zkušenosti s touto závadou? Kde na netu si mohu prohlédnout obrázek originál termostatu jaký tam patří?Zatím mám v plánu termostat vyhodit a částečně zakrýt chladič pokud mi neporadíte něco jiného.Třeba kdybych vyvrtal dirku....to může fungovat ale nemusí.Nějaké laborování a pokusy si nemohu dovolit, protože je termostat velmi špatně přístupný.Termostat jsem dával nový.Za každou radu budu rád. Třeba je potřebný určitý druh termostatu....co já vím?
Prosím poraďte co ss tím mám dělat.

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od RadimK »

A jaký motor ? Co voda? Netlačí se ven z nádobky?

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

NE. Motor 1,9 TD ,nové podezření je na slabou vodní pumpu ,že prý uhnívají lopatky ,divné. No ale proč to nezkontrolvat?Alespoň bude jistota. Uvidím na Pátek jsem objednán. Mechanik ,který se mi o auto stará je férovej a ochotnej kamarád.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

slava260 píše:NE. Motor 1,9 TD ,nové podezření je na slabou vodní pumpu ,že prý uhnívají lopatky ,divné. No ale proč to nezkontrolvat?Alespoň bude jistota. Uvidím na Pátek jsem objednán. Mechanik ,který se mi o auto stará je férovej a ochotnej kamarád.
Taky jsem slyšel,že některý vodní pumpy dělaj to,že jak jsou z jinýho materiálu hřídel a lopatky,tak se při zahřátí rozdílným způsobem roztahujou a jak jsou lopatky nalisovaný na hřídeli,tak se to protáčí.A studený je to o.k. ,takže se to blbě zjišťuje.A novej termostat taky nemusí bejt v pohodě.Zkusil bych ho povařit a vidělo by se jak funguje.Měla by na něm bej vyražená teplota,některý otvíraj dřív,některý dýl
Obrázek

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od RadimK »

Jináč těsnění pod hlavou

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

Právě že mám čerstvě přetěsněno , tak jde teplota až na 110. Před tím mi to při 100 vyházelo vodu a teď při 110 ne. V pátek zkontroluje-popř. vymění vodní pumpu,pokud to nebude pumpou a termostat bude OK pujde termostat ven. Uvidím.

Uživatelský avatar
RadimK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nový jičín

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od RadimK »

vzniká ti tam protitlak. nemáš prasklou hlavu?

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

Do vody nefouká,Hlava zkřivená není,čerstvé těsnění pod hlavou.Prasklá nebude.....asi....doufám :-) Stále mám podezření na ten termostat, před výměnou těsnění a termostatu to při těch 100 stupních vařilo a vyházelo vodu a po opravě 110 a voda neubejvá.Snad to dělá pumpa nebo vadný termostat přestože je nový .V pátek se to dozvím.Tady jeden na foru má taky ten samý problém a pro jinou závadu měnil i motor a závada i potom byla stejná .....110 stupňů. Vyměnil i čidla a stejné.Jsem s ním ve spojení. Já na víc dal i nový chladič. Pokud to nebude pumpou jde termostat ven....krajní řešení.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Zkus si od někoho půjčit víčko od nádobky na vodu.Je v ní ventil a když netěsní,voda se dřív vaří.Ten ventil udržuje v soustavě přetlak,díky kterýmu se voda vaří při vyšší teplotě
Obrázek

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od vw.vento »

Zdar, taky jsem toho vyskoušel dost.Jsem tem, jak se zmiňoval Sláva..Myslíš že to víčko to vyřeší??

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

Víčko asi ne ,protože tlak v nádobce je a ventil ve víčku O.K.

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

Chci věřit a doufám že se to v pátek dozvíme.....a nebo to bude další zoufalej pokus :lol: kdyby to alespoň nestálo tolik peněz :roll:

vw.vento
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 25.03.2008 18:41
Bydliště: Momentálně Liberec

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od vw.vento »

Přesně tak.Kdyby to alespoň nestálo tolik.To bych to pak klidně zkušel furt..

slava260
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.05.2008 00:05
Bydliště: Švihov u KT

Re: Potíže s termostatem

Příspěvek od slava260 »

:lol: :lol: :lol: Problém vyřešen: vyměněna vodní pumpa-byla tam vrtulka asi z pertinaxu nebo tomu něco podobného materiálu .Spodní pruměr vrtulky cca 6cm ,výška cca 2,5cm a vrchní průměr cca 4cm - tedy ukončena na tupo. Nová vodní pumpa originál na TD má vrtulku kovovou a lopatky se zbíhají do špičky. A tu tam mám a je po starostech :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“