Napájení zesilovače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

deadly_hawk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.05.2008 01:40
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Napájení zesilovače

Příspěvek od deadly_hawk »

Zdravim ve spolek , sehnal jsem si zesik http://www.blaupunkt.com/uk/7607792106_main.asp a budu ho umistovat do kufru. S nejvetsi pravdepodobnosti pro nej budu tahat napajeni primo z baterie, tak se chci optat jak protahnu kabel od baterky dovnitr, v interieru tusim co kde rozdelat, ale jak to dostat dovnitr netusim.

Pripadne jestli ho jde napajet ze zasuvky zapalovace co mam v kufur, ale to se mi nezda jako idelani pac prurez kabelu je dost malej.Nebo jestli to ma nekdo udelanej nejak jinak necham si klidne poradit.
Mam GIV 1999

Dik moc

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od crossic »

No určitě to natáhni od baterie...odkudkoliv jinud je to blbost...dovnitř se ten plusák tahá tím krkem co máš za filtroxem a jde ti ke stěračům...sundáš torpédo, stěrače a motůrek a přes reltkovou skříň si to jen pustíš dolů pod palubku...pak to jen podél prahu natáhneš dozadu...
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Tomm »

crossic píše:No určitě to natáhni od baterie...odkudkoliv jinud je to blbost...dovnitř se ten plusák tahá tím krkem co máš za filtroxem a jde ti ke stěračům...sundáš torpédo, stěrače a motůrek a přes reltkovou skříň si to jen pustíš dolů pod palubku...pak to jen podél prahu natáhneš dozadu...
Pripadne pokud nemas plyn na lanko, tak se da dirou nad pedalem plynu, nemusis nic rozdelavat v motorovym prostoru (jen kryt pedalu pod palubkou), je tam jen zaslepka.
Přílohy
Grommet01big.jpg
Grommet02big.jpg
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Majllo »

no ja to mam tahane z rozvodovej skrine.neviem aky silny zosik tam chces ale daj tam hruby kabel.som dal len 7mm a som to pocital podla dlzky vodica a prudu ktory cez nen tecie ale je to malo.

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od GolfinoIV »

tu mas nejake info o prierezoch http://power-sound.sk/p1-kabelaz.html
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

radím natáhnout to rovnou kabelem o průřezu minimáíně 35qmm nebo 50qmm .... ničemu to neuškodí a ušetříš si práci i finance do budoucna....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Majllo »

suhlasim radsej tam daj riaden kebel a budes mat pokov a v buducnosti ked ti to nebude stacit nebudes musiet tahat znovu :D

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od shaft.cz »

jj radsi 50tku at nemusis tahat znova az bude malo stavy na zesik(y) v budoucnu :lol: podle me je nejlepsi a nejkratsi to natahnout do interieru kolem origo el.svazku z motoru, foto v priloze az do kufru :D
Přílohy
DSC00160.JPG
DSC00161.JPG
DSC00163.JPG
DSC00164.JPG
DSC00166.JPG
DSC00173.JPG
DSC00174.JPG
DSC00175.JPG

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

mohu potvrdit...mám to taky tak..za vydatné pomoci mistra Shafta a duševní podpory mistra "pade" Beara :wink: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od bear »

vtuni píše:mohu potvrdit...mám to taky tak..za vydatné pomoci mistra Shafta a duševní podpory mistra "pade" Beara :wink: :mrgreen:
já ti dám duševní podpory :D už si našel tu etku ?
k tématu tyhle kábly jsou od ČEZu, jsem na to koukal tím vby se dal napájet celej panelák :D

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Majllo »

no to ano taky kabel mame tahany mi na bytovku :D

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Goauld »

No pokud v kufru vozíte vykony zesilovače, pak je takovej kabel potřeba, když se totiž sečte odběr všech zesíků dostnate se na fakt velky hodnoty, dokonce takovy, že se zdá že ani baterka to nemuže utáhnout, proto se třeba používá "kapacitor" což je obyčejnej kondenzátor, akorát velkej a s velkou kapacitou.
A pokud někdo fakt plánuje že bude dělat audio, tak nemá cenu tahat malej kabel, když by ho pak musel tahat znovu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od shaft.cz »

Goauld píše:No pokud v kufru vozíte vykony zesilovače, pak je takovej kabel potřeba, když se totiž sečte odběr všech zesíků dostnate se na fakt velky hodnoty, dokonce takovy, že se zdá že ani baterka to nemuže utáhnout, proto se třeba používá "kapacitor" což je obyčejnej kondenzátor, akorát velkej a s velkou kapacitou.
A pokud někdo fakt plánuje že bude dělat audio, tak nemá cenu tahat malej kabel, když by ho pak musel tahat znovu.
jj tak tak az na ten kapik ten je dle me k nicemu,radsi koupit poradnou baterku ktera da stabilni napeti po dobu nekolika minut coz kapik je vycucan behem par vterin :) ja menil origo VW baterii za Exide a jsem max spoky :twisted: a ten kabel je 53tka ale rekl bych od 50tky k nerozeznani (prumerem)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od vtuni »

bear píše:
vtuni píše:mohu potvrdit...mám to taky tak..za vydatné pomoci mistra Shafta a duševní podpory mistra "pade" Beara :wink: :mrgreen:
já ti dám duševní podpory :D už si našel tu etku ?
k tématu tyhle kábly jsou od ČEZu, jsem na to koukal tím vby se dal napájet celej panelák :D
etku jsem našel..zase mi mrcha nehrála v rádiu....(joke)
.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: Napájení zesilovače

Příspěvek od Majllo »

no ale keby som chcel davat kapacitor nie je to lepsie tahat znovu a samostatne na kapacitor dalsi kabel???lebo videl som to uz aj tak urobene...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“