AUTOSERVISY: kde vědí jak na Sharana, zkušenosti, doporučte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Jak servisujete svého Sharana, Alhambru či Galaxy?

Většinu věcí přenechávám odborníkům v servisu nebo lidem co se vyznají, nechci nic pokazit.
59
32%
Jak co, složitější věci do servisu, ale dost si toho udělám i sám.
103
56%
Já jsem odborník a servisům radši nic nesvěřuji.
22
12%
 
Celkem hlasů: 184

matr.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.11.2007 18:24

servis pro Sharana

Příspěvek od matr.p »

Nazdar lidi, mám malý skromný dotaz. Před třemi dny jsem koupil Sharana 2,8 a potřebuju udělat servisní prohlídku, ale do autoriz. servisu se mi moc jet nechce. Poraďte kdo je schopen mi to udělat (zjistit závady popř. opravit) v Ostravě. Díky

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: servis pro Sharana

Příspěvek od widle »

matr.p píše:Nazdar lidi, mám malý skromný dotaz. Před třemi dny jsem koupil Sharana 2,8 a potřebuju udělat servisní prohlídku, ale do autoriz. servisu se mi moc jet nechce. Poraďte kdo je schopen mi to udělat (zjistit závady popř. opravit) v Ostravě. Díky
v Ostravě nevím, ale ve Frýdku-Místku firma Quality servis...dělali mi pár aut, i kámošům a spokojenost...cena celkem dobrá. Jinak co se týče technického stavu, tím myslím brzdy, nápravy atd, dobré řešení je STK tam ti za malý paušál auto zkontrolují
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

matr.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.11.2007 18:24

Re: servis pro Sharana

Příspěvek od matr.p »

widle píše:
matr.p píše:Nazdar lidi, mám malý skromný dotaz. Před třemi dny jsem koupil Sharana 2,8 a potřebuju udělat servisní prohlídku, ale do autoriz. servisu se mi moc jet nechce. Poraďte kdo je schopen mi to udělat (zjistit závady popř. opravit) v Ostravě. Díky
v Ostravě nevím, ale ve Frýdku-Místku firma Quality servis...dělali mi pár aut, i kámošům a spokojenost...cena celkem dobrá. Jinak co se týče technického stavu, tím myslím brzdy, nápravy atd, dobré řešení je STK tam ti za malý paušál auto zkontrolují
No a jaká je spokojenost třeba u Hellera? Byl jste tam někdo?

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: servis pro Sharana

Příspěvek od widle »

matr.p píše:
widle píše: v Ostravě nevím, ale ve Frýdku-Místku firma Quality servis...dělali mi pár aut, i kámošům a spokojenost...cena celkem dobrá. Jinak co se týče technického stavu, tím myslím brzdy, nápravy atd, dobré řešení je STK tam ti za malý paušál auto zkontrolují
No a jaká je spokojenost třeba u Hellera? Byl jste tam někdo?
to nevím, já do těch značkových předražených nějak nemusím....
nevím jak heller, ale třeba tady jeden značkový dělal kámošovi garančku na felicii, on si poznačil ventily...v papírech měl napsané, že mu je seřídili, nechal proto sundat víko a ejhle....nehli ani prstem..takže, lepší je nějaký schopný kámoš, co se vyzná, než tihle...ale je to jen můj názor.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od milda »

matyasss píše:
pistahufnagl píše:ahoj, sháním servis se zkušeností s automatickými převodovkami na královéhradecku.
ahoj pisto obavam se ze u nas v kraji to bude velky problem sehnat odborniky na automaty :( ..zkus http://www.kaps.cz" target="_blank nejsou sice od nas ale Olomouc neni tak daleko a jsou to fakt odbornici...nekolikrat jsem s nima uz jednal a i po telefonu dokazou poradit a jsou vstricni...a pokud poradne prohlidnes jejich stranky tak je videt ze se prevodovkam venuji i zavodne coz svedci o tom ,ze to nejsou zadni amateri 8)

Jo,tak s touto firmou mám jen ty nejlepší zkušenouti,spokojenost,ale jezdím do Kojetína.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUTOSERVISY: kde vědí jak na Sharana, zkušenosti, doporučte

Příspěvek od Shemik »

Pisto mohu li Ti poradit, na automaticke prevodovky neshanej dobry servis na Hradecku, ale shanej dobry servis. Uz mam zmapovane, ze dobrych servisu na automaty je u nas jako safranu. Pokud by sis nejakym servisem u Vas nebyl uplne jisty, nevahej to dat klidne nekam dal. Nabidne se ti sice kdejaky garage-majstr a semtam to nejaky z nich i opravi, ale neusetris. Misto jedne opravy za 40 ve specializovaem servisu na automaty, ktery si necha svoji kvalitu zaplatit obvykle provedes u garage-majstra 3 opravy po 15 a stejne vetsinou nakonec skoncis v tom servise, kde to fakt umi a nechaji si to zaplatit takze levnejsim servisem v naproste vetsine pripadu neusetris. Ja jsem objevil jeden sqely servis tady u nas na kraji Prahy v Male Chuchli, ten mohu doporucit. Maj. p. Fresl: http://www.aa.cz/fre-ko/ . 8)

Uživatelský avatar
alikvosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: chomutov

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od alikvosa »

Ahoj lidičky chtěl bych se zeptat jestli si opravujete svoje miláčky sami nebo dáváte do servisu? A když si je opravujete sami tak co všechno jde zvládnout samostatně a případně kde to pácháte?? Já se snažím opravovat našeho Alíka sám ve svojí dílničce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od Bitvi »

Záleží kdo je jak šikovnej.
Já podle nálady,ale většinou Sharana vozím kámošovi do Klášterce,protože je levnej a tak se mi to ani nevyplatí špinit si ruce.
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od kazbic »

Drobnosti na garáži a větší věci stejně jako Bitvi.V garáži mám i dva nájezdy,tak se můžu v poho dostat i pod auto.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

baca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2008 19:48
Bydliště: Brno

Servis v Brně

Příspěvek od baca »

Ahoj, dnes jsem si koupil dlouho vysneneho Sharana 2003 v cerne barve. Nevite, kde je v Brně nejlepší servis? Jaké máte zkušenosti?

Uživatelský avatar
zdeny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.01.2008 17:34
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

KAPS Kojetín: Pozor!!! Velmi špatná práce i jednání. Automat

Příspěvek od zdeny »

Moje zkušenosti s pokaženým tiptronicem a opravou u firmy Kaps Kojetín:
Vše začalo tím, že zpátečka někdy nezaskakovala. To bylo hned poté, co jsem auto koupil, později začala zpátečka i prokluzovat. Nechtěl jsem to dávat někomu do garáže a hledal jsem renomovanou firmu. našel jsem Kaps a za opravu převodovky zaplatil 72000,- Zdálo se to OK, jen tam zůstaly vibrace kolem 2000ot/min, o kterých mi doteď tvrdí, že nejdou z převodovky - hydroměnič tam údajně dávali repasovaný. To byl listopad.
V březnu mi za jízdy, naštěstí v obci, upadla poloosa (asi ji málo dotáhli), povolily se na ní šrouby u unašeče převodovky a prorazila plášť převodovky (vyloženě chyba při jejich opravě). Musel jsem se nechat odtáhnout. Toto jsem reklamoval, vcelku úspěšně, Ve firmě kaps vyměnili plášť převodovky, dodnes mi neuhradili náklady na zapůjčení náhradního auta, po těch 30 dní, co bylo auto znovu u nich.
Čili dosavadní náklady cca 90000,-
No a pak teprve přišly problémy. Druhý den po převzetí vozidla nešlo řadit, upadl konec lanovodu od řazení. Vyjádření firmy KAPS: Objednejte se a zaplaťte-my lanovod vyměníme, že upadl, za to nemůžeme (den po návratu z reklamace). Zatím je to opraveno provizorně.
Pak se ochladilo a u studeného auta nezaskakuje zpátečka (až minutu nebo i víc) - původní závada kterou to začalo, teď už to dělá i teplé, tam zpátečka zaskočí se zpožděním 1 - 5s a s cuknutím. Když jsem to předvedl, vyjádření KAPS: je to starší vůz, to je normální.
Dál se zvýší otáčky motoru, když to řadí ze 3 na 4, správně by měly jen spadnout, tato závada tam nikdy před reklamací nebyla. Vyjádření KAPS: Nevidíme důvod k reklamaci, zaplaťte si 9000,- za výměnu hydraulického rozvaděče, práci uděláme zadarmo, ale nevíme, jestli se tím závada odstraní.
To už bych byl se všemi náklady pomalu na ceně nové převodovky a možná by stále nefungovala, čili na to jsem nepřistoupil.
Když jsem se ptal na diagnostiku, pan Marvan přinesl notebook, načetl VAGem paměť závad a řekl, že diagnostika je v pořádku!!!!!!
Když jsem mu řekl, že jsme promazali homokineťáky na autě, tak udělal závěr, že došlo k neodbornému zásahu do podvozku!!!!! (navíc až po všech jejich opravách) a tím je to prý celé způsobeno!!!
Souhrn: Během necelého půl roku auto 2 měsíce v opravě, 90000,- v pr... a na převodovce víc závad než na začátku.

Tak si na ně prosím Vás dávejte bacha, ať nedopadnete jako já!!!!!!!!!!!!! Už to s nimi budu řešit jen přes právníka (nebo televizi NOVA).
A zároveň prosím o radu, nevíte o někom kdo Tiptronicu opravdu rozumí? Mám grafy z VAGu co to dělá za jízdy, třeba by to někdo uměl vyhodnotit.
Naposledy upravil(a) zdeny dne 06.06.2008 16:50, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KAPS Kojetín: Pozor!!! Velmi špatná práce i jednání.

Příspěvek od patper »

8O ajajajajj,kdyz se to sere,tak..... :evil:
Ale k prevodovce - podobne dopadnul Shemik - kontaktuj ho a treba poradi :idea:

Jinac, preju silne nervy a at brzy jezdis :!: :wink:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: KAPS Kojetín: Pozor!!! Velmi špatná práce i jednání. Automat

Příspěvek od Bitvi »

Tak tohle je fakt mazec.
Jj,Shemik má zkušeností na rozdávání.Určitě poradí
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: KAPS Kojetín: Pozor!!! Velmi špatná práce i jednání. Automat

Příspěvek od kazbic »

8O To je síla toto.Další automat.Ty ceny za opravy mě děsí.Asi zůstanu napořád u fofrklacku. :(
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: KAPS Kojetín: Pozor!!! Velmi špatná práce i jednání. Automat

Příspěvek od Bitvi »

jj,zlatej fofrklacek.Aspoň máš v autě co honit :lol:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“