MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

No pod sedačkou spolujezdce se nachází baterie přídavného topení,tedy bufíku

Uživatelský avatar
montesak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

sprejdr

Příspěvek od montesak »

Pro sprejdra-ahoj, měl jsem podobnej problém zkus zkontrolovat snímač otáček na klice, závada může být v porušené izolaci přívodních kabelů. Čidlo je na bloku motoru v pravo vedle olejového filtru.

Uživatelský avatar
inspektor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od inspektor »

daber

nevím o tom, že bych měl ve své Galaxy přídavné topení. Kromě automatické klimy, která dle mého jede až po nastartování. Dá se to nějak poznat? Podotýkám, že u osvětlení u zrcátka nemám žádné ovladače. Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od daber »

z toho si nic nedělej,nic není kompletní.Když se podíváš za práh pod zadníma dveřma za řidičem,měl by tam být válec,ze kterýho jde malej výfuk a přichází dvě trubky.Ale na druhou stranu já tam mám bufík,i ty hodiny,ale zase tam nemám tu baterku

Uživatelský avatar
sprejdr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od sprejdr »

To Montesak diky za radu. Byl to opravdu snímač otáček.Když jsem ho vyndal zjistil jsem že izolace na kabelu a i na jednotlivých žílách asi tak 5cm kolem vývodu z čidla je uplně popraskaná a odrolená. Takže se to zkratovalo. Už tam mám snímač novej a všechno je ok. Ještě jednou díky.

janci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.12.2007 13:52
Bydliště: Košice

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od janci »

Dobry viete mi niekto poradi mam tdi 66kw pred 2mesiacmi mi auto dvakrat cuklu potom blikal zhavic a auto slo na nudzovy rezim. mechanykmi vymenil riadeny strik ale za jazdeny. Potom to islo asi po tyzdni sa mi stavalo ze auto asi 5 krat do tyzdna cuklu nakoniec mi zacalo vynechavat na volnobeh a ya jazdy trhalo castejsie az sa nedalo jazdit. mechanyk odpojil zasuvku na cerpadlo dal ju naspat a motor isiel normalne po dvoch dnoch zasa semtam cuklo vycistil som zasuvku od striku a dobre asi tyzden teraz raz zacas cukne zda sa mi ked prejde po neakej nerovnosti. vie niekto poradit?
VW Sharan I, 1,9 TDI 66kW,AHU, r.v.96

hoskins
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.11.2007 21:13
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od hoskins »

Mam zrovna stejny problem.Zacalo to jednim vetsim cuknutim pri brzdeni.Potom to cuklo 2krat behem 25kilometrech a ted to cuka porad.Pri volnobehu jsem pridal plyn na 3tis.otacek a drzel tak pul minuty.Po pul minute plynuleho zvuku se zacali ozyvat takove rany do vyfuku a vynechavani paliva a zachvevy auta.Dojel jsem priskokama v pred do servisu kde to napojily na vag a napsalo to chybu elektricka zavada v proudovem obehu a neco jako chyba na nake tyci.Prej je to neco nacerpadle.Zavolal jsem tedy do servisu kde delaj servis cerpadel v Plzni a tam me povedel ze to chce cely vrsek od vstrik.cerpadla.cena kolem 13000kc bez dph.plus 3600kc bez dph za to ze daj cerpadlo na naky stroj kde ho jeste seridi.Volal jsm pak do Varu kde se zabivaji take opravou cerpadel a tam byli o dost levnejsí.V patek to tam du hodit a hned mi povi zda budou cerpadlo vyndavat ci nikoliv.Jsem tedy zvedav jak tohle dopadne.Uz jsemtotiz kupoval setrvacnik za 28000kc a ted cerpadlo do 20000tis.jsem s toho na mrtvici a uz mam v hlave DEMONA.
Ford Galaxy 1.9/TDI 81KW 1999/190TIS.KM :evil: :twisted: :evil:

plouf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.11.2007 22:44

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od plouf »

Zdravím všechny "postižené" výpadky chodu motoru,které jsou spojeny s padáním otáčkoměru a cvakáním relé.Mám 2.0 benzín ADY a začalo to velmi zvolna a snad jen na pár vteřin nepravidelně-dvakrát až asi sedmkrát za týden.Prošel jsem elektro,kostry,spoje,konektory,relátka..
Ve finále jsem odhalil rozdrolenou izolaci na hallově snímači otáček kliky-vpravo od olej.filtru.Kabel byl jinak celý,tož jsem izoloval,impregnoval a samosmrštil k tomu vyvinutou bužírkou.14 dní klid-a pak zvolna znovu.Napíchnul jsem dvojici led na výstup čidla(rychlé blikání) a napájení z Ř.J.Během nejbližšího cukání jsem obě sledoval a nebylo vidět ŽÁDNÉ poblikávání...Tak jsem se dopustil chyby a snímač jako zdroj poruchy vyloučil..Nakonec,z čirého zoufalství jsem se k němu vrátil,demontoval,nechal otestovat v dílně a ejhle-signál sem-tam nebyl čistý obdélník,ale jehla či pila a když to řídící jednotka nestrávila-motor vypínal..Nové čidlo stálo cca 1800 Kč ale Šáša jede jak umí a je po problému... :D

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od ifos.cz »

Me se ted nedavno stalo to, ze mi v plnem tahu do kopce najednou jakoby na vterinu uplne vynechal motor a s autem to cuklo malem jak pri narazu, ale ihned po tom jelo dal bez problemu, takze jsem si ani nestihl vsimnout kontrolek :( Mam benzin 2.0 ADY - myslite, ze to bude neco podobneho? Od te doby se to nestalo, ale priznam se, ze me to znervoznilo - tohle se mi stat v zime, tak uz rotaci auta asi neukociruju :(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
G&B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.05.2008 11:50
Bydliště: Týnec nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od G&B »

Také se přidám, řešil jsem "cukání" asi dva měsíce podle rad z tohoto fóra, ale bez většího úspěchu. Závada se "našla" minulý týden kdy padl ventil do 4tého válce rozmlátil píst i hlavu a poškodil vačku. :cry:

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Paolino »

Zdravím ... to cukání řeším taky. V zimě se to stávalo tak jednou za měsíc, a dneska je to pokaždé když vyjedu. Prvních 5 km - při rozjezdech, do kopce prostě když je motor v tahu to občas cukne někdy i ve vteřinových intervalech vícekrát za sebou .. Ujedu cca 5 km, motor se zahřeje a je klid ! Pak můžu jet třeba 1000 km a pohoda ... Takže jsem z toho vydedukoval, že u mě to asi nebude nic s elektrikou ( otáčkoměr mi nepadá ani kontrolka žhavení se nerozsvěcí ) spíš si myslím, že je někde něco mechanicky přidřené. Zahřeje se to a pohoda ... na VAGu to nic nepíše ... koukali na to už tři mechanici a nic ... už jsem z toho zoufalý :cry: ... nemá někdo nějakou radu na co by se mělo kouknout?

Uživatelský avatar
RichardSamek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od RichardSamek »

U modelu 98, 110PS jsem měl jsem podobný problém a bylo to relé č.109. Pod pojistkama, cca 600,-
Držím palce :wink:
S pozdravem
Richard, Karlovy Vary
605591128

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Paolino »

Dík ... zkontroluju. Bude toho asi víc. Prošel jsem i sekci Passat a na radu z tohoto fóra jsem dneska trošku protáhl svojeho Alíka.... a ejhle, při větším zátahu se motor opět škubal a rozblikala se kontrolka žhavení jak popisoval civis a bliká stále. Takže necham vyčistit turbo, zkontrolovat ventil N75, váhu vzduchu a samozřejmě v první řadě relé 109 ! :) Díky za rady .... tohle fórum je super !

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Galaxy »

Vyřešil už někdo úspěšně tento problém??? Mám stejný problém a než začnu pátrat, tak raději se tady zeptám jestli už na to někdo přišel. Mám 1,9Tdi 66Kw AHU. Díky za odpovědi.....
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR, CHOD: občasné vynechávání na cca 2 vteřiny, co to je?

Příspěvek od Paolino »

Relé 109 jsem zkontroloval, vyčistil ... problém trvá. Váhu vzduchu jsem vyčistil ... problém trvá. Na diagnostice vyjel výpis závad :

00550 017
Regulace počátku vstřiku
regulační odchylka
sporadická

00542 027
Snímač zdvihu jehly -G80
neplatný signál
sporadická

00625 027
Signál rychlosti
neplatný signál
sporadická


je z toho někdo chytrý ???? :) :D :)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“