T4 Brzdy - táhnou do strany - VYŘEŠENO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

T4 Brzdy - táhnou do strany - VYŘEŠENO

Příspěvek od barvas »

Zdravím a prosím o radu, u mé T4, 1.9D rv.91, plechovka,při brždění (intenzivním) táhne jednou do prava, jednou do leva..... Zadní kola se začnou blokovat dřív než předek. Je to ovzdušněné, při kontrole jsem nic podezřelého nenašel. Je to vlastnost (není to naloženo, vozí to se mnou jen "vzduch"). Je to vlastnost, nebo je někde chyba? Dík.
Naposledy upravil(a) barvas dne 09.06.2008 08:58, celkem upraveno 2 x.

jarotko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.05.2008 11:46
Bydliště: Slovensko

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od jarotko »

T5 to urcite nerobi a ani v T4 som nemal taky pocit. Taha to alebo to len sklbne do strany?

Uživatelský avatar
t4jarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 03.10.2007 15:09

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od t4jarek »

Asi bych jako první udělal rozborku předních třmenú a vyčistil
dosedací plochy brzdových destiček a kouknul jestli ti to dobře chodí ty čepy na těch třmenech.Jestli jsou ok ty prachovky a td.Skrátka rozebrat vyčistit namazat a poskládat.

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od barvas »

jarotko píše:T5 to urcite nerobi a ani v T4 som nemal taky pocit. Taha to alebo to len sklbne do strany?
Táhne to jednou do prava jednou do leva, zadek píše na silnici dřív. Předek jsem rozebral, vše je OK, třemeny se hýbou, destičky v pořádku, kotouče také, ovzdušněný to je. Projevuje se to při intenzivním brždění, hlavně na mokru. Ještě mě napadlo se podívat na omezovač zadních brzd, jestli to tam není nějaký zatuhlý. Tady jsou brzdy "do kříže" tzn L.pření + P.zadní a naopak, tak jsem si nejdřív myslel že tam omezovač nebude ale zkoumal jsem knihu Jak na to? a tam se o něm zmiňují. Má to někdy i tendenci škubat, jako by se bloklo jedno přední kolo dřív než by mělo (na mokru). ABS nemám.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od VW-Tim »

a co geometrie?jenom nápat :wink:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od Tomas1 »

tiez si myslim ze je to geometriou...pozri sa na gumy ci ich nebere do jednej strany..

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od barvas »

Geometrie je OK a pneumatiky jsou také sjeté rovnoměrně. Mám podezření na ten omezovač zadních brzd, ono je to už to poslední na co jsem nekoukal. O víkendu si pod to lehnu a prozkoumám to. Já ho používám soukromě a kromě dvou jízdních kol a cestovní tašky v tom nic nevozím, tak je ten zadek lehkej. Jestli je to tam nějaký zatuhlý a nefunguje to, tak by to mohlo být ono.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od VW-Tim »

Možná taky blbost ale co pořádně ovzdušnit brzdy,zadek musí být zatížený(naložený)
wagen cult cars

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany

Příspěvek od barvas »

Tak je to jasný, omezovač brzd je KO, totální bakule koroze, je to zarezlý opravdu pořádně, prakticky je to rozpadlý. Nevíte kde nejlépe koupit jiný, v tomto případě bude asi nejlépe nový ale starší zachovalý by také nebyl marný, dík.

barvas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 27.03.2008 07:11

Re: T4 Brzdy - táhnou do strany - vyřešeno

Příspěvek od barvas »

Bylo to tím omezovačem, po velké snaze se mi podařilo omezovač rozhýbat a už to brzdí OK.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“