Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
nessi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 01.11.2007 12:50

Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od nessi »

Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli nemate nejaky figl na vycisteni prednich plexi na svetlech. Proste uz nejsou takovy pekne ciry a novy se mi kvuli tomu kupovat nechce. Tak to zkousim takto. Diky.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od šimek »

nessi píše:Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli nemate nejaky figl na vycisteni prednich plexi na svetlech. Proste uz nejsou takovy pekne ciry a novy se mi kvuli tomu kupovat nechce. Tak to zkousim takto. Diky.
Myslím že moc neuspěješ, prostě ten plast je zašlý, poškrábaný. Já když jsem pak dal nová světla a porovnal to, no prostě krása a svítivost úplně někde jinde.

Uživatelský avatar
negr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od negr »

Také jsem musel koupit nová světla. Pokud chces aby ti dobře svítili, tak ti nic jiného nezbývá, protože v čočkách je leštěný kov, který po několika letech tmavne.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od StandaS »

negr píše:Také jsem musel koupit nová světla. Pokud chces aby ti dobře svítili, tak ti nic jiného nezbývá, protože v čočkách je leštěný kov, který po několika letech tmavne.
Oslepne. :lol: Jinak ten plast už neuděláš, není to plast, ale polikarbonát a ten vlivem UV dostane nažloutlou barvu a samozřejmě je to oje...é od kamínků. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
negr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od negr »

StandaS píše:
negr píše:Také jsem musel koupit nová světla. Pokud chces aby ti dobře svítili, tak ti nic jiného nezbývá, protože v čočkách je leštěný kov, který po několika letech tmavne.
Oslepne. :lol: Jinak ten plast už neuděláš, není to plast, ale polikarbonát a ten vlivem UV dostane nažloutlou barvu a samozřejmě je to oje...é od kamínků. :wink:
To jo, oslepne, protože ztmavne :roll:

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od auckland »

jj, je to tak jak všichni říkaji, čočky pěkně tmavnou, když jsem ještě dával xenony do původních světel, tak jsem si říkal jak parádně to svítí, ale pak když jsem koupil světla nový, tak jsem čučel jak xenony šajní 8O

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od Fandy »

Pokud je horší jen polykarb.,můj postup:demontovat světla, 1200 smirk. papír+voda,brusná pasta+filc.kotouč,leštěnka+kotouč z ovčí vlny,leštit a leštit.......a je to jako nový :D

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od StandaS »

Fandy píše:Pokud je horší jen polykarb.,můj postup:demontovat světla, 1200 smirk. papír+voda,brusná pasta+filc.kotouč,leštěnka+kotouč z ovčí vlny,leštit a leštit.......a je to jako nový :D
No tak na to zapomeň. Jediné, co tím odstraníš je, že se zbavíš škrábanců a ťukanců od kamínků. To zažloutnutí neodstraníš, je to v celém plastu. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od šimek »

StandaS píše:
Fandy píše:Pokud je horší jen polykarb.,můj postup:demontovat světla, 1200 smirk. papír+voda,brusná pasta+filc.kotouč,leštěnka+kotouč z ovčí vlny,leštit a leštit.......a je to jako nový :D
No tak na to zapomeň. Jediné, co tím odstraníš je, že se zbavíš škrábanců a ťukanců od kamínků. To zažloutnutí neodstraníš, je to v celém plastu. :wink:
Má pravdu starosta.

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od Fandy »

StandaS píše:
Fandy píše:Pokud je horší jen polykarb.,můj postup:demontovat světla, 1200 smirk. papír+voda,brusná pasta+filc.kotouč,leštěnka+kotouč z ovčí vlny,leštit a leštit.......a je to jako nový :D
No tak na to zapomeň. Jediné, co tím odstraníš je, že se zbavíš škrábanců a ťukanců od kamínků. To zažloutnutí neodstraníš, je to v celém plastu. :wink:
Neřeším zažloutnuté lampy :wink: ,jen povrchové poškození :D

Uživatelský avatar
nessi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 01.11.2007 12:50

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od nessi »

Takze to vypada na koupi novych svetel. Kolik tak stoji? Kde se daji sehnat levnejs?? A uvital bych i navod na demontaz. Predem diky za tipy!!!

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od Fandy »

Zkusím popsat:vyháknout táhlo otv.kapoty,mřížka chladiče 2 šrouby-nahoru vyndat,přední nárazník 8 šroubů v plast.podbězích 3 dole pod motorem 2 pod mřížkou chladiče-nárazník vysunout,plast držák 4 šrouby-ven,a seš u světel-každý 4 šrouby-2 v mot. prostoru 2 shora na lampách,konektory odpojit a máš je venku.Vypadá to složitě,ale celý mi to trvalo poprvé půl hoďky.Obrázky by byly fajn-nemám.

Uživatelský avatar
negr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od negr »

nessi píše:Takze to vypada na koupi novych svetel. Kolik tak stoji? Kde se daji sehnat levnejs?? A uvital bych i navod na demontaz. Predem diky za tipy!!!
Dokazu sehnat jedno asi za 4000-5000Kc. Origo stoji okolo 6500Kc.

Uživatelský avatar
negr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od negr »

negr píše:
nessi píše:Takze to vypada na koupi novych svetel. Kolik tak stoji? Kde se daji sehnat levnejs?? A uvital bych i navod na demontaz. Predem diky za tipy!!!
Dokazu sehnat jedno asi za 4000-5000Kc. Origo stoji okolo 6500Kc.
Jeste jsem zapomel dodat, ze jsou to origo HELLA.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Zašlé přední reflektory-světla - jak vyčistit?

Příspěvek od pásovec »

Našel jsem na netu v jedné recenzi, jak někdo vyleštil světla:
Dnes pridávam foto z leštenia predných svetlometov, keďže po určitých rokoch plastové kryty svetiel zachádzali, ohrkávajú sa od kamienkov, prípadne žltnú a strácajú svoj lesk... Výsledok možno až tak dobre nie je vidno na priloženej foto, ale v reáli to je obrovský rozdiel, opticky ako nové. Ak bude záujem, rád sa podelím o skúsenosti.
Přílohy
470fc44c54812.jpg
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Archiv“