Velikost nádrže

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

tak to je dobre vysvetlenie situacie potom ok :wink:

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

Tomas1 píše:tak to je dobre vysvetlenie situacie potom ok :wink:
Bere se na vědomí :wink:

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od arapah »

Malfox píše:Půjde mě do auta tento tachometr.
tachmetr_3064376633373437.jpg
tachmetr_3064376633373437.jpg
to je s MFA tak pujdou,pakliže máš B4

Uživatelský avatar
Malfox
Závodník
Závodník
Příspěvky: 525
Registrován: 04.03.2008 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Malfox »

arapah píše:
Malfox píše:Půjde mě do auta tento tachometr.
tachmetr_3064376633373437.jpg
tachmetr_3064376633373437.jpg
to je s MFA tak pujdou,pakliže máš B4
Mám B4, takže by to šlo?

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od arapah »

arapah píše:
Malfox píše:Půjde mě do auta tento tachometr.
tachmetr_3064376633373437.jpg
tachmetr_3064376633373437.jpg
to je s MFA tak pujdou,pakliže máš B4
tak neni problem a co to ostatní, máš?svazek do pojistkovky atd,nebo to tam jen chceš připojit.

hresek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.06.2008 20:26

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od hresek »

Zdravím všechny příznivce pasátků.Mám taky problém s ukazatelem nafty .Nikdy jsem nějak nehlídal kolik mám v nádrži dokavaď byl přísun ,ale když jsem měl auto druhý den tak mi dolšla nafta přímo na křižovatce a ukazatel mi ukazoval 20 l a v bazaru mi trvdili že tam 20 l je .Ponějakém čase mi nafta došla znova a ukazatel ukazoval 60 l .Tak jsem z toho zmatený .Nevíte někdo v čem je závada a jak jí odstranit?Jinak do nádrže jsem taky dostal 90 l.
Díky za info.

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od arapah »

hresek píše:Zdravím všechny příznivce pasátků.Mám taky problém s ukazatelem nafty .Nikdy jsem nějak nehlídal kolik mám v nádrži dokavaď byl přísun ,ale když jsem měl auto druhý den tak mi dolšla nafta přímo na křižovatce a ukazatel mi ukazoval 20 l a v bazaru mi trvdili že tam 20 l je .Ponějakém čase mi nafta došla znova a ukazatel ukazoval 60 l .Tak jsem z toho zmatený .Nevíte někdo v čem je závada a jak jí odstranit?Jinak do nádrže jsem taky dostal 90 l.
Díky za info.
kdybys bydlel okolo Tepllic tak ti můžu pujčit hladinoměr jinej,a vyzkoušet to -otázka pár minut.

Uživatelský avatar
sokobany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.06.2008 20:54

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od sokobany »

hodys píše:kde berety ty hodnoty nádrže u kombi 90 nebo snad i 100 a 110 litrů jak tady taky nějakej dobrák psal.. všechny mají 70 a když to natlačíš i do komory tak o cca nějakejch 7 litrů víc.. ale víc jak 80 tam nemá nikdo šanci narvat..
Ahojky to já tam narvu s přehledem 84.Ono stačí u hrdla když už máš plnou máčknout takovou malinkou páčku na levý straně a okamžitě se ti odvzdušní nádrž a spadne hladina.pak tam narveš opravdu přes 80 litrů nafty

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Bastard »

sokobany píše:
hodys píše:kde berety ty hodnoty nádrže u kombi 90 nebo snad i 100 a 110 litrů jak tady taky nějakej dobrák psal.. všechny mají 70 a když to natlačíš i do komory tak o cca nějakejch 7 litrů víc.. ale víc jak 80 tam nemá nikdo šanci narvat..
Ahojky to já tam narvu s přehledem 84.Ono stačí u hrdla když už máš plnou máčknout takovou malinkou páčku na levý straně a okamžitě se ti odvzdušní nádrž a spadne hladina.pak tam narveš opravdu přes 80 litrů nafty
Páčku? 8O Hned zítra se na to musím podívat! :wow:

Uživatelský avatar
sokobany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.06.2008 20:54

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od sokobany »

Bastard píše:
sokobany píše: Ahojky to já tam narvu s přehledem 84.Ono stačí u hrdla když už máš plnou máčknout takovou malinkou páčku na levý straně a okamžitě se ti odvzdušní nádrž a spadne hladina.pak tam narveš opravdu přes 80 litrů nafty
Páčku? 8O Hned zítra se na to musím podívat! :wow:
Tak co našel jsi ? :wink:

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

ano je tam odzvdusnovak...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Bastard »

Našel, našel, akorát si myslím, že se ta páčka sama uvolní, když tam strčím tankovací pistoli :| :thk:

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od JonatanCl »

Bastard píše:Našel, našel, akorát si myslím, že se ta páčka sama uvolní, když tam strčím tankovací pistoli :| :thk:
Ee, neuvolní (jinak bys mohl hulákat palivo horemdolem a efekt bezpečnostního prostoru
v nádrži by byl ztracený) - pokud máš diesel - tam je hrdlo tak velký, že tam dostaneš i TT pistoli
pro kamiony, takže normální diesel pistole je malá a je to vidět, že jde mimo ventilek.
Ten odvzdušňovák se uvolňuje tlakem par zevnitř a jen malinko, aby se nenafukoval nádrž.
Ale když rukou ten capl přes odpor pružiny zmáčkneš, tak vysyčí rychle.
Dobrý, když ti napění nafta a chceš tankovat do plnejch, tak pěna v bezpečnostním
prostoru rychleji spadne a neleze hrdlem ven.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Tomas1 »

tak tak zatlacit od seba a pekne to zosici a narvete tam podstatne viac...ale je to potom citit aj na samotnom aute..ja mam bezne natankovanu takto plnu ale aspon viem ze nejazdim na rezerve..:D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Velikost nádrže

Příspěvek od Bastard »

Tak už jsem si to včera ověřil, máte pravdu. Ono teďka tankuju tak maximálně jednou za 10 dní, každej den najedu tak 100km :mrgreen: Předtím sem byl na benzínce 2,5x častěji :mrgreen: A u mé pumpy nemaj velký pistole, takže si vždycky stihnu přečíst noviny a vypít kafe, než se mi to tam naláduje. Někteří už ze mě nestíhaj, když si stoupnu do první lajny a oni čekaj, až dotankuju :lol: :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory“