ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak mi přestaly fungovat bílá světla při zpátečce. Nejdřív jsem študoval, kde že je to v automatu ten spínač - a nenaštudoval. Pak jsem se podíval jak vypadají kabely mezi kastlí a pátými dveřmi a nepřejte si vidět to co já. Snad všechny jsou načnuté a můžu být rád že ty ostatní věci fungují a že to nezkratuje.
Předpokládám že podobnou událost už řešila většina z vás. Jak jste na to šli? Měnili jste celé kabely, nebo jen kousky, jak jste je přichytili k těm současným kabelům a pod? poraďte. díky
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od bodyvlk »

Já jsem je proletoval-přeletoval pájkou a přetáhl smršťovací bužírkou. Práce hrozná, ale již 1 1/2 roku to drží. Předtím mi při zamčení auta málem svítila i přístrojovka, jak to blblo.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od Belmondo »

Dělal jsem to samé. Proletoval jsem jednotlivé dráty a zaizoloval klasickou "elektrikářskou" izolačkou. Zatím to drží cca. půl roku. :D

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od rcmony »

Tak tak, proletovat, jednotlivé dráty zasmrštit do bužírky a celé zaizolovat elektr. páskou. Cca. 14 dnů zpět jsem na to koukal po roce provozu a trošku opravil tu vrchní pásku (přidal pár závitů na nejvíce namáhané místo).
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od pistahufnagl »

Omlouvám se, ale nedal jsem na Vaše rady. Zdálo se mi hloupé, dělat tvrdý spoj v místě, kde se ten
kabel ohýbá nejvíce, tedy v prostoru mezi dveřmi.
Zvolil jsem tedy jiný postup. Plánoval jsem, že vyměním naprasklé kabely cca 20 cm na obě strany od prostupu mezi dveřmi. Nakonec to dopadlo tak, že jsem je vyměnil všechny. Pro strýčka příhodu. Kabely jsem k sobě spojil spojkami z OBI (10 ks 45,- Kč), pak mi nějaké chyběly, tak mi je místní elektrikáři prodal za 1,50/ks. Je to trubička v bužírce, která se slisuje elektrikářskými kleštěmi.
Více vidíte na foto.
Nebyl bych to já, aby vše dopadlo naprosto perfektně. Zlomil jsem jednu packu u té gumové harmoniky co chrání kabely v prostupu mezi dveřmi, takže teď moc nedrží ve dveřích a pak se mi nějak ohnuly packy na plastu zadního sloupku pod držákem bezpečnostního pásu, protože jsem ho asi 3 dny vozil v kufru a ve sladkém zapomnění na něj něco hodil. Tak kdybyste ho někdo náhodou měl, byl bych vděčen.
Přílohy
prostě jsem je přeříz
prostě jsem je přeříz
100_3545.JPG
100_3551.JPG
některé jsou jen zkroucené dohromady, protože mi došly spojky, tak jsem musel vydržet do druhého dne.
některé jsou jen zkroucené dohromady, protože mi došly spojky, tak jsem musel vydržet do druhého dne.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od Tommate »

pistahufnagl:
..známý co mi občas dělá s eletrikou na autě říkal, že by postupoval nějak tak podobně, takže to už je profesionální oprava 8).. supr :wink:

..ale co teprve podobně 100procentně opravit (vyměnit) kabeláž v husím krku bočních dveří?? už jsem nad tím bádal, ale mezi namáhaným místem a konektorem je málo místa na spojování trubičkama a kabelů hafo. jestli to bude číst nějaký elektrikář, tak bych měl dotaz, jestli se dají sehnat ty piny které jsou v tom kulatém konektoru? pak by stačilo ty staré vyndat, ve dveřích napojit nové kablíky s novými plíšky (piny) a nacvakat do původního konektoru. doufám že to není moc nesrozumitelné :roll: u bočních dveří je výhoda, že je kabeláž oddělená právě tím konektorem, a kabely ve sloupcích nejsou nijak ohybově namáhané

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od Dandim »

Na bočních dveřích mám už taky 2 dráty přetržené. Konkrétně tlačítko stahování a repro. Už jsem to jednou pájel, ale asi to nemá cenu :-D. Hnusná prace s malým místem pro pájení. Jdou ty kabely snadno nahradit? Myslím celou cestu od např. vypínače do konektoru. Je v tom konektoru nějaká zrada? Ještě jsem neviděl jak ten konektor vypadá zezadu (tam kde přicházejí kabely od dveří)

Uživatelský avatar
Hagy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Hagy »

Zdar lidi nevíte někdo kde by se dala sehnat manžeta co je přes kabely mezi kastlí a pátými dveřmi
mám na mysli totok:
Přílohy
kryt kabelů.JPG
Hagy

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pistahufnagl »

No tak tu bych taky potřeboval - ale že bych kvůli tomu musel zase rozpojit všechny kabely?? Ale kdyby byla tak do zásoby určitě.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: elektro, kabely: výměna kabelů apod.

Příspěvek od Tommate »

Dandim píše:Na bočních dveřích mám už taky 2 dráty přetržené. Konkrétně tlačítko stahování a repro. Už jsem to jednou pájel, ale asi to nemá cenu :-D. Hnusná prace s malým místem pro pájení. Jdou ty kabely snadno nahradit? Myslím celou cestu od např. vypínače do konektoru. Je v tom konektoru nějaká zrada? Ještě jsem neviděl jak ten konektor vypadá zezadu (tam kde přicházejí kabely od dveří)
když se podíváš do toho konektoru tak tam uvidíš plechové jazýčky (piny), ty jsou, co se týče montáže, na jedno použití, kdyby se daly sehnat nové tak ty staré odstřihneš a vyrveš s konektoru a pak tam nacvakáš nové plíšky na které nejprve připevníš nové dráty a uvnitř dveří bych už to napojoval spojkama nebo přez čokoládu, celé kabely i uvnitř dveří je možná zbytečné měnit, už tak to bude chaos, je třeba si to dobře poznačit a dodržet i barvy těch nových kabelů

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Petr74 »

Ahoj.

Tu průchodku Vám běžně do několika dnů dodá kterýkoliv prodejce dílů na VW. Objednal jsem ji a koupil u Auto Exner na Praze 9.
Už rok jsem po výměně průchodky a svazku kabelů do 5.dveří a zatím OK.
Ta průchodka je řádově do 300,- Kč (už si to nepamatuju). Kabely mi měnili v servisu (asi za 2.500,- ), ale mám klid.

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od majatrabi »

Hmm...mi ji v servisu VW nenašli. Hledal ji v ETKA a nenašel. Nevíte někdo číslo dílů? Nebo podčím ji hledat.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od rcmony »

Bez záruky, ale řekl bych toto.
Přílohy
pruchodka_5dvere.jpg
pruchodka_5dvere.jpg (10.1 KiB) Zobrazeno 23897 x
pruchodka_5dvere_2.jpg
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
S-H-A-R-I-K
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 14.10.2007 13:13
Bydliště: VW-KLUB a nejvíc BŘÍZA-KLUB
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od S-H-A-R-I-K »

heh tak jsem prisel na to ze na prave strane mam tu kabelaz taky na hadr :roll: zejtra se na to jdu vrhnout ! a tu krytku jsem taky urval :lol: :lol: nejak to tam pritlucu 8)

jen tak :arrow: helejte priklad stahnu predni okno u ridice a pri zavreni se nad pulkou znova zacne stahovat a zustane tak cca 10cm nad spodnim rantlem a furt dokola :twisted: :twisted: a na po xte se to povede zavrit a kdyz mam natocenej motor a klicek ve spinacce tam mne nejde otevrit kufr :wink: je to tima kabelama na 5dverich? mam pocit ze jo :lol:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pistahufnagl »

kufr se asi 5 vteřin po nastartování zamkne. musíš otevřít nějaké dveře a měl by jít otevřít i kufr.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“