KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od sid666 »

ahoj všem.potřeboval bych poradit.mám auto po bouračce vw sharan 97´ .auto bylo bořený na předek.je to dovoz z německa,je proclený a papíry k němu mám.problém je,že mám jediný klíč,ale po nehodě je zlomený a chybí v něm čip.auto mám v kupě,ale nemůžu ho zkusit natočit :? kvůli tomu blbýmu čipu.nový klíč mi bez čipu prý neudělají.v autodatech jsem četl,že k naprogramování klíče není druhý klíč zapotřebý.ale jedná se prý o nějaký " kryptočip " :cry: nevíte někdo co s tím a hlavně jak nechat udělat duplikát klíče a hlavně co s tím čipem ... :( díky za každou radu.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

takže jsem hledal nějaké řešení a už jsem ho našel...naivně jsem si myslel,že kdo jiný,by mi mohl odborně poradit,než zaměstnanci zastoupení VW v ČR :? ...tak že jsem volal na infolinku zastoupení VW v Praze (volal jsem z mobilu na pevnou linku),první s kým jsem mluvil byl nějaký člověk z ústředny,řekl jsem mu jaký mám problém,on si mne vyslech a řekl mi-" ...malý moment,já vás přepojím...",no a hrála hudba než to někdo zvedl...nějaká paní a já říkám-" dobrý den,mám ten a ten problém...",tak si mne taky vyslechla a potom povídá-"no to já vám neporadím,jedině pan...,z homologačního ",dala mi číslo a tam mi(samozřejmě po té co si mne vyslechli) řekli-"...víte,já nejsem asi ten kompetentní,co by vám v daném problému mohl pomoci,zavolejte na číslo YYY a paní XXX vám snad pomůže..." takže jsem volal paní XXX,ale ta asi zrovna nebyla v práci,takže mi neporadila.tak znova homologační a tam odsud mne UŽ odkázali na autorizovaný servis :thk: .Moje naivní představa byla prostě taková,že přijdu,předložím velký techničák s WINem,oni pošlou maila do němec :sndmail: ,tam vyndají rodný list auta,zjistí pin imobilizéru+kod čipu,vyrobí nový klíč,radostně a s úsměvem mi ho předají na zastoupení,řeknou " služebníček ",já zaplatím určitou částku a s novým načipovaným klíčem se vydám k domovu...ovšem to byl omyl...Takže jsem si našel autorizovaný servis v KV(proto že jsem z CV),mluvil jsem pro změnu s pěti lidmi(ovšem též na pevných linkách) a "řešení - " přivezte to auto k nám do servisu a my to uděláme..." cena cca 2500,- + 1500 plaťák a nafta...takže čtyřku za klíč a ještě starosti s plaťákem..na konec jsem dostal kontakt na jednoho známého mého známého a finále- "přijedu k tobě a uděláme to na místě cca 20 minut " a cena 900,- klíč + 500,- práce...tomu říkám změna.Původní částka začala v globusu na 6500,-,potom VW Praha 5000,- ,Vary VW 2500,- a známý z CV 1500,-...Možná kdbych hledal ještě dál,někdo by mi ještě zaplatil aby mi ten klíč vyrobil :wink: Takže pokud máte takovýto problém,hledejte člověka,který ten problém zná a umí ho vyřešit.Lidi z kanceláří jsou jen teoretici a nehledají žádná řešení.pokud nechcete zrovna nové auto za melouna,nejste zajímavý...HODNĚ ŠTESTÍ :budo:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, VW pin nedodá

Příspěvek od Shemik »

Me pred cca mesicem kodovali novy klic v Praze na Jarove, samo take pres Nemecko a cena byla myslim necelych 1.700, z cehoz jsem ja zaplatil pouhych neco pres 300, protoze mi ho financoval autoservis, ktery mi muj klic zlomil. Pubeh byl takovy, ze nejdrive byla nutna navsteva s velkym technicakem a za cca 10 dni zavolali, ze si mohu prijet, pak mi to udelali na pockani (No cekal jsem tam neco pres hodku, ale nuda nebyla, protoze jsem si tam prolezl asi 15 novych vystavenych VWcek. Takze celkem vzato pristup i vysledek docela v poho, ale nevim jak by dokazali byt rychli, kdybych na ten klic spechal. V mem pripade se jednalo o druhy klic, takze mi tech 10 dni nevadilo. 8)

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, VW pin nedodá

Příspěvek od Galaxy »

Nevím jestli je uměj i nakódovat prodávají je v Praze v Kotvě
Přílohy
26-10-07_2214.jpg
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, VW pin nedodá

Příspěvek od Shemik »

Tyhle klice se prodavaji u kdejakeho stanku a vybrousit je aby s nima slo otevirat dvere take neni problem, to take udela kdejaky zamecnik, ale precist kod a prenest ho na novy klic jde jen u modelu do rv 2000. To co je mladsi uz jim ctecka neprecte, takze nemaji sanci kod prenest na novy klic. Take jsem to nedavno zjistoval a proto jsem skoncil v Auto-Jarov a musel jsem jit pres ne a pes Nemecko s technicakem, nebot mam rv 09/2000 - model 2001, takze castecne uz ani rv 2000 nejde nakodovat ve stancich a u zamecniku. 8)

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Shemik »

A k memu predminulemu prispevku dodavam, ze mi dokodovavali druhy klic, pre cemz samozrejme prekodovali i ten prvni klic a imobilizer v aute, takze tim znefunkcnili jakekoli starsi klice, ktere by se mohli toulat po svete diky predchozim majitelum auta. 8)

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Galaxy »

No podle toho co píšou by to měli umět nakódovat http://www.autoklice.cz/klice-cipove.php
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Auto1 »

Galaxy píše:No podle toho co píšou by to měli umět nakódovat http://www.autoklice.cz/klice-cipove.php
Tak jsem tam psal,a prisla mi odpoved.
Nechapu rozdil mezi VW a Seat v pripade Sharyka a Aly,ale melo by to jit...

-- původní zpráva --
Předmět: Re: Dotaz na autoklíč
Od: "KLICE" <klice@autoklice.cz>
Datum: 28.10.2007 08:45

Dobrý den, 
Komplet cena plně funkčního klíče (dle fota) vč. LOGA Seat a dálk ovl. (dvojtlač) by byla 2700,-Kč. Toto lze udělat jen na Zličíně, předpoklad je funkční PIN k vaší ŘJ auta.(je to čtyřmístné číslo a bývá na přívěšku klíčů pod stíracím obdélníčkem). Pokud by jste měl zájem, raději se objednejte (možno i tel 602336309), neb musíme provést výměnu čipu (stand. je ve vystřelováku jiný) v klíči (pro Seat Alh.2001). A tento druh čipu nemáme ve větším počtu skladem. Doporučuji také zkusit někým (v nějakém slušnějším servisu) správnost PINu. Pokud by jste byl z Prahy, tak není problém v případě potřeby za dalších 200,- zajistit zjištění správného PINu (ale to trvá někdy i 2 dny). Jinak bude-li vše vpořádku, akce je na počkání. Doporučuji návštěvu ve všední den, co nejdříve po 9. hod, neb bude-li třeba zjistit PIN (potřeba velký techničák - jeho oboustranná kopie + OP), můžeme se pokusit ten samý den zvládnout. Je to trochu složitější akce než u Škodovky či VW, tam pro nás není připojení k ŘJ auta problém i bez znalosti PIN.
Petr Dedek.

IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

baca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2008 19:48
Bydliště: Brno

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od baca »

http://www.gsa.kabel1.cz/index.php?opti ... &Itemid=73

Mno tady je nejakej postup, kdyz uz mas 2 klice. Nevim jestli to funguje vsude, v clanku je napsany ze je to jen pro Galaxy 4/2000-04/2006

Dejte vedet, jestli s tim mate nekdo zkusenost.

Uživatelský avatar
_eXplorer_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.11.2007 21:23

Frkvence klíčku na Galaxy (vystřelovák)

Příspěvek od _eXplorer_ »

Ahoj, prosím vás, má někdo vystřelovák ke Galaxy (popř. Sharan, Alhambra samo také)? Já mám jen ten dvoutlačítkovej klíček a ten má uvedenou frekvenci 433,92 MHz a tak bych si rád objednal vystřelovák, ale nevim jakou frekvenci, zda 433, nebo 434, nebo to musí být 433,92, koukněte se mi jakou má váš vystřelovák frkvenci, nebo pokud jste to už řešili jestli to funguje, dejte mi vědět, díky.

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Frkvence klíčku na Galaxy (vystřelovák)

Příspěvek od anydraj »

Musi byt 433,92 ,vyrobce Siemens.SGA maji spec ovladace, neda se pouzit jiny z koncernu VW.Blbe se shani, nebo objednat u dealera.Toto plati pro modely 2000 nahoru, neuvedl jsi r.v.

Uživatelský avatar
_eXplorer_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.11.2007 21:23

Re: Frkvence klíčku na Galaxy (vystřelovák)

Příspěvek od _eXplorer_ »

mám přelom 2002/2003, ale tak to už jsem si zjišťoval, ten se musí objednat u dealera vybroušenej načipovanej a pěkně mastnej. :| Tak nic, za tu parádu tu asi nestojí. Ale děkuji za radu, myslel jsem že tam půjde třeba od octávie a pod.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od ruza »

Zabýval se tu někdo doděláním jen funkčního čipu, případně kopie čipu funkčního klíče?
Pro použití do alarmu pro dálkový start.
Nechci dělat celý klíč a tohle si myslím, že bude nejlacinější cesta...

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Budulman »

Shemik píše:A k memu predminulemu prispevku dodavam, ze mi dokodovavali druhy klic, pre cemz samozrejme prekodovali i ten prvni klic a imobilizer v aute, takze tim znefunkcnili jakekoli starsi klice, ktere by se mohli toulat po svete diky predchozim majitelum auta. 8)

Shemíku kolik stálo to překódování imobilizéru?
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE: nakódování nového klíče, musi se jit pres VW?

Příspěvek od Shemik »

Byla to vyroba noveho klice, nakododovani jednoho noveho a jednoho stareho klice s imobilizerem a celkova cena byla mezi 1.300 a 1.400, presne nevim, musel bych najit fakturu, ale snad Ti postaci tahle orientacni cena. Delali mi to ve VW v Praze na Jarove. 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“