STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Shemik »

Taky tak trochu nechapu, proc do tech technicaku casto pisou jen 7, jen 5, nebo jen 6, kdyz se to na tom aute da libovolne menit a to bez omezeni pouziti bezpecnostnich pasu a ostatnich dulezitych souvislosti. Ja jsem tedy u Sharana take mel 5-7 a u Peugeota ma 5-8, takze tam muzu mit i na stk libovolny pocet. Zalezi na koho covek na tom stkacku covek narazi. Kdyz je v TP 7 a v aute 5, tak s tim obcas problem byt muze a to same i obracene, ale je to vic o pristupu technika, nez o samotnem problemu. :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Marek77 »

Jasně. Jak říkám - narazíš na blba a je hotovo................... :wink:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od abeljozef »

Papier je papier a blb je blb. Kolko som uz ja takych uradnickych blbov stretol. Zakomplexovavy ludia ktory maju nad niecim moc a nechapu zakladnu logiku .....

To samozrejme vehovorim o vsetkych ale je ich relatyvne dost.

Jeho moze podla mna max. zaujimat ci to auto ma plne funkcnych 7 pasov pre vsetky sedadla. Ked su raz od vyroby odnimatelne tak su odnimatelne.


Predca to ze su odnimatelne niekto musel schvalit inac by sa to auto ani nemohlo predavat.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Jose1 »

Já mám taky v techničáku napasaný 5/7, ale to znamená vlastně 5 nebo 7. Takže nedej bože, že dojedeš na technickou se 4 sedačkama a narazíš na blba, jelikož 5 nebo 7, není samozřejmě 4. :?
No ale zase máme STK hromadu, takže vybírejme podle blbů a ostatních. :)
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vw frog
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 22.04.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od vw frog »

Když jsem byl v listopadu 07 přihlašovat žabku na STK Jarov,tak jsem se na to ptal.Technik i bába u okna se shodli na tom,že od výrobce v TP 7 míst k sezení a celkem 7 míst.Auto jsem koupil s pěti sedadly.Prý je problém v tom,když máš víc sedaček než máš psáno.frog
SHARAN I 1,9TDII1998,81kW SKATER
Prodejce nových vozů SEAT

Uživatelský avatar
zzzp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.06.2008 13:26
Bydliště: Bratislava, SK

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od zzzp »

caute, na Sk je to asi podobne, ja mam v malom technicaku miest na sedenie 5, vo velkom 5/7, v malom nemam ani tazne zariadenie, vo velkom hej. Budem to riesit asi tento rok, zatial je to auto napisane na firmu (auto mam 2 tyzdne), tak pre istotu nosim odfoteny velky TP - ci to pomoze neviem???

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od shared »

Známý dělá na stk a tvrdí,že rozhoduje počet úchytů na podlaze - nikoliv počet ukázaných sedaček .A TP musí odpovídat malému tp.Mám psáno 5/7.

Uživatelský avatar
Mefisto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.04.2008 21:54
Bydliště: Tábor

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Mefisto »

Tak jak to tady čtu-mě to vyřešily nejjistějc : Počet míst 7 -k sezení 2/7 takže můžu klidně všechny zadní sedačky nechat doma. Prostě záleží na technikovi který píše TP.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od patper »

Mefisto - jj,tak by to asi melo byt :!:
Zrovna jsem chtel napsat,ze kdyz pojedu jen s prednima,tak mne muzou buzerovat :roll:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od Tommate »

taky mi zapoměli napsat /7 je to běžná chyba, měli bychom si to zkontrolovat hned podle tp, protože ta ženská na té dopravce tam přepíše 150 5místných aut a pak příjdeme my se sedmimístným a to už je odchylka :lol: , opravují to zdarma, takže stačí tam skočit a je to :wink: a pak jsem našel ještě jednu chybu v hmotnostech, je tam hm. auta a pak přívěsu a pak je tam celková soupravy a napsali mi tam součet, což jak víme není pravda :lol: podle otp můžu 4400kg

jo a někdo tu psal o počtu ukotvení v autě, i auto pouze s pěti sedadly může mít všechny pozice kvůli variability, vždyť v druhé řadě je přidáno ukotvení (alespoň mám) ještě navíc pro použití jen dvou sedaček blíže sobě, tzn. že jedna (v 5ti-místném autě) musí jít potom na některou pozici dozadu

každá sedačka je ale atestována a má štítek na použití jen na určité pozici, případně kombinaci, není tam sice uvedeno či v druhé nebo třetí řadě, ale je tam "pravá", "levá", "prostřední" nebo "levá/prostřední" atp., to je zase určité omezení, ale tohle vám nikdo na cestě kontrolovat nebude

potom je zase problém s pásy atd. - podle mne v tom nikdo nemá jasno a tenhle problém poletuje někde mezi tím co schválili pro tohle dané auto a mezi nějakými všeobecnými předpisy

Uživatelský avatar
krystofjosef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od krystofjosef »

Čau klubáci! :D

Chystám se koupit Sharana a potřebuju tam mít 7 sedaček. Mají je automaticky všechny Sharany zapsány v TP, nebo někdo jen 5 (abych si na to při nákupu dal pozor). V případě 5. sedaček v TP dá se přepsat na 7 :?:

Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od abeljozef »

Daj si pozor aby si nekupil N1 (s upravou pre odpocet DPH) lebo ta oficialne tretu radu sedadiel nesmie pouzivat. Ak to bude standartna M1 tak ta by mala mat napisanych 7 sedaciek. Existuje vsak aj jedna vinimka a to je ak je to auto z fabriky original 6 miestne (v strednom rade su 2 sedacky ktore su sirsie nez v standartnom 3 sedakovom prevedeni). V tom pripade uz tu niekto ma technocak v ktorom bolo uvadzanych 6 miest. :wink:


Najcastejsia situacia ked sa kupuje (kupovalo) nove SAG je ze auto ma 5 sedaciek ale v technicaku je vedene ako 7 miestne (klasicka M1) s tym ze 2 sedacky sa dali a daju dokupit.

Uživatelský avatar
krystofjosef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od krystofjosef »

Dík za odpověď.
Jestli tomu dobře rozumím, tak naprostá většina SAG má v TP 7 míst, i když ve skutečnosti pouze 5?

Když si tam ty dvě namontuji, nemusím se už o nic starat. :idea:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od patper »

Noooo,pokud bude v tech. jen 5ti mistne,tak je problem jezdit se 7 sedadly - ikdyz tam uchyty jsou :!: :(
Ale jak pise Jozef - nejcastejsi asi bude - v tech. 7 a sedadel fyzicky jen 5ks - hodne se s nimi kseftuje - pasuji nevzajem jak I tak II :idea:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: STK TECHNICKÁ: potřebný počet sedaček podle údajů v TP

Příspěvek od abeljozef »

Hlavne bacha na tie N1 ky. Podnikatelia ich hodne kupuju aby sa dala odpocitat DPH. Auto nesmie mat zadne sedacky a musi mat mrezu. Urcite je mozne spravit prestavbu na M1 ale je to dost narocne.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“