CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od Shemik »

Aha, uz jsem doma :idea: :stp: :lol: Tak to jo, no me to take blesklo hlavou jako jeden z vice duvodu pro nizsi postel, i nejaky ten bagl s sebou, bych kvuli tomu mozna obetoval :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od vilik »

Stavitelné nožičky je bezva nápad. Já to dělal takhle vysoké hlavně kvůli bagáži. A do chvíle, než jsem to tam začal skládat, jsem si myslel, jak velké auto mám. :D Nahoru jsme lezli bočními dveřmi, zadními to ani nejde (jak zavřít, otevřít, atd).

Ještě přidám par praktických postřehů k nocování.

Dodatečně jsem si musel pořídit "dálkové ovládání" k předním dveřím. To se skládalo ze stanové tyčky, kterou jsem auto zamykal a odemykal, případně ovládal rádio. Z palandy nelze na přední dveře nelze bez akrobatických prvků dosáhnout. A dálkáčem od auta to taky nelze, protože se zároveń aktivuje hlídání vnitřního prostoru. Co by následovalo při .... :oops: ani nemusím rozvádět. :mrgreen:

Abych se dostal i k věcem, které byly uprostřed auta a nemusel vykládat vše, co bylo na kraji, tak stačí vytáhnout lehátka a odklopit jednu ze čtyř desek a dostanu se na vše shora.

Protože jsme to využili hlavně na jihu Evropy, kde je horko i v noci, vyrobil jsem si ze síťoviny a magnetů moskytiery na zadní dveře, abychom mohli v noci nechat otevřená okna. Perfektně se osvědčili a kdo bude mít zájem, můžu půjčit.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... =a&start=0

Na palandě byla trvale lehátka (ani jsme je nevyfukovali), spacáky a tašky s oblečením. Nic těžkého. I tohle jsem měl připoutané gumicukama, aby se třeba spacák při prudkém brždění nesnažil převzít řízení auta. O taškách s hadry ani nemluvím. :mrgreen:

V zadní části, těsně u zadních dveří jsem měl dvě elektricé ledničky (pod palandou). Byly relativně schované v nevětraném místě. Ale stačí otevřít zadní boční křídla a ventiluje to tam dost a dost. A neměl jsem pocit, že by to nějak vytahovalo ochlazovaný vzduch z předu. Tou palandou a bagáží zůstal pro klimu malý prostor, který se snadno uchladil.

To je vše, na co si zatím vzpomínám.
Naposledy upravil(a) vilik dne 10.07.2008 17:01, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od Shemik »

Viliku ty postrehy a doplnujici info, parada :lol:

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od lubino »

Viliku pekny :wink: a ten bufet to nema chybu, hlavne ty vajicka to je pecka :D :D :D , ja bych teda misto plata vajicek vzal jeste jedno plato toho gambace :D :D :D

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od vilik »

Gambáč byl taky. Jen tam není vidět. Ale vzít si místo vajíček gambáč by bylo, jako kdyby si Amundsen vzal místo psů papoušky. Při našem kočovném způsobu dovolené a nezávislosti na nějakých piceriích je to nutné. Mimochodem jedna z fotek, ač to není vidět, je focena za naprosté tmy. Dcera opéká obalovaný květák a má na hlavě svítilnu, zvanou čelovka, aby viděla co obrací. Když došlo k jídlu, tak se málem zárověň strhla bitva o tu čelovku. Kdo ji měl, měl jasnou výhodu. Když nedavno v Praze otevřeli restauraci, kde se podává jídlo v naprosté tmě, tak z toho dělali devátý div světa. My už to máme dávno vyzkoušené. :lol:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od lubino »

Tak s tou celovkou to znam, na Orliku jsme v noci grilovali prave s celovkama, ale bitka nastesti nebyla bo jsme tam byli jen s pritelkyni a celovky jsme meli oba, ale ma to svoje kouzlo grilovani s celovkama :wink: :wink:

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od komik »

Přidávám pár fotek mého Sharana po úpravě pro nocování. Hlavní lůžko je na pravé straně, pod ním jsou dva šuplíky (zadní a boční), dále prostor pro židličky a skládací stolek. Stolek je možno postavit v případě potřeby vedle lůžka. Z hlavního lůžka se vysouvá do boku rošt levého lůžka, které je o fous kratší, aby bylo možno umístit k zadním dveřím skříňku na potraviny či ledničku. Matrace jsou tl. 10 cm s pratelnými potahy. Postele jsou kotveny do úchytů po sedadlech. Pod lůžky zůstává ještě spousta místa. Když je lůžko složené, dají se na levou stranu osadit 2 sedadla za sebe pro převoz dvou dětí, takže není nutné lůžko stále vyndavat a vracet zpět, když chcete jet ve čtyřech. Na autě je ještě vnější markýza. Na oknech mám ofuky, aby bylo možno v noci větrat pootevřenými okýnky, i když prší. Spousta dalších vylepšení ještě přijde. Zdraví Komik
Přílohy
složené lůžko
složené lůžko
vysunuté rošty
vysunuté rošty
rozložené lůžko
rozložené lůžko
zadní šuplík
zadní šuplík
boční šuplík
boční šuplík
detail ukončení lůžka
detail ukončení lůžka
zbylý prostor pod lůžkem
zbylý prostor pod lůžkem

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od widle »

komik
hmm, paráda chlape...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od lubino »

komik pekny apartmanek, parada :wink: :wink: :wink:

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od redyFCB »

na dovču čí srazík bomba :lol:
klobouk dolů :lol:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od Marek77 »

Velmi dobré !!!

Chlapi, kam na ty nápady chodíte ?

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak to je luxufni. Ja ci taky :)
Byl by nejakej konstrukcni navod ? Aspon nejake schema rozmeru a par rad, bo to mas jen v hlave ? Chvalim moznost pridani sedadel, to je to co hledam :)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od Jose1 »

komik
Tak to je teda hotel se čtyřma ****.
Dabere piš si, Komik - sraz Lipno - bez hotelu - bez chatky. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pyropavel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 25.11.2008 21:48
Bydliště: MoraVWa u Olomouce

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od pyropavel »

Teda Komik dobrý.
Já to mám celý ze dřeva,pravá strana pevná,levá překlápěcí,levé nožky sklápěcí.Výška cca.35cm,délka postele asi 180cm,šířka dle zadního vnitřního rozměru.Na cestování vřele doporučuji jakoukoliv úpravu :D :) .A šuplíky,no u mě asi bezpředmětné,jak je vidět na foto. :P
Přílohy
na cestě.JPG
Rozzáříme vaše nebe! Tmy už bylo dost!
http://www.pyro-novak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CAMPING, POSTEL: manželská postel do Sharana

Příspěvek od komik »

Zdravím pánové, musím se přiznat, že tento nábytek do Sharana jsem já nevyráběl. Koupil jsem ho od pána, který to měl vše moc vymazlené. Měl k tomu ještě skříňku s dřezíkem, tekoucí vodou a vařičem (viz foto). Přešel na VW Californii, Galaxy prodal a o vestavbu nový majitel neměl zájem. Takže skříňku vyhodil, ale postele, stolek a další věci schoval, no a já jsem je vyšťoural na netu a koupil. Jinak ten člověk je se svoji paní velký fanda do spaní v autě a projeli takto kus evropy. Komik
Přílohy
skříňka se dřezem a vařičem
skříňka se dřezem a vařičem

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“