KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od dome »

Mam podobny proplem při zamikani se mi zadni oravý dveře zamknou a pak znovu odemknou nekdy to udělá a někdy zase ne při odemikaní se nekdy odemknou a někdy ne a ještě mi nejde odemknout auto přes kufr

Uživatelský avatar
johnpiere
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Senice na Hané

Příspěvek od johnpiere »

dome píše:Mam podobny proplem při zamikani se mi zadni oravý dveře zamknou a pak znovu odemknou nekdy to udělá a někdy zase ne při odemikaní se nekdy odemknou a někdy ne a ještě mi nejde odemknout auto přes kufr
U zadních dveří to může být snímač polohy kliky, který hlásý, zda se klika pohne, či nikoli(popřípadě drát od něho) u zadních dveří to samé. Již se to tu probíralo. Mrkni na spazek drátů, co prochází přes gumovou průchodku do zadních dveří

8O 8O

toto nemá nic společného s komfortní jednotkou :?

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Andrej »

Ja som mal poprelamované drôty v prechode do kufrových dverí, išlo to do skratu až mi z toho prestal fungovať centrál, ani diaľkovým, ani kľúčom to nešlo. Premostil som všetky drôty ale centrál stále nereagoval.Po naštartovaní auta mi preblikavalo stropné svetlo a svetlá na osvetlenie priestoru pod nohami. Nakoniec som sa zahrabal do poistiek, všetke som premeral, jedna žlta vypadalo ako neprepálená ale neprechádzal cez ňu prúd. Už som myslel že bude po probléme keď ju vymením ale nič sa neudialo. Tresol som dvierkami na poistkovej skrinke a počul ako niečo cuplo na dvierka.Otvoril som ich a tam ležala červená poistka. Pozrel som kde chýba, zasunul na miesto a svete div sa.Zrazu svetlá prestali blikať, rozsvietili sa a centrál začal fungovať. Tak že keď to nebola vyššia moc, tak to bol zlý kontakt poistky alebo to nahradilo odpojenie od autobatérie ako sa v niektorých prípadoch radí. :ura1: :ura1: :ura1:

pajaxv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2008 12:44
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od pajaxv »

Zdravím ve spolek, jsem čerstvým majitelem VW Sharan 98" 1,9TDi a mám trochu problém, proto se obracím zde do diskuze jestli by mi někdo nepomohl.
Problém je v tom, že mi nechodí centrál jak má, respektive mám jen centrál na klíč a když zamknu u řidiče tak se zamknou jen dveře u řidiče + páté dveře a nádrž. Když zamknu u spolujezdce tak se zamknou jak u spolujezdce tak u řidiče a páté dveře + nádrž. Ovšem ani v jednom případě se mi nezamknou zadní dveře, prostě pořád mám dvoje dveře otevřené.
Přišel jsem na to čistě náhodou, když jsem bez odemčení otevřel zadní dveře za řidičem a po chvilce začal vyvádět alarm (tehdy mi došlo že je auto vlastně jako zamčené).
Díval jsem se na pojistky mělo by být vše OK, na co se podívat dál, v čem by mohl být zakopanej pes?
Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

pajaxv píše:Zdravím ve spolek, jsem čerstvým majitelem VW Sharan 98" 1,9TDi a mám trochu problém, proto se obracím zde do diskuze jestli by mi někdo nepomohl.
Problém je v tom, že mi nechodí centrál jak má, respektive mám jen centrál na klíč a když zamknu u řidiče tak se zamknou jen dveře u řidiče + páté dveře a nádrž. Když zamknu u spolujezdce tak se zamknou jak u spolujezdce tak u řidiče a páté dveře + nádrž. Ovšem ani v jednom případě se mi nezamknou zadní dveře, prostě pořád mám dvoje dveře otevřené.
Přišel jsem na to čistě náhodou, když jsem bez odemčení otevřel zadní dveře za řidičem a po chvilce začal vyvádět alarm (tehdy mi došlo že je auto vlastně jako zamčené).
Díval jsem se na pojistky mělo by být vše OK, na co se podívat dál, v čem by mohl být zakopanej pes?
Díky za jakoukoliv radu.
Tohle vypadá na kabely ve zadních dveřích, pokud dobře chápu, že ty se nezamkou nikdy.. Ten zbytek je hodně divnej.. Zkus vyměnit komfortní jednotku za zdravou.. Zajeď na vrakáč, nebo k někomu, kdo má stejnýho sharana a prohoď to. Uvidíš hned, jestli je to ono a nemusíš nic kupovat.. Je to pod sedačkou řidiče (aspoň u mýho Passata)

pajaxv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2008 12:44
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od pajaxv »

Jak jsem tu tak prolízal různá fora, tak jsem se pokusil podle toho co tu jiní psali hledat tu komfortní jednotku a bohužel pod sedadlem není lautr nic, jen "díra" a v ní naprosto prázdno, a to pod oběma sedadly.
Na ty dráty se jdu mrknout hnedle a uvidíme.
Kdyby měl někdo nápad kde mám hledat tu komfortní jednotku, tak sem s ním, já ani nevím vlastně co mám hledat, jak to vypadá. Jedno je jasný pod sedadly není nic.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

pajaxv píše:Jak jsem tu tak prolízal různá fora, tak jsem se pokusil podle toho co tu jiní psali hledat tu komfortní jednotku a bohužel pod sedadlem není lautr nic, jen "díra" a v ní naprosto prázdno, a to pod oběma sedadly.
Na ty dráty se jdu mrknout hnedle a uvidíme.
Kdyby měl někdo nápad kde mám hledat tu komfortní jednotku, tak sem s ním, já ani nevím vlastně co mám hledat, jak to vypadá. Jedno je jasný pod sedadly není nic.
Já jsem to měl hodně vzadu, takže to taky nebylo hned vidět.. Jinak je to černá plastová krabice, do který jde svazek drátů... Vypadá to dost lacině.. Je to jenom kryt.. Když jí otevřeš, je tam nějakej ne příliš složitej tišťák...

pajaxv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2008 12:44
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od pajaxv »

Takže po celoodpoledním bádání a drátování je výsledek nula nic. Kabeláž ve dveřích je OK, pouze v pátých dveřích to byl masakr. Potrhané dráty jsem opravil, ty co byly pouze odizolované (popraskaná bužírka) ty jsem zaizoloval ale krom toho, že je teď vše bez kraťasů je také vše při starém.
Testoval jsem co vše vlastně a čím zamknu, takže:
Klíčem u řidiče zamknu dveře řidiče + 5té dveře + nádrž
Klíčem u spolujezdce zamknu oboje přední dveře + 5té dveře + nádrž
Klíčem na 5tých dveřích zamknu 5té dveře + nádrž + dveře řidiče

Docela hokej, v jednu chvíli jsem nějak zamknul centrálem i dveře za spolujezdcem a ty pak nešly otevřít ani ručně zevnitř, pomohlo až odemknutí klíčem 5tých dveří.
Mrknu ještě pořádně po té komfortní jednotce, ale dal bych za to krk, že pod sedadly není lautr nic :(

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Tak to je bestialita :-D Doufám, že to budeš mít výměnou tý jednotky vcajku, protože jestli ne, tak bych to snad natahal znova :-D Joke..

pajaxv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2008 12:44
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od pajaxv »

Tak pátrání marné, pod sedadly krom "velkého pokladu" ve formě několika zatoulaných feniků a nějaké té tužky není lautr nic, jen pod sedadlem spolujezdce je držák na pojistku a v něm je 15A pojistka, podle toho co jsem tu tak vyčetl by snad měla být k zadním zásuvkám.
Já se snad picnu, nakonec asi skončím v servisu kde se mi protočí panenky jak ukazatel částky u starejch pokladen :?
Aby pak nakonec nebylo opravdu lepší a levnější natáhnout nový centrál a rovnou na DO.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

pajaxv píše:Tak pátrání marné, pod sedadly krom "velkého pokladu" ve formě několika zatoulaných feniků a nějaké té tužky není lautr nic, jen pod sedadlem spolujezdce je držák na pojistku a v něm je 15A pojistka, podle toho co jsem tu tak vyčetl by snad měla být k zadním zásuvkám.
Já se snad picnu, nakonec asi skončím v servisu kde se mi protočí panenky jak ukazatel částky u starejch pokladen :?
Aby pak nakonec nebylo opravdu lepší a levnější natáhnout nový centrál a rovnou na DO.

Rád bych pomohl, ale víc neni v mojí moci.. Jen jedna zkušenost: Založ téma, který bude přímo na Sharana a na danej problém - víš jak - každej prochází témata, který zná, nebo ho/jí zajímaj - tedy sem se třeba nepodívá ten, kterej by Ti zrovna mohl pomoci... Sharanisti určitě věděj, kde jednotka je.. Přeju moc štěstí... Nebo dej do S.Z. zprávu třeba Kláskovi.. To je všestrannej člověk, kterej dělá s VW a moc mi vždy pomohl, protože to zná.. Nebo Wilda, Pascal, Chudej student..a spustu dalších kluků.. Já jsem proti nim laik...

pajaxv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2008 12:44
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od pajaxv »

Díky moc za rady a snahu pomoci, nějak to udělám, asi jak říkáš zkusím někomu pisnout a pak uvidíme.

Tak už jsem to "vychytal", respektive vím čím to je, ale zatím to nemám opravené.
Byl jsem na napíchnutí na VAG a hlásilo to chybu v jedněch dveřích (zkrat na kostru), tak jsem začal pátrat a ve výsledku je problém v "motorku" centrálu levých zadních dveří, kabeláž je v pořádku. Postupným laborováním jsem došel k tomu, že po odpojení zámku (konektoru) těchto dveří ostatní dveře fungují naprosto v pořádku. Po zapojení je to tak nějak na levačku, občas když dobře sepne spínač, tak se zavře komplet auto, jindy ovšem zamknu jen dveře řidiče a zadek s nádrží.
Někde sem se dočetl nebo doslechl, že by to mohl dělat nějaký spínač v tom zámku, ale nejsem elekrikář, takže sám si neporadím, nevím na co se zaměřit a případně kde sehnat náhradní.
Zatím jsem ten zlobivej zámek odpojil a zamykám ty dveře manuálně, ostatní dveře teď chodí bez problémů na centrál.

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Jednotka centrálního ovládání

Příspěvek od x-man »

Kde najdu u Galaxy I nebo II jednotku centrálu?
Pod sedačkama jak to ma Sharan není (ani pod jednou)
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka centrálního ovládání

Příspěvek od majatrabi »

A u pojistek ses díval nebo na spolujezdcově straně?
Nevím to přesně.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednotka centrálního ovládání

Příspěvek od x-man »

majatrabi píše:A u pojistek ses díval nebo na spolujezdcově straně?
Nevím to přesně.
u pojistek neni a u spolujezdce taky ne za kastlikem
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“