vase rady na pneu....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
passat14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od passat14 »

molczik píše:
passat14 píše:tam ni este poradte,ktoru z tychto pneu..hectorra alebo hectorra2
Matador je sice dost podprůměrná značka ale pokud na ní trváš, tak určitě vyber novější/modernější typ.. tedy Hectorra 2.
tak vies,chcem ich asi na 5-10tis km,lebo asi budem menit auto,a potom mi 16" budu na nic.a kupujem len dve....

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od SupermanXXX »

scháním nějaké dobré gumy u nich je jedno směr otáčení, znáte nějaké?

Uživatelský avatar
rege
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 11.05.2008 13:01
Bydliště: PresoVW-okolie, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od rege »

mam na svojom passate ContiSportContact2, a som dost sklamany, aquaplanning pri kazdej vacsej kaluzi, je problem udrzat volat... skor by som siel do Dunlop SP Sport... tie boli na vode super...
Obrázek

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od molczik »

SupermanXXX píše:scháním nějaké dobré gumy u nich je jedno směr otáčení, znáte nějaké?
Pořádně si přečti toto téma a doporučení určitě najdeš. :wink: Co se týče směru otáčení, tak jediné gumy, kde to musíš řešit jsou se šípovým dezénem a ty bych moc nedoporučoval. Novější "metoda" je asymetrický dezén ale tam musíš dodržet vnitřní a vnější stranu gumy, když je dáváš na auto.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Hudy »

A třeba Toyo Proxes T1-R FSL,takovéto pneu jste někdo nezkoušeli?Přemýšlím že si je koupím 225/45/17

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Meatfly »

rege píše:mam na svojom passate ContiSportContact2, a som dost sklamany, aquaplanning pri kazdej vacsej kaluzi, je problem udrzat volat... skor by som siel do Dunlop SP Sport... tie boli na vode super...
Mám je také (CSC2) a nevím co to aquaplanning je... :wink:

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Qweros »

co říkate na
Obrázek
Dunlop SP Sport Maxx 225/40 R 18 ?
Chtěl sem sice 235 ale nějaká přijatelná znáčka v tomtu rozměru je cca o 2tis draší..

Uživatelský avatar
Meatfly
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 01.10.2007 09:56

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Meatfly »

235? A to se ti vejde do podběhu? :158: Bys neměl problém s bengama nebo s pojišťovnou v případě nějakého maléru...

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od mirda01 »

DeHa píše:
mirda01 píše:Jo, to je možné. Nejmenší profilové číslo jenž dělají je 50 - např 235/50 ZR18. V tvém případě (16ti palec) bych teda asi sáhl po Bridgestone Potenza RE050A (cca 2.100.- Kč) nebo Dunlop SP Sport Maxx (cca 1.850,- Kč). Goodyear Eagle F1 vypadají sice hezky, slušně drží, ale jen do té doby, dokud je vzorek 100 %. Po půl roce se vzorkem 75% jsem to již nemohl udržet na silnici. Čekal jsem opravdu od toho značně víc. Stakck má pravdu.
A KDE BEREŠ PROSÍM TĚ TY CENY?
No, svého času (když jsem to psal) jsem se koukal třeba na stránky: http://www.pneunet.cz.
Dneska jsem tam opět byl a výše uvedené ceny jsou stále aktuální. Ale myslím si, že při troše hledání se dají sehnat i levnější. Já osobně jsem je kupoval na výše zmíněné adrese.
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Qweros »

Meatfly píše:235? A to se ti vejde do podběhu? :158: Bys neměl problém s bengama nebo s pojišťovnou v případě nějakého maléru...
vejde v pohodě :wink:
problém sem zatím neměl.. a to mě policajti už nekolikrát upozornovali že mam sjety pneu..

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od Qweros »

a jakej nazor mate na pirelli zerro rosso ? a nebo goodyear engle F1 ?

fuserpietro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.05.2008 17:06
Bydliště: Brno

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od fuserpietro »

Ja mam na svojom Yokohamy C.drive, su ozaj velmi komfortne a tiche a dobre vedu stopu. Mam na nich nabehanych 40 tis. km a dezen je stale okolo 50-60%. Predtym som mal Continental PremiumContact, ktore boli este trochu lepsie ale aj cenovo drahsie. Myslim ze Yokohamy ponukaju velmi rozumny pomer cena/vykon/zivotnost.
---------------------------------------
VW Passat Variant '02 Tdi/74kW

Uživatelský avatar
TomHy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od TomHy »

Měl jsem na Pašíkovi disky od 15" až do 18" Nejlepší poměr vzhled, komfort a cenu gum je na 100pro 16" (asi origo road america) a gumy, co jsem protočil, tak se mi zdají hodně dobré a i dlouho vydrží Michelin Primaci HP. Jo a asi nejhezčí kola na B5,5 jsou 17" origo Phoenix. Ale už bych 17" na naše silnice na pašu nikdy nedal :?

Uživatelský avatar
mirda01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 26.09.2007 13:42
Bydliště: České Budějovice

Re: vase rady na pneu....

Příspěvek od mirda01 »

Qweros píše:
Meatfly píše:235? A to se ti vejde do podběhu? :158: Bys neměl problém s bengama nebo s pojišťovnou v případě nějakého maléru...
vejde v pohodě :wink:
problém sem zatím neměl.. a to mě policajti už nekolikrát upozornovali že mam sjety pneu..
Vejde, taky jsem ji chtěl. Známej z pneuservisu mi ale řekl, že tento rozměr je docela "vzácnej" a že mi ho nedoporučuje, páč guma v tomto rozměru je prý nehorázně drahá. Tak jsem nakonec šel do 225/40 R18 a pohoda. :wink:
VW Passat Variant 2.0 BI-TDI 4motion 176 kW R-Line full - aktuální
VW Passat Variant 3BG 1.9 TDI PD Highline 6-ti kvalt 4hrab - bejvávalo

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“