KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mirda.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.01.2008 20:50

KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mirda.v »

ahojte

popojížděl jsem se v koloně. Bylo vedro tak jsem měl zaplou klimu. Najednou smrad, jako kdyby smrděly brzdy. Myslel jsem si že to jde od nákladáku který jel přede mnou. Po pár kilometrech jsem zjistil že nechladí klima. Nespínal kompresor. Na druhý den jsem jel do servisu. Nejdříve doplnili klimu chladivem, ale kompresor ne a ne naběhnout. Zjistily že asi zhořela el. magnetická spojka klimakompresoru . Servisák nevěděl jestli bude stačit vyměnit spojku a nebo celý kompresor. A protože to bylo teď v pátek na fajront, tak jsme se domluvili že budeme pokračovat až příští týden. Tvrdil, že tam mám stajný kompresor jaký je v Octávkách (mám Sharana II 1,8T )

Mám prozbu, nemáte někdo zkušenosti s podobnou závadou? Dá sa ta spojka sehnat samostatně ? Nebo mám raději vyměnit celý klimakompresor? A kde sa dá sehnat za solidní cenu?

Mám to auto od února a je to druhá závada.

Dík

mirda.v

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: klima el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od jenda »

Spojka jde vyměnit, náhradní díly prodávají např. zde: http://io.chlazeni.com/eCom/obchod.pas
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

mirda.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.01.2008 20:50

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mirda.v »

to Jenda

Díky , zkusím to

mirda.v

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bodyvlk »

Na to pozor. Mě taky shořela el. spojka na kompresoru. Bylo to z důvodu zadření kompresoru a musel jsem celý kupovat nový. Pokud s kompresorem otočíš rukou, je to v pohodě, pokud ne, tak je minimálně na repasi, ale asi bohužel spíše na vyhození. Ta spojka mi smrděla úplně stejně a tak vím o čem mluvím a píšu. Nepřeji ti to, ale asi to bude tak. kompresor je to nejnáchylnější na klimatizaci a stačí, aby Ti utekla náplň, z nějakého důvodu Ti tlakový spínač nechá klimu puštěnou a kompresor ze sebe vyhází olej a je v pr....... Drážkový řemen nepraskne a spojka drží taky dobře, a tak když se zadře kompresor, shoří spojka. To je ten smrad.

mirda.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.01.2008 20:50

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mirda.v »

Zkoušel jsem rukou točit kompresorem a točí se. (Je ještě na motoru)
je možné že ta spojka odešla jen tak?
taky se mi může stát že koupím spojku a chyba bude někde v kompresoru.

m.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bodyvlk »

Točí se lehce? Točil jsi tím vnitřkem nebo řemenicí? To jenom pro kontrolu. Že by odešla spojka jenom tak, jsem ještě neslyšel, ale možné toje. Na druhou stranu by to asi nesmrdělo, ale prostě by přestala fungovat. Možná je lepší si ten kompresor nechat zkontrolovat. Možná budu mít někde adresu na firmu, která to dělá v Praze a dělají to docela rychle.

mirda.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.01.2008 20:50

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mirda.v »

Ano, točíl jsem s tím středem, a točí se lehce.
ale to nemusím mít vyhráno. Někde jsem četl že když se kompresor zadře, může se ukroutit hřídelka. A pak to jde taky lehce .

m

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od midar »

bodyvlk píše:Točí se lehce?
Uplne lehce se nemuze tocit, musis citit trochu odpor. Je to kompresor. Kdyz se me tocilo lechce tak byla ustrihla hridel. Aspon to tvrdili. Ale repasovat sel.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bodyvlk »

Každopádně bych ho vyndal a nechal zkontrolovat.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bodyvlk »

Ještě, když budeš rozpojovat trubky - nejlepší hned konce zalepit třeba nějakou páskou, ať se Ti tam nedostane moc vlhkosti ze vzduchu a potom to nechat naplnit a vypláchnout dusíkem. Vlhkost je největší nepřítel všech klimatizací.

mike_1979
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 29.09.2007 09:04
Bydliště: F-M

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od mike_1979 »

bodyvlk píše:Ještě, když budeš rozpojovat trubky - nejlepší hned konce zalepit třeba nějakou páskou, ať se Ti tam nedostane moc vlhkosti ze vzduchu a potom to nechat naplnit a vypláchnout dusíkem. Vlhkost je největší nepřítel všech klimatizací.
:lol: Když je zalepí páskou, tak se mu odlepí, protože z oleje v systému se pak ještě docela dlouho odpařuje chladivo a vytváří přetlak. Dusík se sice používá k vysoušení ale rozhodně ne u klimatizací v autě, normálně to stačí podsát a tím ze systému dostaneš vlhkost.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od bodyvlk »

A proč ne dusík v autě?

Uživatelský avatar
veselda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velichov
Kontaktovat uživatele:

Klimakompresor při sepnutí vyhazuje pojistku!

Příspěvek od veselda »

Zdravím všechny, mám problém s klimakompresorem na VW Sharanu 1,9 TDi 81Kw r.v.1999 kód motoru AFN. Při sepnutí okamžitě vyhodí pojistku :o Když odpojím konektor z kompresoru, vyměním novou pojistku a zapnu klimatronik tak se pojistka nepřepálí. Na výstupu jsem naměřil 14,4v :? tak si myslím, že problém nebude v kabeláži ale někde na kompresoru (wallbash) . Nemáte někdo zkušenost s demontáží a rozebráním klimakompresoru? Co jsem zjistil na fóru, měla by tam být nějaká elektromagnetická spojka a cívka. Dá se to vůbec rozebrat, nerad bych kupoval nový kompresor :( Díky za každou radu
veselda
veselda

Uživatelský avatar
jarouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klimakompresor při sepnutí vyhazuje pojistku!

Příspěvek od jarouch »

Měl jsem to samé u vectry,sežeň si radši nový kopresor,strávíš s opravama spostu času,budeš to zbytečně plnit a stejně se houby vyřeší.Ten kompresor běhá už 9 let,tak to má za sebou. Na nějaké kompresory snad existují opravné kity,ale stojí tolik,že se to moc nevyplatí..

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Klimakompresor při sepnutí vyhazuje pojistku!

Příspěvek od vilik »

Nemusí to být nutně kompresor. Dokonce bych řekl, že to nebude. Chyba bude v elektromagnetické spojce. Chtělo by ji proměřit. Nejspíš bude šlehlá na kostru.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“