Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

michalekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.05.2008 18:26

Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od michalekk »

Zdravim, uz se konecne musim rozhoupat, byl jsem presvedcenej, ze chci passata, nejlepe dovest z nemecka do 120tis., jenze pak jsem narazil na BMW 1.8, vcelku se da koupit za stejne penize. Bavim se tu o r.v. 98. Jsem sportovne zalozenej, a proto vykon je pro me dulezity, kdyz nato slapnu, aby to taky trosku jelo. Passata bych chtel 1.8T 110kw, coz si myslim, ze je dostatecny vykon.. kdezto BMW 1.8 ma asi 87kw, coz na tak tezke auto se me zda malo.. Potrebuju tento problem od vas uz nejak rozresit. Vsem moc děkuju!

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od šimek »

michalekk píše:Zdravim, uz se konecne musim rozhoupat, byl jsem presvedcenej, ze chci passata, nejlepe dovest z nemecka do 120tis., jenze pak jsem narazil na BMW 1.8, vcelku se da koupit za stejne penize. Bavim se tu o r.v. 98. Jsem sportovne zalozenej, a proto vykon je pro me dulezity, kdyz nato slapnu, aby to taky trosku jelo. Passata bych chtel 1.8T 110kw, coz si myslim, ze je dostatecny vykon.. kdezto BMW 1.8 ma asi 87kw, coz na tak tezke auto se me zda malo.. Potrebuju tento problem od vas uz nejak rozresit. Vsem moc děkuju!
Od nás na VW-Clubu rozřešit. To je hlavně tvůj problém a právě TY musíš vědět co chceš za auto. Sportovněji založené auto je jednoznačně BMW, tady si nebudeme nic nalhávat, má hlavně "výhodu" zadního náhonu, já osobně to beru jako velké neštěstí, padne zima a pod kopcem brečíš a nadáváš proč ten s tím Passatem vyjel a JÁ stojím pod kopcem. Jinak výkonově má podle toho Passat dost navrch, ale... BMW má přece jenom i ty motory laděné jinak, takže tam mlůže být ve finále rozdíl minimální. U mne další velké plus má BMW a tím je jednoznačně nejhezčí zvuk tónů, který vychází z výfuku.

Ale i tak bych volil VW a ne kvůli tomu, že mám VW, píši na clubu VW, dřív jsem taky o BMW uvažoval, to jsem měl ještě Audi a nakonec jsem stejně propadl srdcem, vášní a hlavně i rozumem právě VW. Hele, v tomhle ti nikdo pořádně neporadí, v tom musíš mít svoji a hlavně čistou hlavu.

michalekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.05.2008 18:26

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od michalekk »

Diky za odpoved, chctel jsem slyset, jenom nejake klady, zapory, na knci se musim rozhodout stejne ja to em je jasne :-)
Hlavni duvod take proc uvazuju i o BMW je, ze nema tak spatnou predni napravu jako passat, u ktereho bych ji musel urcite brzo menit a take nemusel bych delat rozvody po koupi auta :-)
A jeste by me zajimalo, jak je to s ND, zda jsou u BMW drazsi, nebo to vyjde s VW nastejno..
Prece jenom nejsem milionar, a investice penez hraje taky mensi roli:)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od šimek »

michalekk píše:Diky za odpoved, chctel jsem slyset, jenom nejake klady, zapory, na knci se musim rozhodout stejne ja to em je jasne :-)
Hlavni duvod take proc uvazuju i o BMW je, ze nema tak spatnou predni napravu jako passat, u ktereho bych ji musel urcite brzo menit a take nemusel bych delat rozvody po koupi auta :-)
A jeste by me zajimalo, jak je to s ND, zda jsou u BMW drazsi, nebo to vyjde s VW nastejno..
Prece jenom nejsem milionar, a investice penez hraje taky mensi roli:)
Hele, co se týče těch dílů, tak bude nejlepší, když se koukneš na nějaký e-shop a na nejběžnější díly se mrkneš sám a porovnáš si to...

michalekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.05.2008 18:26

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od michalekk »

najde se jeste nekdo, kdo napise nejake zkusenosti? dekuju

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od johnns »

Taky mě lákalo BMW, konkrétně 320i. :mad3:
Koukl jsem se ale na ceny těch nejzákladnějších dílů a couvl jsem :158:
Pokud se ale přeci jenom rozhodneš pro BMW - neber proboha 4val. Jedině 6 hrnců dělá BMW BMW a vydává toužebný šepot lučních květin :mrgreen:

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od šimek »

johnns píše:Taky mě lákalo BMW, konkrétně 320i. :mad3:
Koukl jsem se ale na ceny těch nejzákladnějších dílů a couvl jsem :158:
Pokud se ale přeci jenom rozhodneš pro BMW - neber proboha 4val. Jedině 6 hrnců dělá BMW BMW a vydává toužebný šepot lučních květin :mrgreen:

Tak s tím nejde jinak než 100% souhlasit.

Uživatelský avatar
SHARK V6
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 19.06.2008 21:24
Bydliště: Olmik

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od SHARK V6 »

Každá rada drahá ,hlavně abys :velo: na nějaký střep.
Jinak kámoš má M3 (231 hp) r.v. 2001 a pokud to srovnám se svým tak žádný velký rozdíl až na to že moje stálo polovinu a to neřeším cenu náhr.dílů
lepší být první v pekle,než druhý v nebi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od majkl1 »

1,6 a 1,8 byly nešťastný motory. Houby výkon a dost žraly. A co se týče podvozku, tak mě teda zrovna trojková řada týhle věkový kategorie moc nenadchla. Možná byl jen horší stav, ale ve 160 už byl celkem problém to držet na silnici. A ty výbavy u trojek taky nic moc. Pokud nevemeš aspoň tu 2,5 tak si moc sportu neužiješ. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od teekey »

i u BMW plati to co zde, ze dily se resi vsechno mimo hlavni sit, tedy vraky apod. nicmene pokud clovek uz nema kudy kam a musi do ath., tak se z toho posere pokud neni "snob" a nepripaluje si alespon stokorunama cigara. Je treba si uvedomit, ze porizovaci cena BMW vetsinou zacina na 1mega, takze i ten servis je cenove nekde jinde nez VW nebo SKODA :mrgreen:

BMW je zihadlo, ale pokud clovek trefi na nejaky strep tak se z toho posere :roll:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od standokan »

a hlavně BMW 3 je o dost menší než passat je tam málo prostoru
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od šimek »

A hlavně, když jsem viděl trojku za 1.2 mega a měl mechanickou klimošku a vzádu kličky, tak jsem se tak nějak musel smát. Je to pravda tři roky zpět, tak snad už za ty prachy dávají větší výbavu. Jinak mě BMW přijde dost strohé a studené uvnitř. Ale jejich šestivály, hmmm, to lahodí uchu v benzínu i dízlu.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od standokan »

prosim tě 6 valec maj dneska jenom socialně slabší :D :D :D :D :D :D :D :D :D
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od šimek »

standokan 2 píše:prosim tě 6 valec maj dneska jenom socialně slabší :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Je pravda že když jsem neměl na benzín, tak jsem měl taky 6 válec, dneska mám a mám pro jistotu 4 válec a jednašestičku. :lol: Jsem zvědav, kdy budu mít V8 nebo W8 nebo snad dokonce V12 nebo klenot všech klenotů W12. :lol:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T(B5) vs BMW 1.8 (3r)

Příspěvek od Currahee »

Hele ty klenote, to taky k tomu klenotu všech klenotů budeš potřebovat klenotnictví nebo rafinerii :mrgreen:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“