PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti, parkovaci kamery

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Vypadá to stejně. Asi to není vyráběno ve stejné fabrice, ale se svým dodavatelem mám dobré zkušenosti.

Navrhuju, že si je vyzkoušíš a kdyby se ti na nich cokoli nelíbilo (a já nebyl schopen to vyřešit) tak ti vrátím peníze. Je to i dáno ze zákona, že máš při nákupu mimo "kamenný" obchod nárok na vrácení peněz bez udání důvodu.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Alesi nejspis jdu do toho - poslal jsem Ti SZ s par dotazama ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Zodpovězeno, sorry že jsem to nestihl dřív. Měl jsem rozdělanou práci a nekoukal na SZ.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od patper »

Sorry :kap: ale klidne jste to mohli probrat zde - urcite by to zajimalo spoustu dalsich :wink:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

To nebylo nic technickeho, jen dotaz ohledne fakturace a s tim evidentne zadny problem neni.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od patper »

Aaaaaaaha :oops:

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Charlie.007 »

Galaktický Aleš píše:Pokud jde o parkovací senzory, jsem přímým dovozcem. Mám 2 varianty, obě s displejem a pípákem jak má Vilík:
-4 zadní senzory (bílé, černé, stříbrné)
-2 přední a 4 zadní senzory (černé a stříbrné)

Základní info je na http://parking.kvalitne.cz/ Právě ty stránky předělávám, protože tam mám ceny počítané ještě se starým kurzem dolaru, tak se neděste. Jsem schopen klubákům nabídnout za 650 (4 senzory) a za 1.000 (6 senzorů). Poštovné s dobírkou je 75 Kč. Pokud chcete víc informací, ptejte se mě pomocí SZ.

Už 3 týdny se chystám že vyzkouším kompatibilitu s origoš parkingem co mám v autě, ale nějak furt nejsou lidi...
Mám dotaz: dá se něco takovýho sehnat i bez displeje, prostě jenom se senzorama?
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
marvin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2008 11:11
Bydliště: 250 84 Sibřina 69. Praha východ

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od marvin »

Na Aukru (aukro.cz) máte možnost koupit několik druhů parkovacích asistentů jak s displejem, tak i jen ze zvukovým bzučákem. Já jsem si právě na Aukru koupil s 8 senzory a displejem za 1600 Kč. Příští týden to budeme montovat. Řídící jednotka má samostatné vstupy jak pro přední, tak i pro zadní senzory. Zadní senzory se ovládají zpátečkou a přední při zabrždění se na několik vteřin objeví vzdálenost a pak jedeš a opět zabrzdíš a opět se ti objeví údaj o vzdálenosti. Doba ukázání se dá nastavit. Samozřejmě to má i zvukovou signalizaci. Je kt omu návod i schéma. Až to budu mít namontovaný, sdělím zkušenost,

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Vidis, kdybys to vzal od Alese, tak to hlidanim zadku i predku mas jen za litr :wink:
Btw uz jsem toho parkovaciho asistenta od Alese namontoval (mam jen ten se zadnimi cidly - predek nepotrebuju uz vubec) a ted to testuju ... uz se mi pred chvilkou podarilo naborit kouli vlastni barak, ale vzhledem k tomu jak blbe nasikmo jsem byl a jak moc nahranu jsem toho asistenta testoval, tak se ani moc nedivim ;)
Naposledy upravil(a) ifos.cz dne 24.08.2008 21:50, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Ohó, jen doufám že mi mladá paní nedá ten oťukaný barák k úhradě. :D Co se stalo? Senzor nepípal? Nebo jsi zkoušel jet blíž, než kolik ti radil?

Mimochodem, u mých senzorů je taky schéma zapojení a samozřejmě i český návod. Plus navíc technická podpora přímo tady na fóru. :D

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Pipal, pipal ... ale hlasil vic mista nez ve skutecnosti bylo ;) Ale vzhledem k tomu, ze jinde to je celkem spolehlive a pomerne presne, prisuzuji to te nepriznive konstelaci natoceni auta lehce sikmo a me az prilisne duvere k elektronice ... svoji roli taky muze hrat i to, ze v tom zakulacenem narazniku se mi to nepodarilo dat uplne presne vodorovne, ale malilinko sikmo dolu - sice fakt trosicku, ale prece - ale jak pisu, zatim me ostatni testy probehly dle ocekavani, ale uz vim, ze je to jen pomucka a zrcatka precejen pouzivat musim ;)
A barak je nastesti muj, takze k nahrade si to muzu dat zase jen ja sam ;)

BTW Alesi - je tam jedno ktery senzor kam zapojim, ne? Hlavne kdyz dodrzim poradi v narazniku s poradim v ridici jednotce ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Ano, senzory jsou mezi sebou zaměnitelné, značky jsou tam jen pro jednodušší instalaci.

Pokud jde o přesnost parkování, je třeba brát v úvahu i fakt, že vzdálenost se počítá od senzoru, ne od nárazníku. Tím myslím že když je nějaký objekt (sloupek, hrana baráku atd.) mezi dvěma senzory, tak skutečná vzdálenost od nárazníku je o něco menší. Vzniká totiž vlastně trojúhelník mezi senzory a překážkou.

Při instalaci senzorů šikmo dolů, by mohl být problém např. s falešnou detekcí země, trávy či nízkých obrubníků. Samozřejmě že záleží na úhlu o kolik to máš a na výšce senzorů od země. Samozřejmě že když kufr zatížíš nákladem, úhel se zvýší. Pokud by to dělalo problémy, tak bych asi doporučil zafixovat senzor ve vodorovné poloze tmelem.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Charlie.007 píše:Mám dotaz: dá se něco takovýho sehnat i bez displeje, prostě jenom se senzorama?
Sehnat to jde, ale je otázka jestli to má význam. Dodavatel mi je nabízel, ale nakonec jsem je nevzal. Důvody?
-nedokážeš určit jestli je překážka vlevo nebo vpravo.
-svádí to nechat při montáži pípák vzadu, odkud nemusí být vždycky slyšet (rádio nebo děti ho překřičí). U mého ParkingAlarmu je reproduktor umístěný přímo v displeji, takže ho na 100% uslyšíš.
-dsplej nehyzdí přístrojovku, má celkem vkusný design, viděl jsem ho už i na horní straně zpětného zrcátka.
-cenový rozdíl byl zanedbatelný (cca 2 US tedy pod 50 Kč s DPH).
-kdo chce mermomocí bez displeje, může ho někam schovat a funkci pípáku mu to splní též.

mirda.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.01.2008 20:50

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od mirda.v »

Mám dotaz na zde přítomné.
Jak reagují senzory na tažné zařízení, mám ho na pevno. Nebudou ho snímat.
Rád bych si tento park. systém namontoval taky.

Díky
mirda.v

SHARAN II 1,8T

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACÍ SYSTÉM: názory, zkušenosti

Příspěvek od re5pekt »

S taznym by nemel byt problem, taky zalezi na tom, jak ho mas vysoky a tak.

Jinak me sere na senzorech, ze jsou zmateny, kdyz prsi, to asi nejak osetrit nejde ze?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“