TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Hajpal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Hajpal »

Ahojte clenovia. Prave sa stal vasim clenom, sice som zo Slovenska, ale dufam nebude vam to vadit. Clovek ked nieco hlada alebo ma problem az vtedy najde taketo dobre stranky. Chcel by som sa spitat ci sa niekto stretol s problemom piskajucim zvukom v bufiku??? Ja totiz mam Alhambru 1,9 TDi 85 kW,6/2000. Vcera som to aj mierne rozobral a dospel ktomu ze mi piska ventilator. Chcem sa este spitat, ci sa da vo ventilatori vymenit loziska,alebo namazat??? Typ bufika je D5W Z.Za odpovede vopred dakujem.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od DavidST »

bodyvlk píše:Tak tento bufík opravdu žádné sítko nemá. Mám ho také. A je také bez sítka. Sice nevím, jak to funguje, ale funguje.

Hmm tak to je dobře že to vím...Zrovna sem D3W bufík rozebral a zhrůzou sem zjistil že tam žádný sítko něníí a tak sem se koukal zda ho bufík třeba nesežral :D ale nenašel sem ani jeden chlup sítka....Takže sem rád že vím že tam není...

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od akras »

ahoj lidičky zrovna jsem bufík rozebral jsem na tom stejně jako davidst ale zbytky po sítku jsem tam objevil bylo tam zřejmě vlisovaný od výrobce, tak by mě zajímalo jestli tam dostanu jiný ten otvor není kulatý ale má plochu kde bylo sítko .....sharan 1.9 tdi 81kw r.v 98 bufík d3w??? zdraví akras

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Marek77 »

Teď jsem rozebral bufík D3W-Z jednoho známého a také tam sítko není, jen kovová svíčka. Ta mu nefunguje, tak ji vyměním, ale taky mě zarazilo, že tam není sítko. Asi to tak má opravdu být.

ruza42
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.11.2009 20:48

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od ruza42 »

Ahoj,mám takovej problém.Mám alhambru 1,9 tdi 96kw 2004 a nejde mi bufík.mám eberspacher.mám tam dodělané mini hodiny a ty vubec nesvítí. a vagem se k bufiku nemužu připojit.měl jsem ho rozebranej a svíčka je v cajku a sítko taky.jinak u baterky jsou pojistky a do těch proud jde.ale do těch hodinek už ne a bufík tedy ani nenastartuje.neměl by prosím někdo nějakou radu???díky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od abeljozef »

Dost tazko ked je to nieco dorabane a clovek to nevidi co to vlastne je.

Na bufiku na pine 1 a 2 dalej 6 a 7 mas pri zapnutom zapalovani ake napatie ?

MirecFa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.02.2010 22:16

Prosím o radu

Příspěvek od MirecFa »

Vie mi niekto poradiť, mám w sharan 1,9 TDI 4 montion r.v 2004. No a chcel by som vedieť či je sitko na bufíku stejné pre obe sviečky (kovová alebo keramická) a akú by mohol mať môj ročník sviečku podla roku výroby ak nebola menená predošlým majiteľom . Ďakujem... Mirec

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Marek77 »

MirecFa píše:Vie mi niekto poradiť, mám w sharan 1,9 TDI 4 montion r.v 2004. No a chcel by som vedieť či je sitko na bufíku stejné pre obe sviečky (kovová alebo keramická)
Pokud je v bufíku keramická svíčka, není tam sítko.







Můj problém:
Tak mi po roce opět odešlo sítko kolem svíčky.

Uvažuju, že místo kovové svíčky dám keramickou, ať mám na věky pokoj - od svíčky i od sítka.

Mám ale dva dotazy:
1) Lze keramickou svíčku namontovat místo kokové bez jakékoli jiné úpravy?
2) Lze sehnat keramickou svíčku levněji než za cca 1800 Kč?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od patper »

Marek77 píše: Pokud je v bufíku keramická svíčka, není tam sítko.
:!: Ale maaaaaaaaaaaaaa :!:
Marek77 píše:

1) Lze keramickou svíčku namontovat místo kokové bez jakékoli jiné úpravy?
Musis ji prepinovat...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Marek77 »

Pokud já vím, keramická svíčka nemá sítko. Měl jsem rozebrané tři bufíky s keramickou svíčkou a žádný sítko neměl.

Že ji musím přepinovat, vím. Ale měl jsem za to, že keramika má jiný délkový rozměr a tudíž že se tam musí vyměnit ještě něco k tomu. Nebo stačí jen svíčku?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od patper »

Me ji daval Abel a jen se prepinovala :idea: A sitko tam je take,.jen jsou dva druhy s okrajem a bez....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Marek77 »

Jestliže i u keramické svíčky sítko je, pak nevím, kde bylo v těch třech bufících, které jsem tu loni měl. Podotýkám, že bufíky byly plně funkční (bez sítek).

A pokud tam sítko patří, můj problém to neřeší. Chtěl jsem do bufíku dát keramiku především z toho důvodu, že nemá sítko a tudíž se mi nebude propalovat. Pakliže i u keramiky sítko je, nechám tam kovovou svíčku-je to vlastně prašť jak bouchni.



Stejně by mě zajímalo,jak je možné, že bufíky 3kW z jedniček pracují bez jediného problému bez sítka, zatímco bufíky 5kW sítko mít musí? Zkoušel jste někdo do bufíku 5kW sítko nedat? - co to dělá? (pokud to něco dělá...).
V čem se vlastně principiálně liší oba typy bufíků? Jsou jen nepatrně odlišné ve velikosti pece, jinak mi přijdou téměř shodné - tak jak je možné, že jeden typ sítko nepotřebuje a druhý ano???

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od patper »

Na to ti museji odpovedet fundovanejsi...

Co se tyce svicky,tak kovovou bych uz nedaval :!: Je to podobne,jako u predelani rozvodu....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od Marek77 »

Já chápu, že keramika je v mnoha (vlastně ve všech) ohledech lepší volbou. Ale mně svíčka funguje - jen sítka se mi propalují jedno za druhým. Proto jsem uvažoval nad tím, že bych použil keramiku, o které jsem si myslel, že sítko nemá. Pokud ovšem i ta sítko má, nechám v bufíku kovovou svíčku do té doby, dokud funguje. Pokud odejde, budu nad keramikou uvažovat.

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: palivové sítko bufíku (Alhambra I)

Příspěvek od jukinoo »

aj ja som mal doma par bufikou typu D5W bez sitka boli z MERCEDESU su identicke z D3W zo SAG-ov ale maju vacsiu spalovaciu komoru ale D5W zo SAG uz ma iny privod paliva a urcite ma aj sitko.z tou keramikou by som nevahal radsej tu kovovu niekomu predaj a doplat si nebudes lutovat je to velky rozdiel
Přílohy
D5W mercedes.jpg
D5W mercedes.jpg (38.32 KiB) Zobrazeno 2937 x
D5W SAG.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“