ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od čapik »

1,6 75kw AVU

po nastartování asi 3 pípne kontrolka chladící kapaliny (po chvíli přestane blikat), zkoušel jsem měnit chladící kapalinu, nikde neteče!!! Ale teď k tomu začal blbnout i ukazatel. Když mi ukazuje i po 20km, že není chladící kapalina na 90stupnich, ukazuje 80c, po ujetí dalších cca 20km ukzauje 70c, a 90c ukazuje cca až po 60km... Nevíte co by mohlo být v háji? Myslíte si že by to mohlo být čidlem v nádobce?? Tzn. vyměnit nádobku i s čidlem?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od čapik »

:?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od srotty »

Čidlo v nádobce nemá nic společného s ukazováním teploty-to dělá teplot.čidlo a to bude asi v háji.Zkus ho vyměnit.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od DworiBak »

zkus vyčistiti to čidlo v nádobce já to dělal kartáčkem a pak to bylo dobrý je to čatá závada pokud nepomůže tak nadobku ale že ti blbne i teplota to je divný

Uživatelský avatar
majo8229
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Banská Bystrica,Slovensko

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od majo8229 »

Chybné štvorkontaktné dvojité čidlo teploty chladiacej kvapaliny.Sú dva typy oblý alebo hranatý konektor a tiež podla farby konektora zelený alebo modrý?.Čidllo sa nachádza na boku motora/na pravej strane medzi chladiacimi hadicami/.Skús najskor očistiť kontakty na ňom.Ten snímač dáva signály do riadiacej jednotky a na palubovku/ručička teploty chladiacej kvapaliny/.Mal som s tým tiež problém.Ručička na palubovke mi síce ukazovala správne 90stup. ale na Vag-u nezmyselných 20 alebo 105stupňov.Vyčistil som kontakty na snímači a všetko OK.So snímačom na vyrovnávacej nádržke chl.kvapaliny to nemá nič spoločné.

Uživatelský avatar
pablosss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25.07.2008 17:56

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od pablosss »

jo mne zrovna taky dneska hlasil kontrolovat kapalinu...ze by ta nadobka???? nevim nevim
jednou to zablikalo a pak z niceho nic prestalo

Uživatelský avatar
Acee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Táborsko

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od Acee »

To Čapik: Myslím,že jsi popsal dva,spolu nesouvisející problémy jednoho systému.Čidlo ve vyrovnávací nádržce dává chybný signál,domnívá se že v systému není "voda" a vyhlásí červený poplach.Zkusil bych se s ním rozumně domluvit(vyčistit) a pokud to nepomůže,a čidlo bude vytrvale "křičet",tak nezbývá než výměna za jinou,důvěryhodnější nádržku.
Druhý problém si myslím způsobuje vadný termostat,je stále otevřený a proto se Ti motor(a vlastně celý chladící systém) prohřeje až za cca 60km.Termostat neudržuje teplotu na obvyklých 90 stupních.Náklady na opravu v řádech stokorun.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od čapik »

Kucí, díky moc za postřehy. Koukal jsem do ETKY, a zrovna na tento motor se nedělá termostat jako díl, ale musí se koupit celá jakási jednotka, a stojí to se slevou 2000,- :?

chjo, ještě vyzkoušíme to čidlo..
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Rasticc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od Rasticc »

Hmm..........ked je cidlo chladiacej kvapaliny v pecku tak bud to hlasi blbosti do RJ a to dava pak inac palivo ako je treba alebo na dalsich pinoch dava info do palubovky. U mna sa to prejavovalo neustalim poskakovanim rucicky.......Raz 90 raz 60 raz 70 atd........ To v tvojom pripade sa mi to skor ak mas dost chladiacej kvapaliny zda na to cidlo ukazujuce hladinu chladiacej kvapaliny

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od chasnik »

zdarec, mám 1,6 74kW, APF a měnil jsem termostat, protože když jsem stál, teplota byla na 90°, ale jakmile jsem se rozjel, klesala až pod měřitelnou hodnotu. Koupil jsem si za 1300 nějaký šmejd, najel na něm asi 3000km a byl zas na ho*no... tentokrát zůstal zavřený a ještě k tomu jsem byl v Praze a do Ostravy je to kus cesty- jel jsem to asi 9 hodin, stylem 5 km jízda, 5 minut stání a chlazení.
Pokud bude někdo kupovat takové věci, tak jen origo, nebo TRW... neoplatí se šetřit!!! Snad na všechny motory je termostat takový plechový nesmysl s pružinkou, na ten můj je to odlitek platu a v tom ten plechový nesmysl s pružinou a ještě k tomu je tam nějaké čidlo teploty (absolutně nevím, na co tam je- teď jezdím s odpojeným a jede to stejně, ani to nehlásí chybu)

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od Kutil001 »

Zdravím golfaři, jsem čerstvý majitel tohodle super auta, a mám sním několik drobných problémů, konkrétně s ukazatelem teploty chladící kapaliny, občas ukazuje, a občas přestane, příjde mi, že někdy když najedu do díry, tak začne ukazovat, ale né vždycky, nevíte někdo co stím? kde by mohla být chyba? předem díky za rady. popřídě kde najdu to teplotní čidlo? můžete mi sem někdo hodit foto, moc se v tom motoru zatím neorientuju (1.4 16v)
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od bifur »

Ked pozeras na motor zpredu, je cidlo vpravo medzi hadicami co idu od chladica a malo by byt svetlozelenej farby.. Jedine ze by si mal starsi rocnik, tam byva cidlo tusim modre. Idu don 4 kable, je to dvojokruh. Dva kable su pre rj motora a dva pre rj budikov.. Najprv pozri na konektor a kable ci nie su viditelne poskodene a ak nic, tak skus vymenit. Stoji cca 300 KC..

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od majrek001 »

souhlásím, taky mi padal ukazatel teploty pak zase chvíli ukazoval a bylo čidlo teploty jak popisuje bifur
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od Kutil001 »

už jsem našel to čidlo konečně, přístup jak k penězům, prostířkl jsem to kontaktolem, kontakty byly čistý, zdá se mi že čidlo ukazuje častěji, ale pořád vynechává, na vagu to napsala sporadickou chybu toho čidla, takže asi čidlo že? jinak nemůže to snad být někde třeba narušeným kabelem?
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
mattykej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 01.11.2007 03:02
Bydliště: Město perníku a rafinerií

Re: ukazatel chladící kapaliny - nesmysly

Příspěvek od mattykej »

tohle mi taky dělalo.....párkrát zablikalo a píplo na budíkách a zhaslo potom..teplota vody se na budíkách ukazovala různěchvilku 90 pak 70 pak to spadlo i na míň..myslel jsem že to je tím čidlem v nádobce ale není to tak....bylo to teplotním čidlem na motoru....čidlo jsme vyměnili a je klid od toho....takže 100% to bude čidlem......jen si zjisti jaký máš jsou dva druhy...ať nekoupíš špatně....

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“