SVĚTLA PŘEDNÍ: přestavbová sada na xenony

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od Matuf »

Jo to je pro to aby si to myslelo že ty světla jedou ale co když ten xenon praskne bude to zase ukazovat prasklou žárovku a nebo že to je stále ok ???? O to mě de.

Uživatelský avatar
moskalenko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od moskalenko »

No podle mě jo, protože to najednou nebude mít odběr. Myslim že si to hlídá nějakou nastavenou hladinu k těm 55W, a jak to pod něco klesne, kontrolka se rozsvítí - proto i ten filtr. Ale ať na to odpoví radši nějakej odborník :)

Uživatelský avatar
moskalenko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od moskalenko »

moskalenko píše:Uvažuju o přestavbový sadě na Sharana I, protože mně přijde ta současná svítivost dost tristní. Když vjedu na novou černou silnici, nevidím skoro nic, o mokru nemluvě - a to tam mám SilverStary, který by měly mít o 30% větší svítivost. No nic.

Chci se ale zeptat odborníků a lidí, kteří to už absolvovali:
1. Je u jedničkový řady SAG rozdíl ve svítivosti propastný? Někdo tu totiž psal, že dvojková řada svítí i bez xenonu velmi dobře - ale to je už jiný světlo.
2. Co policajti při silniční kontrole (je jasný, že u takhle starýho modelu tam nikdy xenon od výrobce nebyl).
3. Co při případný nehodě - máte tam něco, co mít nemáte, nemůže z toho bejt průšvih?
4. Na technickou předpokládám že tam dáváte nazpátek klasiku H4. (Pokud to teda neprojde se vším všudy :)
5. Moc se mi nechce dávat H4 s elektromagnetickým přepínáním tlumený/dálkový, protože jsem čet u pár případů zaseknutí elektromagnetu (kdyby se to zaseklo na dálce, tak co s tim na silnici). A kromě toho lidi říkají, že tlumenej xenon v pohodě stačí (nevim, co je na tom pravdy). Sice by se přišlo o světelnou houkačku, ale nevím jestli se vyplatí poměr poruchovosti a využití sv. houkačky.
Jen chci oživit svůj dotaz ohledně xenonů z první strany tohodle tématu. Možná to zapadlo ve stínu druhé strany :), nevěřím, že by nikdo neznal odpovědi. Díky...

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od widle »

to už se tady někde hodně probíralo, hledej v tématech, ale na jedničkový SAG xenony raději ne, kvůli nečirému sklu světel.........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od BrendlJiri »

Widle ja mám xenony na I a v pohodě mám je sklopené dolu a ani nikdo nebliká že oslnuji a použivam jen tlumený stačíto :)
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od rcmony »

http://www.sharandily.eu/svetlomety.htm Výměnou za stávající + 15.000,- Kč
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od vilik »

Tak jse dnes dokončil montáž HID sady xenonů do svého bouráku. Jedná se o HID H7 a přiobjednal sadu předřadníků, které simulují halogenové žárovky pro jejich kontrolu .

Za vše, včetně předřadníků a poštovného jsem dal 2950 Kč. Výbojky jsou 5000 K. Modřejší jsem nechtěl, protože čím víc je to modré, tím hůř je vidět. Tyhle dávají bílé světlo. Pokud se to správně zapojí, funguje u hlídání žárovek.

V případě potřeby je možno během několika minut namontovat zpět původní žárovky. Jde vlastně jen o rozpojení 2 konektorů, vyndání výbojky, namontování žárovky a připojení původního konektoru.

Zatím jsem se jen tak projel, pár kilometrů. První dojmy velmi dobré. Uvidíme za nějaký čas.
Přílohy
IMAG0152.jpg
IMAG0153.jpg
Předřadníky jsem vlepil do víka od světel. Je třeba dát si pozor na správné umístění. Předřadník je vlepen na té straně, kde je dálkové světlo. Je tam víc místa.
Předřadníky jsem vlepil do víka od světel. Je třeba dát si pozor na správné umístění. Předřadník je vlepen na té straně, kde je dálkové světlo. Je tam víc místa.
Blaster - zapalovací trafo na pravé straně
Blaster - zapalovací trafo na pravé straně
IMAG0158.jpg
Blaster - zapalovací trafo na levé straně
Blaster - zapalovací trafo na levé straně
IMAG0156.jpg
Otvor pro průchodku kabelů jsem vyvrtal ve spodku zadní části světla. Protáhl jsem tudy taky uzemňovací drát od předřadníku, který jde na někam kostru. Je nutný ke správné funkci předřadníku.
Otvor pro průchodku kabelů jsem vyvrtal ve spodku zadní části světla. Protáhl jsem tudy taky uzemňovací drát od předřadníku, který jde na někam kostru. Je nutný ke správné funkci předřadníku.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od jenda »

Vilíku prosím vyfoť jak to svítí proti zdi tak z cca 10 m, docela by mě to zajímalo.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od vilik »

Já vyfotil halogeny a poto xenony pro srovnání. jenže nemám digitál, jen mobil. Sice má 3 Megapixely, ale rozdíl není na těch fotkách moc znát. Nemá ty správné barvy. Co se týká tvaru paprsku, není v nich rozdíl. Ale dám to sem.
Přílohy
Halogeny
Halogeny
Xenony
Xenony
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od widle »

rozdíl je i tak vidět, hlavně je jasněji před autem
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od widle »

BrendlJiri píše:Widle ja mám xenony na I a v pohodě mám je sklopené dolu a ani nikdo nebliká že oslnuji a použivam jen tlumený stačíto :)
jasně v pohodě...já jen psal, co jsem četl....od jiných
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od vilik »

Podělím se s vámi o krátkou zkušenost s HID sadou, kterou jsem avizoval výše. Po montáži jsem měl dojem, že jedno světlo svítí bíle a druhé modře. Měl jsem podezření na různé teplotní kategorie výbojek. Abych měl jistotu, že to nedělají startovací trafa, prohodil jsem je navzájem. Stále jedna a tatáž svítila modře. Moje podezření se po kontaktu s prodejcem potvrdilo. Obratem mě poslal jiné, které už jsou v pořádku.

Světlo a svícení.
Kdo má xenony, ví, že se jim žádné žárovky nevyrovnají. Svítí to skutečně skvěle. Trochu jsem je naklopil dolu. Ještě se nestalo, že by na mě někdo blikal. Sám jsem si to ověřoval. Světlo je podstatně silnější, ale neoslňuje.
Pokud rozsvítím dálkové, je to hrozná rozdíl. Před autem mám krásně bílo a v dáli žluto. Pořeším to H1 Osram Nihgt Break, které by měly vydržet dýl, než H7, protože na dálku se tak učasto nejezdí.

Kontrola prasklých žárovek.
Přikoupil jsem si předřadníky, které simulují halogenové žárovky. Elektronika kontroly tedy funguje. Nebylo ani třeba ve VAGu nastavovat jinou watáž žárovek. Ani nevím, jestli to moje ŘJ podporuje.

Poruchy.
S výbojkami (mimo tu záměnu), zatím žádný problém.
Kontrola světel elektronikou - funguje až na maličkost. Občas se stane, že při rozsvícení hlavních světel, ještě před šlápnutím na brzdový pedál zhasne kontrolka žárovek. V ten okamžit přestanou jít směrová světla, varovná světla a osvětlení vozu pod nahama a ve dveřích. Resetovat se to dá vytažením a zasunutím pojistky č.55. Vždy tam klapne nějaké relé a vše funguje jak má. Které relé to je nevím, zatím nebyl čas se v tom pohrabat. Myslím si, že při zapálení výnojek dojde k nějaké napěťové špičce, která hodí ŘJ do tohodle stavu. Ale to je jen domněnka. Pokud někdo o tom něco víte, podělte se.

Jinak mohu doporučit. Montáž jednoduchá, v případě potřeby stačí přepojit 2 konektory a dát místo výbojky žárovku.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od Jelko4 »

este si tam namontuj pridavne svetla na odbocovanie a budes mistr Light :wink:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od vilik »

Tak jsem se pustil do vyřešení záhady zablokované ŘJ při zapnutí světel. Vycházel jsem z toho, že se zřejmě dostává nějaký VF impuls zpět do palubní sítě a má vliv na funkci ŘJ. Vyrobil jsem proto VF filtr, velmi jednoduchý a zdá se že účinný. Ze starého monitoru jsem z kabelu odstřihl filtrační článek, rozebral a zbyly mě 2 feritové válečky. Do nich jsem natočil 2x3 závity kabelu, opatřil konektory a připojil ještě před celou soustavu HID výbojek. Asi hodinu jsem zkoušel všechny možné způsoby, kdy se to zablokovalo )měl jsem je odkoukané) a je to OK.
Přílohy
Válečky feritu
Válečky feritu
Hotový "výrobek"
Hotový "výrobek"
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: sháním přestavbovou sadu na xenony

Příspěvek od patper »

8O nojono - holt sikula :wink:
Ale sviti ti to paradne :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“