AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Peposu »

Mno mam v planu tam do patych dveri vlozit toto (pokud bude na to misto jeste jsem to nezjistoval) :

Obrázek
http://www.tuning-centrum.cz/product/16 ... -s-mrizkou

mam je doma uz nejakou dobu z predchoziho auta ale musim to nejdrive vyzkouset jak je to s placem.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Jo jo jestli tam bude místo.....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Jose1 píše:Jé já se blbě vyjádřil. Myslím do pátých dveří, dva repro pěkně vedle sebe.
No ale pokud to tam vleze Michalle ten tvůj typ na výměnu není k zahození.
No ale stejně ... do 5tých dveří bych nic nedával, triaxialy už vůbec ne. Zezadu výšky neuslyšíš a když, tak tě akorát budou mást. Do kufru spíš tak nějaký ten basáček. Jinak v tom ukradenym autě jsem měl v jedněch dveřích už daný HERTZ DSK 165 s kroužkem asi 8mm, výšky by přišly do origo míst.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Peposu píše:Mno mam v planu tam do patych dveri vlozit toto (pokud bude na to misto jeste jsem to nezjistoval) :

Obrázek
http://www.tuning-centrum.cz/product/16 ... -s-mrizkou

mam je doma uz nejakou dobu z predchoziho auta ale musim to nejdrive vyzkouset jak je to s placem.
Nevím jestli to jsou přesně ty z odkazu ... ale ty mají průměr 25cm, nevím jak v I, ale ve II je místo na 16cm.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od abeljozef »

michall píše:
Jose1 píše:Jé já se blbě vyjádřil. Myslím do pátých dveří, dva repro pěkně vedle sebe.
No ale pokud to tam vleze Michalle ten tvůj typ na výměnu není k zahození.
No ale stejně ... do 5tých dveří bych nic nedával, triaxialy už vůbec ne. Zezadu výšky neuslyšíš a když, tak tě akorát budou mást. Do kufru spíš tak nějaký ten basáček. Jinak v tom ukradenym autě jsem měl v jedněch dveřích už daný HERTZ DSK 165 s kroužkem asi 8mm, výšky by přišly do origo míst.

Ako si s nimi bol spokojny ? Ake si tam mal radio ? Ja s tym origo audiom az tak moc spokojny nie som ale chcel by som vymenit zatiel len repro. Radio rozhodne menit nechcem este mozno by som uvazoval o extermnom zosilnovaci.

Predom dik za pomoc.

p.s. podarilo sa t i nasjt to cidlo ?

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Peposu »

JJ presne ty co jsou na odkazu a hloubku maji 12.5cm a basacek mam takyto :
basak.JPG
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Abeljozef:
Docela jo, připadá mi, že ty "hluboké" repro zahrajou líp, než ty s malou montážní hloubkou. Radio jsem měl Panasonic CQ-RDP383N, pak jsem dokoupil zesík asi 4x75W. Ve Feldě to bylo akorát, v Alhambře jsem to nestihl testnout. Hledej repra s vyšší citlivostí - tipuju tak nad 91dB, těm stačí menší výkon autorádia (většinou těch asi 20W/kanál) a snesou i zesík. Nejsem odborník na ozvučení, v nějakým AutoHiFi Shopu určitě poradí líp.

P.S. Čidlo jsem nakonec nehledal, opravu dělal někdo jiný. Ale přesto díky za schéma.


Peposu:
A s tím průměrem jsi si jistý, že se vejde ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Peposu »

Mno to prave nikdo nevií to musim mit nekdy chvilku sundat to a kouknout a halvne pomerit :)
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Peposu píše:Mno to prave nikdo nevií to musim mit nekdy chvilku sundat to a kouknout a halvne pomerit :)
Ve II je stopro místo na 160mm (měnil jsem repro), I bude stejná. Hloubka je asi 55-58mm (stahování okna), I tipuju +- stejně.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Peposu »

Mno ale ja chci ty repro strcit do 5 dveri.nikoliv do zadnich
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od CiFO »

čaues,nevím jestli to tu je už mrtvé či co ale jak vymění přední výšky v Sharanu I. ?
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jelko4 »

aj mna zaujimaju tie vysky na alhambre I.oni su totizto ovalne a jak to teraz vymenit?

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od CiFO »

montovat palubovku bude asi blbost :roll:
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od michall »

Peposu píše:Mno ale ja chci ty repro strcit do 5 dveri.nikoliv do zadnich
Na II jsem měl teď rozebraný čalounění, moc místa tam tedy není, možná tak na průměr 10cm. Navíc, že by bylo nějak bytelněji přidělané, to moc ne-e.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: AUDIO: jaké reproduktory, zapojení

Příspěvek od Jose1 »

Michall
Tak z toho nic nebude, já myslel, že je v 5. dveřích víc místa.
A ještě k těm výškáčům na palubku. Podle mě je úplnej základ nasměrovat ty repráky směr hlava resp. uši. Takže vymontovat originál, zacvaknout mřížku zpět a namontovat to přímo na palubku. Jelikož čím vyšší frekvence, tím větší směrovost. Pokud to budete poslouchat z osy, tak tam ty výšky prostě nebudou slyšet.
Tím taky potvrzuji, co napsal Michall o těch třípásmech a 5. dveřích pár příspěvků zpět.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“