dodatečná montáž dálkového ovládání

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Tomm »

Marek P. píše:
Tomm píše:No dobre, ale v tom pripade nemas el.okna, ne?
presne tak, pouze manual okna
Tak to je jasne, u origo el.oken se musi neorigo DO napojit az mezi dverni komfortku a zamek = rozebrat dvere.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

zivago
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Cheb, Jindřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od zivago »

já jsem z toho uplně v pasti....vůbec netušim co mám kam připojit.Koupil jsem toto http://www.rakso.cz/detail/vystrelovaci ... i-klice-1/
Alé fakt nevim jak na to.Máte někdo radu?budu moc vděčný....díky

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Tomm »

zivago píše:já jsem z toho uplně v pasti....vůbec netušim co mám kam připojit.Koupil jsem toto http://www.rakso.cz/detail/vystrelovaci ... i-klice-1/
Alé fakt nevim jak na to.Máte někdo radu?budu moc vděčný....díky
Vzdyt v prvnim prispevku tohoto tematu mas kompletni navod. Pokud si na to netroufas tak to sver nejakemu autoelektrikari.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

sefec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 01.09.2008 17:22
Bydliště: SVK

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od sefec »

Páni nemate niekde aj taku vec ze popis konektorov RJ pod volantom? mam verziu 1,6 16V 09/2001 so svihadlami a nijako sa neviem dopracovat k popisu vyvodov z jednotky su dva konektory bezovy a cierny. Dorabal som DO ale nemam poriesene spinac od dveri a otvaranie kufra osobitne
konn_RJ.jpg
konn_RJ.jpg (30.82 KiB) Zobrazeno 3569 x

pelciik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.09.2008 14:34

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od pelciik »

Taky jsem koupil DO od firmy Rakso a příště už bych asi takovou blbost neudělal.Píšou tam že se to dá použít pro všechny vozy co už centrální zamykání mají, dokonce jsem tam někde četl nápis " snadná instalace " nebo něco takovýho :) Snažil jsem se to rozchodit ale problém je v tom jak už jsem tady taky dočetl že z řídící jednotky DO jsou dva výstupy ( zamknout/odemknout ) a v autě ovládá centrál jeden drát ( v mém případě Golf IV 1.6) 12v-odemknutí a 4v-zamknutí... Takže jsem skončil na tom že dálkovým auto maximálně odemknu a to je všechno... V prvním příspěvku jsem viděl že použil odpory, nevíte nikdo jejich označení nebo kde se daj sehnat ? Popřípadě jestli někdo z vás nezná jiný způsob zapojení ?? diky

Koupil jsem toto: http://www.rakso.cz/detail/vystrelovaci ... i-klice-1/

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Tomm »

pelciik píše:Taky jsem koupil DO od firmy Rakso a příště už bych asi takovou blbost neudělal.Píšou tam že se to dá použít pro všechny vozy co už centrální zamykání mají, dokonce jsem tam někde četl nápis " snadná instalace " nebo něco takovýho :) Snažil jsem se to rozchodit ale problém je v tom jak už jsem tady taky dočetl že z řídící jednotky DO jsou dva výstupy ( zamknout/odemknout ) a v autě ovládá centrál jeden drát ( v mém případě Golf IV 1.6) 12v-odemknutí a 4v-zamknutí... Takže jsem skončil na tom že dálkovým auto maximálně odemknu a to je všechno... V prvním příspěvku jsem viděl že použil odpory, nevíte nikdo jejich označení nebo kde se daj sehnat ? Popřípadě jestli někdo z vás nezná jiný způsob zapojení ?? diky

Koupil jsem toto: http://www.rakso.cz/detail/vystrelovaci ... i-klice-1/
To je nesmysl, v aute jsou normalne 2 draty, jeden na odemceni a druhej na zamceni. Jen staci hledat - najdes je ve dverich ridice... vsak se to tu uz mnohokrat resilo, hledej :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

pelciik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.09.2008 14:34

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od pelciik »

Tomm píše:
pelciik píše:Taky jsem koupil DO od firmy Rakso a příště už bych asi takovou blbost neudělal.Píšou tam že se to dá použít pro všechny vozy co už centrální zamykání mají, dokonce jsem tam někde četl nápis " snadná instalace " nebo něco takovýho :) Snažil jsem se to rozchodit ale problém je v tom jak už jsem tady taky dočetl že z řídící jednotky DO jsou dva výstupy ( zamknout/odemknout ) a v autě ovládá centrál jeden drát ( v mém případě Golf IV 1.6) 12v-odemknutí a 4v-zamknutí... Takže jsem skončil na tom že dálkovým auto maximálně odemknu a to je všechno... V prvním příspěvku jsem viděl že použil odpory, nevíte nikdo jejich označení nebo kde se daj sehnat ? Popřípadě jestli někdo z vás nezná jiný způsob zapojení ?? diky

Koupil jsem toto: http://www.rakso.cz/detail/vystrelovaci ... i-klice-1/
To je nesmysl, v aute jsou normalne 2 draty, jeden na odemceni a druhej na zamceni. Jen staci hledat - najdes je ve dverich ridice... vsak se to tu uz mnohokrat resilo, hledej :idea:

Prolezl jsem snad všechny dráty co jsem ve dveřích našel...Narazil jsem tam na žlutej drát kterej odemiká když do něj pustim mínus, vede od tlačítek Zamknout/Odemknout, z toho jsem usoudil že by tam měl vést ještě jeden na zamykání ale...Hledal jsem i u svazku co vede přímo k zámku a výsledek stejný, pouze odemikací tentokrát zelenočervený. Měřil jsem napětí ve žlutém drátu od tlačítek a při odemikání do něj teklo 12v a při zamikání něco kolem 5v. Náho barvu toho zamykacího drátu bys asi nevěděl co ? A dotahování oken kam napojit ? Dik

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Tomm »

Od tlacitek nebo mezi komfortkou a dverni jednotkou nic nenapojis, protoze to jde jak sam rikas po 1 dratu (tj. datova sbernice). Musis to napojit na 2 kabely ktery vedou od snimace v zamku, tj. jako bys otocil klickem v zamku dveri (zvenku).

Dotahovani oken je vetsinou reseno prodlouzenim tohoto (zaviraciho) impulzu.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

pelciik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.09.2008 14:34

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od pelciik »

Tomm píše:Od tlacitek nebo mezi komfortkou a dverni jednotkou nic nenapojis, protoze to jde jak sam rikas po 1 dratu (tj. datova sbernice). Musis to napojit na 2 kabely ktery vedou od snimace v zamku, tj. jako bys otocil klickem v zamku dveri (zvenku).

Dotahovani oken je vetsinou reseno prodlouzenim tohoto (zaviraciho) impulzu.
Dobře, pokusim se to zapojt na kabely přímo od zámku, tam říkáš že musí být zamykací i odemykací drát jo ?... Diky za rady, vim že je to s lidmi jako jsem já těžký... :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Tomm »

pelciik píše:
Tomm píše:Od tlacitek nebo mezi komfortkou a dverni jednotkou nic nenapojis, protoze to jde jak sam rikas po 1 dratu (tj. datova sbernice). Musis to napojit na 2 kabely ktery vedou od snimace v zamku, tj. jako bys otocil klickem v zamku dveri (zvenku).

Dotahovani oken je vetsinou reseno prodlouzenim tohoto (zaviraciho) impulzu.
Dobře, pokusim se to zapojt na kabely přímo od zámku, tam říkáš že musí být zamykací i odemykací drát jo ?... Diky za rady, vim že je to s lidmi jako jsem já těžký... :wink:
Ano, presne tak, primo to co jde ze zamku, tam jsou 2 draty (pro central, celkove 8) :-) V pohode 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

sefec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 01.09.2008 17:22
Bydliště: SVK

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od sefec »

Ešte jedna drobnosť ku skúšaniu drôtov... aj keď nájdeš ten pravý drôt, zamykací impulz nemusí fungovať pri otvorených dverách kámo... :) To robilo mne keď som skúšal... Zatvoril som sa do auta a už to frčalo... po pripojení na kostru to zamykalo i odomykalo.... :wink:

pelciik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 14.09.2008 14:34

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od pelciik »

No tak to je určo důvod proč jsem ho taky nemohl najít. V pátek se na to vrhnu a dokud to nebude fachčit jak má tak od toho neodejdu. Díky za užitečné rady... :)

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Havlos »

Ahoj ,taky bojuju se zapojením ale nějak to nemaká.

Už jsem zkoušel do těch dvou zam./odem. drátú nataženejch do dveří od Ř.J. pouštět + i - ale
nic nereaguje tak nevim kde muže být chyba.
Myslím že to napojuju na ty spravné dráty ve dveřích (žluto-modrej/žluto-zelenej)
protože při zamknutí klíčem z venku mi žárovka na zkoušečce 2x problikne v rytmu zamčení takže do nich jde 12+
netušíte kde je problém

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od Havlos »

Tak vyřešeno on totiž není modro-žlutej jako žluto-modrej jsou tam ve svazku totiž 2 podobný :P

Uživatelský avatar
SirZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: dodatečná montáž dálkového ovládání

Příspěvek od SirZ »

Jsou to tyto.Rok 98 4x el.okna zrcátka v el.
Přílohy
2008-09-20_123923.jpg
Naposledy upravil(a) SirZ dne 20.09.2008 13:21, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“