BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od widle »

jasně, takže bez plničky ani ránu....ale když šlapu na pedál, tak se mi taky vytvoří přetlak.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Marek77 »

U odvzdušňování ABS je potřeba donutit čerpadlo ABS, aby se točilo i bez zjevné příčiny. A přetlak kapaliny musí být v nádobce i v případě, že se na pedál nešlape, jinak to čerpadlo nevytlačí ze systému starou kapalinu.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od widle »

Marek77 píše:U odvzdušňování ABS je potřeba donutit čerpadlo ABS, aby se točilo i bez zjevné příčiny. A přetlak kapaliny musí být v nádobce i v případě, že se na pedál nešlape, jinak to čerpadlo nevytlačí ze systému starou kapalinu.
aha, takže na koleně to raději nedělat..........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Marek77 »

Plnička se dá po domácku vyrobit resp. nahradit. Je třeba vymyslet nějaké udělátko, kterým nahradíš víčko nádobky (třeba víčko z jiného vozu, kde není plovák). Do toho víčka zasadit ventilek a kompresorem s manometrem systém tlakovat takto. Je to zdlouhavé, ale jde to.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od widle »

Marek77 píše:Plnička se dá po domácku vyrobit resp. nahradit. Je třeba vymyslet nějaké udělátko, kterým nahradíš víčko nádobky (třeba víčko z jiného vozu, kde není plovák). Do toho víčka zasadit ventilek a kompresorem s manometrem systém tlakovat takto. Je to zdlouhavé, ale jde to.
takže nalít kapalinu, našroubovat víčko s ventilkem a tlačit...a co pedál, nechat v klidu?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Marek77 »

Musíš postupovat podle instrukcí, co píše VAG. Když napíše sešlápnout a podržet pedál, musíš sešlápnout a podržet pedál. Prostě jak píše, tak čiň.

Doporučuji mít ještě další dva lidi k ruce. Jeden musí šlapat na pedál podle pokynů VAGu, druhý dle pokynů VAGu otvírat a zavírat odvzdušňovací šrouby brzd a třetí hlídat tlak kapaliny v nádobce a její množství (případně doplňovat). Sám nemáš šanci.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od widle »

Marek77 píše:Musíš postupovat podle instrukcí, co píše VAG. Když napíše sešlápnout a podržet pedál, musíš sešlápnout a podržet pedál. Prostě jak píše, tak čiň.

Doporučuji mít ještě další dva lidi k ruce. Jeden musí šlapat na pedál podle pokynů VAGu, druhý dle pokynů VAGu otvírat a zavírat odvzdušňovací šrouby brzd a třetí hlídat tlak kapaliny v nádobce a její množství (případně doplňovat). Sám nemáš šanci.
jasně, teď už tomu rozumím..........díky
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Peposu »

Lidicky mam dotaz taky bych chtel vymnenit lanovody pac v tom trojuhelnicku co je pod zadnimy sedadly to rozboceni na kazde kolo je to neskutecne rezave a nerad bych aby byl potom problem to vymnenovat v zime.A tak nahodou netusite nekdo kolik ty lanovody stoji?? moc diky
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od kazbic »

Jak jse psal zde :arrow: Předmět: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů ,jedno lanko 500 Kč v Auto Kelly. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tommate »

dnes jsem vyměnil lanko, je to opravdu hračka, bylo zadřené (prodřené v místě u tlumiče) a konečně je to báseň, donutila mne až technická :oops:
//jen pro info: lanko měří 130 cm, stojí do pětistovky na jednu stranu např. u zmíněného Auto Kelly

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od machstrechy »

Slavoš píše:Taky jsem rozhýbával prasátko,podle Kazbičova návodu jsem si zkontoroloval lanovody a ty byly v pořádku.Zůstávalo mi viset levé prasátko promazal a nakonec ze zoufalství :cry: polechtal kladivem a už nezlobí :D :D
ahoj prosím tě kde jsi to prasátko promazával a čím mně se zasekávalo a nevracela se ta páčka jak je k tomu přidělané lanko musel jsem na to kladivem .Ted jsem koupil nové lanka a mám je strach měnit protože prý se to musí nějak seřídit.

Uživatelský avatar
HANZTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 17.09.2008 21:50
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od HANZTD »

JJ SEŘÍDIT::10 KLÍČEM JE NAPNEŠ V TOM TÉČKU U ZADNÍ NÁPRAVY,,KOMPLETNÍ VÝMĚNA OBOU LANEK 15MIN. MAX I S HEVEREM,,, S CHUTÍ DO TOHO A CELÍ JE TO HOTOVO :wink:

KDYŽ BUDEŠ MÍT TY LANKA DOLE TAK SI SUNDEJ TY KLÍČE NA BRZDIČÍCH ZVEDNI KRYCÍ GUMIČKU TŘEBA VYŠTOUREJ BORDEL ŠROUBOVÁKEM,NĚCO TAM STŘÍKNI(TŘEBA MĚDĚNOU VAZELÍNU VE SPREJI A ZASE TO SMONTNI,,

TIM SE TI TO SICE CELÍ ČASOVĚ PROTÁHNE NA 45MIN ALE URČO NEBUDEŠ LITOVAT
O I 1,9 TDI 66KW AGR SEDAN 4x4 290 HP 510 NM
T5 1,9 TDI 77KW AXB L0ONG 2x4 172 HP 387 NM

775246809 hanzoctavia@seznam.cz
http://www.tdi-tuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od machstrechy »

HANZTD píše:JJ SEŘÍDIT::10 KLÍČEM JE NAPNEŠ V TOM TÉČKU U ZADNÍ NÁPRAVY,,KOMPLETNÍ VÝMĚNA OBOU LANEK 15MIN. MAX I S HEVEREM,,, S CHUTÍ DO TOHO A CELÍ JE TO HOTOVO :wink:

KDYŽ BUDEŠ MÍT TY LANKA DOLE TAK SI SUNDEJ TY KLÍČE NA BRZDIČÍCH ZVEDNI KRYCÍ GUMIČKU TŘEBA VYŠTOUREJ BORDEL ŠROUBOVÁKEM,NĚCO TAM STŘÍKNI(TŘEBA MĚDĚNOU VAZELÍNU VE SPREJI A ZASE TO SMONTNI,,

TIM SE TI TO SICE CELÍ ČASOVĚ PROTÁHNE NA 45MIN ALE URČO NEBUDEŠ LITOVAT
jo díky a prosím tě jaký klíče na brzdičích.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od Tommate »

klíčem myslí tu páčku za kterou tahá lanko, je na tisícihranu a je přišroubovaná maticí, pod ní je to gufero, zkus to rozchodit jak píše HANDZT, ale např. u mne to vydrželo měsíc a zase se to seklo, pak jsem to musel rozebrat celé a ošmirglovat osičku, pak musíš použít novou těsnící sadu, např. FERNKIT stojí asi stovku a je to na komplet brzdič, těsnící kroužky, manžety, guferka

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: BRZDY: ruční brzda, výměna lanovodů

Příspěvek od machstrechy »

Tommate píše:klíčem myslí tu páčku za kterou tahá lanko, je na tisícihranu a je přišroubovaná maticí, pod ní je to gufero, zkus to rozchodit jak píše HANDZT, ale např. u mne to vydrželo měsíc a zase se to seklo, pak jsem to musel rozebrat celé a ošmirglovat osičku, pak musíš použít novou těsnící sadu, např. FERNKIT stojí asi stovku a je to na komplet brzdič, těsnící kroužky, manžety, guferka
moc díky a ta těsnící sada když ji měním tak musím aji kapalinu

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“