AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od Marek77 »

Před půl rokem jsem koupil páčky pod volant s ovládáním tempomatu. Na druhé (pravé) páčce je ovládání pro palubní počítač. Ten však nemám. Tak mě napadlo zkusit ten přepínač využít jinak - třeba pomocí něho ovládat hlasitost rádia.

Co myslíte, šlo by to nějak zapojit, abych mohl těmi tlačítky ovládat hlasitost rádia??? Mám originál rádio 2006R.


Díky...........

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: Prosím o radu - páčky X rádio

Příspěvek od keri »

No, nevím jestli by to šlo takhle, jen vím, že se určitě dělaly galaxy, který měly na ovládání rádia spešl páčku pod tou, kterou se ovládají dálková světla, otázkou je, jestli jsou kablíky natažený u všech kousků.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Prosím o radu - páčky X rádio

Příspěvek od abeljozef »

Asi len tak ze sa napichnes priamo na tlacitka radia. Jediny problem je ze ten prepinac na packe ma stred s najvascou pravdepodobnostou ukostreny a ak sa to radio spina + om tak potom je dalsi problem a uz treba bud rele alebo tranzistory. Myslim ze je to hodne vela prace a neviem ci by to za nu stalo.

Otazka keby si uz do toho aj isiel neoplatilo by sa skor dat na tu packu prepinanie tackov ?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o radu - páčky X rádio

Příspěvek od Marek77 »

abeljozef píše:neoplatilo by sa skor dat na tu packu prepinanie tackov ?
Jestli máš na mysli CD changer, pak musím konstatovat, že takovou vymoženost v autě nemám. Rádio je OLD klasika s kazeťákem a mimo to používám FM modulátor a flash diskem.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - páčky X rádio

Příspěvek od bora »

Marku,
myslím, že by s tou páčkou bylo víc práce než užitku.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od Marek77 »

Taky mi to tak připadá. Ale je to škoda, protože se to vyloženě nabízí.

Nicméně jak to mají třeba Superby nebo Passaty, když mají ovládání hlasitosti na volantu? Přece to musí být nějak spojené přímo s rádiem, jinak by to nemohlo fungovat.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od abeljozef »

Je to tak ze MF volant ma riadiacu jednotku. u SAG je tato jednotka ulozena v releovom panele. Ona potom komunikuje z radiom. Maju na to vlastny komunikacny protokol. Tento protokol musi podporovat aj radio. Je to prepojene cez zeleny mini iso konektor pin 11. MF volanty sa zacali robit niekedy po 2000 com roku a boli k dispozicii az pri II kach. Obavam sa ze I kove radia z velkou pravdepodobnostou tento komunikacny protokol nebudu podporovat.

seatista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.01.2008 12:15
Bydliště: Chrudimsko/Medlešice

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od seatista »

ja mam alhambru1 r.v.2000 ovladaní radia vlevo po volantem nad tim tempomat a vpravopočítač vše origo,to ovladání radia je samostatným kabalem cca 8žilovým do ovl páčky pod volantem(ovládá hlasitost,přepinání stanic,ladění)vradiu je spešl konektor vyvedený tlačítka radia na konektor(tu ovl pačku jsem mel rozebranou nefugovalo zesilování,je to jenom mech zaležitost spinání jednotlivých tlačitek proti 1 polu žadna elektronika),to radio je taky origo vč. měniče ,ten se tím taky ovládá jako na radiu

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od Marek77 »

Aha, takže pokud bych chtěl ovládat rádio tlačítky u volantu, musel bych patrně mít rádio k tomu přizpůsobené. Originál Ford s kazeťákem tuto funkci patrně nemá.

Díky.......

seatista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.01.2008 12:15
Bydliště: Chrudimsko/Medlešice

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od seatista »

moje radio je seat ale je stejnný jako ford viz foto (foceno mobilem),to ford to nema a nema ale nema ani ovl .cdtakže tím jeto asi dane protože to ma zezadu spol konektor rozvedeny 2ma kabely,1do cd a 2do pačky oladaní,takže by se tlačítka musely vyvest ven z radia 8O ,pak by zaleželo jak se na to cítíš a zda do toho jít když radio nema ovl. cd
konektor1.JPG
seat.jpg
ford.jpg
pačky volant.jpg
radio konektory1.JPG

Uživatelský avatar
koncak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 30.11.2008 14:34
Bydliště: praha vychod... 603965311. koncak@quick.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od koncak »

pokud byste nekdo konkretne tohle radio schanel tak ho nekde mam,kdys tak prez sz.
alhambra-1 1,9tdi 81kw afn rv98

chcp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2009 11:14

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od chcp »

Zdravim!
Dal som do Sharana r.v. 2009 neoriginalne radio. Chcel by som rozbehnut ovladanie z volantu. Skusal som 2 ks roznych CAN-BUS prevodnikov, ale zial bez uspechu. Podarilo sa to niekomu vyriesit? Mozno by mi stacil aj analogovy signal z volantu, radio sa totiz dokaze ucit signaly.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od patper »

A co jsi tam dal za radio :?: :?: :?:

chcp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2009 11:14

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od chcp »

Nejaku Cinu, take vsetko v jednom /WIN CE 6, GPS NAVI I-GO,DVD atd../ , zevraj je to Pioneer sasi.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: ovládání rádia páčkami, volantem, ...

Příspěvek od patper »

Hmmm,tak to mas asi smolika...take jsem to resil a nakonec jsem poridil Pioneer - ten to podporuje :idea:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“