NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Peposu »

Vyborne a muzete mi nekdo povedet kolik to stoji?? ty origo a neorigo?? pac uz z tech cen asi brzy prijdu do blazince.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od vikino »

vikino píše:
vikino píše:Čau kluci,mám problém!
Začal jsem pozorovat(spíš poslouchat) při jízdě nepříjemný valivý hukot od přední nápravy.Ten zvuk bych popsal jako takový kovový hukot,který je nejintenzivnější při rychlosti od 20-50km/h,při vyšší rychlosti se to trochu ztrácí.Jinak na tento zvuk nemá vliv jestli jedu na neutrál,nebo se zařazenou rychlostí,ani směr jízdy atd.,tak snad nebude nic s převodovkou.Dneska jsem koukal pod auto a hledal co by to mohlo být a objevil jsem protrženou manžetu na kloubový tyči(je to ta tyč co vede z převodovky ke kolu a manžeta co je blíž převodovce)na straně u řidiče.Koukal jsem pod manžetu,ale ještě nějaký tuk tam byl,takže na sucho to nejelo,tak jestli to může být tímto,nebo jestli hledat problém jinde.Díky za každou radu
Samo,že tu manžetu muísím vyměnit :lol:
Čaute,tak jsem byl o víkendu za známým mechanikem,co spravuje auta a popisoval jsem mu problém s hučením,který je popsaný víše.Sedl do auta,projel to a říká,ložisko ani kloub to nebude,ale koukl na gumy a prej že jsou oskákaný,at zajedu do pneuservisu a zkusím je nechat znovu vyvážit a pak se uvidí,že to bude na 90% gumama.
Dnes jsem tedy dojel do pneuservisu s tím ať to převáží a chlápek říká,co vám to dělá,že to chcete převažovat? Já mu říkám můj problém a on na to že jestli to necuká do volantu,tak to vyvážením není,pak koukl na gumy a potvrdil,že jsou oskákaný a říká:
No jo,vy tam máte GOODYEAR HYDRAGRIP-šípovej vzor,tak to je jasný,ty hučej jako prase,dělá to to drážkování a jak se sjíždí víc a víc,tak to přibírá na intenzitě,dejte tam jiný,nebo zkuste zimáky a bude pokoj.Tak jsem si od kamaráda půjčil kola a bylo ticho,jako v hrobě!
Nikdy by mě nenapadlo,že takovej nepříjemnej kravál,můžou dělat gumy a ještě tak drahý,ale naštěstí už tam byly,já je nekupoval.
Takže je dojedu a dám tam napodzim zimáky a bude klid. Takže ať žije GOODYEAR!!!!!
Tak jsem již déle nemohl vydržet poslouchat to hučení a tak jsem zajel do pneuservisu a nechal tam dát zimáky,co jsem měl z minulý sezóny.Trochu na mě koukali divně,že přezouvam na zimáky,když venku je 17 stupňů,ale maj tak 70% vzorku,tak na sezónu vydržej i když je začnu jezdit už teďka.A teď to podstatné,vyjel jsem z pneuservisu a moje uši slyšeli jen jak si vrní motor,ale žádnej hukot,no prostě krása pro moje uši.
Huuuuuuurrrrrrrrrrrááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


Poslouchat ten hukot ještě týden,tak mě vezou do Bohnic!!!
vikino

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od bora »

vikino,
tak já bych to tipnul spíš na to vyvážení a oni jen opravdu sjetý/servaný "kvalitní" letňáky

peposu,
čoveče už si nepamatuju kolik sem za to lepil, zeptej se natvrdo v servisu na cenu za origo a za neorigo
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Belmondo »

To Peposu:

Kup v Kelly od MOOGu, ty jsou spolehlivé
MG VO-LS-0318 P/L tyčka stabilizátoru MOOG
cena: 710,-Kč MC /ks

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Peposu »

Belmondo píše:To Peposu:

Kup v Kelly od MOOGu, ty jsou spolehlivé
MG VO-LS-0318 P/L tyčka stabilizátoru MOOG
cena: 710,-Kč MC /ks

diky po vyplate na to kouknu.
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od marasoba »

Nazdárek SAGisti. Nesetkal jste se někdo s následující závadou???
- při jízdě dopředu slyším u levého kola cvakání cca 1 otočení kola - 1 cvaknutí
- zní to asi jako by něco škrtalo o plech, který je za brzdovým kotoučem, ale nic tam neškrtá, jen je to takový divný zvuk
- někdy to dělá víc, někdy míň
- když zvednu na hever, a točím s kolem, tak NIC
- ložiska nová
- homokinoněco v pořádku
- sem z toho už hotovej :kap: :cry:

Máte nekdo nějakou radu? Předem Vám všem děkuji.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od pistahufnagl »

jj, neměnil jsi brzdové kotouče. je tam takový plech který brání lítání nečistot na ně a když se dají nové, tak to může škrtat, nebo se třeba trochu ohnul. Taky mě to dělalo. Stačí vytočit kola, vzít šroubovák, trochu zatlačit AJETO.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od abeljozef »

Nemas nieco zapichnute v pneumatike ?

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od marasoba »

Dík za rady, zkusím to skouknout. Dám vědět, jak jsem dopadl.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Paolino »

abeljozef píše:Vole na "pukoch" ked zdvihnu auto by mali vidiet (myknes ramenom) , a silentblok na motore sa ti skor prejavy vibrovanim auta pri urcitych otackach a tiez klepavym zvukom z motoroveho priestou :roll:


Pozri si PDF tie "puky" su bod 11 a 18.

No nevím ... skákal jsem s autem 15 minut na stolici, a nakonec po 10minutovém dohadování tří mechaniků mi jeden z nich řekl "zkuste vyměnit tyhle dvě zadní uložení" ... :-( ... všechny čepy i řízení máte v pořádku. .. Nechal jsem zkontrolovat i přední ložiska, brzdiče, zkontroloval dotažení kol ... výsledek "nula" :-( ... když jedu jakoukoliv rychlostí tak nic ... jakmile trochu přibrzdím fakt nepříjemně se roztřepe volant :-( ... přišlápnu brzdu víc a vibrace zmizí ... jsem z toho fakt jelen !!!!

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od widle »

Paolino píše:
abeljozef píše:Vole na "pukoch" ked zdvihnu auto by mali vidiet (myknes ramenom) , a silentblok na motore sa ti skor prejavy vibrovanim auta pri urcitych otackach a tiez klepavym zvukom z motoroveho priestou :roll:


Pozri si PDF tie "puky" su bod 11 a 18.

No nevím ... skákal jsem s autem 15 minut na stolici, a nakonec po 10minutovém dohadování tří mechaniků mi jeden z nich řekl "zkuste vyměnit tyhle dvě zadní uložení" ... :-( ... všechny čepy i řízení máte v pořádku. .. Nechal jsem zkontrolovat i přední ložiska, brzdiče, zkontroloval dotažení kol ... výsledek "nula" :-( ... když jedu jakoukoliv rychlostí tak nic ... jakmile trochu přibrzdím fakt nepříjemně se roztřepe volant :-( ... přišlápnu brzdu víc a vibrace zmizí ... jsem z toho fakt jelen !!!!
tak to vypadá, že máš krapet zkřivené kotouče........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Jelko4 »

nam vytiekla z predneho tlmica ta vazelina alebo olej alebo co to tam je,nastastie to bolo v zaruke.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od marasoba »

marasoba píše:Nazdárek SAGisti. Nesetkal jste se někdo s následující závadou???
- při jízdě dopředu slyším u levého kola cvakání cca 1 otočení kola - 1 cvaknutí
- zní to asi jako by něco škrtalo o plech, který je za brzdovým kotoučem, ale nic tam neškrtá, jen je to takový divný zvuk
- někdy to dělá víc, někdy míň
- když zvednu na hever, a točím s kolem, tak NIC
- ložiska nová
- homokinoněco v pořádku
- sem z toho už hotovej :kap: :cry:

Máte nekdo nějakou radu? Předem Vám všem děkuji.

Nazdáááár všici, mám vyřešený problém :lol: :lol: :lol:

Automechanik s toho byl hotovej, ale NAŠEL. Věřte nebo ne, ono cvakání způsoboval prasklý plechový disk. Pokud budete chtít, může být i foto. Disk měl ET45 (origo je ET59).
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od Jose1 »

....se ani neptej a foť.... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ, ZVUKY: hučení, klepání, vrzání a pod.

Příspěvek od marasoba »

zítra jsou tu fotky
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“