N1, PROBLÉMY S N1, právní problematika, odpočet DPH

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

Dle informací od prodejce Ford, kdyz kupujes novy GIII ve verzi N1, tak ti predelaji jinak automaticky 7-mistne auto (verze M1) na verzi N1 (5-mistnou), a to tak, ze ty sedacky ty vyndaji (tebou zaplacene) a nechaji si je.
V Kia Carnival ti je ponechaji i s uchyty v podlaze (v TP ale samozrejme jen 5 mist)
U noveho Sharana ti udajne i znici uchyty v podlaze pro 6/7 sedak a prevod na M1 (7-mistnou verzi, tedy z N1) je mozny jen vymenou karoserie (tedy nerealne).

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Tommate »

jaký je důvod si kupovat Sharana s 5ti sedačkami?

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

No ja jsem nikdy nevyuzil 7 mist, jen jedenkrat za 5 let co Sharan mam, tak jen 6. sedacku. Mam verzi M1, takze 7 mist, ale jen 5 sedacek.
Ja to pouzivam i pro praci, takze sedacky v naproste vetsine spise vyndavam a jezdim s 2-5 misty.
Proto je treba zajimava varianta koupit N1 s odpoctem DPH, kdyz to stejne nevyuzivam a asi urcite nebudu.
Jsme jen 3 (zatim), tak to plne vyhovuje na vsechno, prostor neresis. Proto Sharan.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od abeljozef »

No ja som na Slovensku este N1 zo znehodnotenymi uchytmi 3 rady sedaniel nevidel. Su tam aj z bezpecnostnymi pasmi.

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

Aspon vidis, kam jsme to v Cesku dopracovali. Saskarny s prepazkami, navic ti zhehodnoti-zavaří uchyty v podlaze, demontuji zadni pasy... Jde jen o nahravani firmam, co se tim dobre zivi (nastesti jim to brzo skonci).
Kdyz chces auto na praci, pak s blbou prepazkou je min vyuzitelne (pro naklad) jak bez ni.

Znamy na Slovensku ma Alhambru (N1 s prepazkou), tu ale nevozi, protoze neni ani posuvna, tak je ale uplne na nic.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od abeljozef »

Nech si da pozor ja ju preventivne nosim.

Udajne a mam to potvrdene z viacerych zdrojov policajti alebo colna sprava ak pri zastaveni vozidla pri kontrole zistia ze nie je namontovana prepazka tak to bonzuju na danovy urad.

Potvrdila mi to aj jedna osoba z jednej bratislavskej firmy lebo zrovna sa im tento pruser stal.

Inac ta mreza je fakt des, uzitkova hodnota auta - to preco ho na podnikanie kupujes ide nehorazne dole. Je to katastrofa.

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

Taky jsem to slysel, ze to bonzuji na financak. Nekde na foru to taky nekdo tak uvadel. (v CR)

Jeste je na to finta, ze si nechas vystavit od autorizovaneho prodejce (pokud ti pujde na ruku), ze ji mas u nich v oprave. A ten papir vozis s sebou a co certi nadelaji... :-)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Jose1 »

Kámoš, co má Transportera s mříží, tudíž "odpočtový", tak platil pokutu na fleku, že ji nemá nainstalovanou. Nevím, jak to zdůvodnili, ale platil. Tak nechal celý auto olepit fólií, aby mu tam švestky nekoukali(y)
A ještě k těm 7mi místům. Nevím proč bych jako podnikatel, nemohl mít nákladovaný auto se 7mi sedačkami. Dyť v tom chci vozit třeba montéry na zakázku. Mě je z toho vždycky na blit*!!
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Podle mě je celá ta záležitost s DPH totálně na hlavu. Proč si můžu odečíst DPH u jiného zboží, ale zrovna u auta ne? Kdyby tohle pitomé omezení padlo, bylo by po problému. Fakt je, že třeba pro montážní firmu je SAG N1 absolutní nesmysl. bez přepážky bys naložil 3 lidi za sebe a druhou půlku auta vyskládal vercajkem, ale s mříží neexistuje.

Já jsem to vyřešil tak, že už roky jezdím soukromým a píšu si cesťáky. Výše cesťáků schová všechny opravy, lízingy atd, takže vše má firma v nákladech a nezatěžuje mi to rodinný rozpočet. Další výhodou je, že když mě švestka-blbec chytí v neděli s rodinkou, nemusím řešit knihu jízd. A nakonec zůstane auto mně a ne firmě. :D

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od widle »

Galaktický Aleš píše:Podle mě je celá ta záležitost s DPH totálně na hlavu. Proč si můžu odečíst DPH u jiného zboží, ale zrovna u auta ne? Kdyby tohle pitomé omezení padlo, bylo by po problému. Fakt je, že třeba pro montážní firmu je SAG N1 absolutní nesmysl. bez přepážky bys naložil 3 lidi za sebe a druhou půlku auta vyskládal vercajkem, ale s mříží neexistuje.

Já jsem to vyřešil tak, že už roky jezdím soukromým a píšu si cesťáky. Výše cesťáků schová všechny opravy, lízingy atd, takže vše má firma v nákladech a nezatěžuje mi to rodinný rozpočet. Další výhodou je, že když mě švestka-blbec chytí v neděli s rodinkou, nemusím řešit knihu jízd. A nakonec zůstane auto mně a ne firmě. :D
já to mám taky tak,...... tak,tak......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od ajo »

Panove, to ma riadne strašite tou mrežou v N1. Ja som auto kupil od sukr. osoby, auto bolo bez mreží a policajti mi ho prepisali / z okresu do okresu/ bez najmenšich problemov. Auto som kupil na firmu a odpočet DPH som si neuplatnil.
Otazkou je, čo sa stane až ma zastavia policajti? Colná sprava / kontrolovali ma /, napovedala nič, zrejme si to nevšimli. Najlepšie by asi bolo previesť auto späť na M1.
Uchyty aj pasy mám, a ako som sa informoval asi by to šlo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

Problem s N1 je ten, ze pokud je zapsano v TP jako nakladni (N1), ikdyz koupeno od soukrome osoby a nasledne nemohl byt uplatnen odpocet DPH ve firme, pak je to podle TP porad nakladni (N1).
Takze musi byt provozovano s mrizi a zatmavenyma sklama v kufru (bocni - nepruhledne). Navic musi byt hmotnost nakladu vyssi nez hmotnost prepravovanych osob (dalsi podminka N1). Z tohoto plyne prave to max. 5-mistne.
Prestavba zpet z N1 na M1 je v CR temer nemozna (nutna vymena karoserie...) - prave kvuli zavarenym (znehodnocenym) uchytum na 6/7 sedak.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od abeljozef »

Ak si sukromna osoba a auto nemas na podnikanie tak ti z danoveho uradu ziadne sankcie nehrozia. Ale z policajtami opletacky mozu byt. Jeden predajca skodouky mi povedal ze je mozna individualna prestavba z N1 na M1 ale je to trocha financne narocne. Neviem este som to nepreveroval.

Inac na tuto problematiku by mozno bolo dobre zalozit specialnu temu.

Toto uz neni o rozdieloch medzi SAG ale o legislative.

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Shar »

jj, pravda. Je to na samostatne tema.

Ikdyz prestavba Octavky z N1 na M1 je hracka. Porad bude 5-ti místná, takze bez problemu. Sundas mriz (pozor, jen u autorizovane firmy a musis pak od nich mit "bumážku", pak polepy, ktere si pak muzes zase dat zpet...). Hlavne neresis zavarene uchyty v podlaze a chybejici pasy.
Proste kocourkov alá ČR.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání

Příspěvek od Jose1 »

Chlapi
Ušetřete mě, jak to tady pročítám, tak mě teče adrenalin z nohavic!
Proč to nedělat jednoduše, když to může jít složitě?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“