VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Upadl mi poslední díl výfuku a zdá se, že to vůbec nevadí, zvukově to není vůbec poznat. Je v tom nějaký problém, když na jeho místo dám pouze kus trubky :wink: ??? Je ten poslední díl vůbec k něčemu?? :lol:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

určitě k něčemu je, kup nový, když tam dáš trubku tak to už nikdy nevyměníš a na stk tě nejspíš s trubkou vyhodí

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Řešil jsem tento problém s jedním majitelem Citroenu jemuž se také upadl poslední díl výfuku a říkal mi, že snad to bude na lapání vody, aby to necákalo na botičky nějaké procházenící slečny, také měl pocit, že mu to jede o něco lépe a proto tam nechal udělat kvůli technické pouze prázdný hrnec zvenčí podobný originálu. Je to prý lepší než v zadu na gumových závěsech tahat docela těžký bago. :lol:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

a hledal jsi už kolik stojí nový díl? ještě jsem to zatím neřešil a nemám přehled :?:

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Servisák mi nabídl třetí díl za 2100 Kč, jinak jsem se jinam nedíval

mp3turbo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 27.09.2008 00:37
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od mp3turbo »

ja som pred dvomi tyzdnami za stredny aj zadny diel platil okolo 5000,- SKK, neboli to ale originaly [za originaly chceli vo VWcku nejakych tusim 18000,- dohromady]. Spolu s robotou a nejakymi dalsimi drobnostami [vymedzovac vole tiahel v prevodovke za nejakych 600,-] ma to stalo 10000,- SKK

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

jbarman
tak to je cena jak z pohádky 8)

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Zavařeno za 200 Kč a to jsem mu ty peníze musel nutit. Mylím že bude na nějaký čas pokoj. Jak jsen si všiml, nejproblematičtější místa jsou u přírub, jinak je potruví i hrce OK, takže až něco zase upadne navařit nátrubek a tím to vyztužit.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

já mám odloupaný jakoby plášť na tom tlumiči, vypadá jako z dvou vrstev, ale zatím to na díru nevypadá, ale ta cena je celkem stravitelná

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od jbarman »

Myslím, že je to ze dvou vrstev, vařili mě to právě i na tom tlumiči pro jistotu, díra tam ještě nebyla - kouskem plechu přeplátovali a nastříkali nějakou barvou na výfuky.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Vytvarnik »

Chybí mi kus výfuku !!!
Minulý týden jsem předjížděl jednoho známého v Multiple (fuj auto !!) :D a on mi okamžitě volal, že se mi houpe výfuk, jako by byl utržený nějaký silentblok.
O víkendu jsem si na chalupě vlezl pod auto a vypadly mi oči.
Zádní část výfuku se opravdu jen tak volně houpe a příčina je ta, že mezí ní a mezí střední částí výfuku není trubka.
Vůbec to nechápu. Vloni jsem byl na technické a předpokládám, že s půlkou výfuku, by to asi neprošlo. A hlavně... žádný hrozný rachot mi auto nevyluzuje a ani si nejsem vědom, že bych s tím někde na něco najel a tím si to utrhnul.

Otázka zní jasně? Vyměnit celý výfuk?

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od tomin. »

Jachachaaaa :D Všera jsem odjížděl od taty z dilny a hned mi vola, ať přijedu a rovnou zajedu na rampu, že se musí na něco podívat. A světe div se! Poslední díl výfuku má totálně urezlou přírubu od výfuku po spoj se středním dílem. Krámy jedny :-) ale nepřišel bych na to, jezdil bych tak navždycky. Taže teď se mi dělá nová trubka a zítra vaříme:-) Jo a jedno ponaučení - motor líp jede a líp papá :-) aneb není protitlak, tak to víc žere.
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Jelko4 »

ked to pojdem cele menit mam tam dat tento katalyzator ci neaky iny ? http://www.vyfukyonline.sk/info/Vyfukov ... MBRA-9861/

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

na tvém odkazu vidím jen střední a zadní díl výfuku, ale na tom e-shopu nabízejí i tzv. univerzální katalyzátory, podle typu a motorizace auta ti sami doporučí správný typ, pochopil jsem tvůj dotaz tak, že tě zajímá, jestli jsou tyhle univerzály plnohodnotné jako originály, podle mne jsou a za zlomkovou cenu, pokud nutně potřebuješ i KAT tak se toho univerzálu neboj

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: VÝFUK: výfuk katalizátor, opravy zkušenosti

Příspěvek od Jelko4 »

nejde tak ani o vyfuk ale hlavne o katalyzator lebo ten je skoro odideny a ked to uz budem menit chcem vymenit cely vyfuk lebo uz je zvarany

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“