ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

JackWhite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.08.2008 09:05

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od JackWhite »

no tak chlapi poraďte,mě to hrozně deptá to vrzání :?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od abeljozef »

Keby som vedel tak ti aj poradim ale neriesil som este takyto problem. Univerzalne riesenie asi poznas, postupne odstrjovat a hladat......

JackWhite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 09.08.2008 09:05

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od JackWhite »

Zdravím,tak to vrzání není ve dveřích,ale vrže když zvenčí zatlačím jakoby u střechy na dveře tak tam,to znamená když přejdedu sebemenší nerovnost tak zdaní dveře jen na levý straně vržou,na chvíli pomohlo když sem namazal ty gumy kolem to těsnění,ale za 2 tejdny to vrzalo zas,už sem z toho na bednu nemáte někdo zkušenost s tímhle?sem s tím autem spokojenej maximálně,ale tohle mě úplně otravuje jízdu...díky

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Tommate »

JackWhite
zkus si pohrát se seřízením polohy dveří (na pantech) a polohy dovření, možná to pomůže..
---------------------------
Chtěl bych v tomhle tématu udělat malou anketu - "Kdo máte kryt pod motorem?"
a navazující otázku, kdo jste ho montovali dodatečně nebo po strátě (poškození) a jaké jste pozorovali rozdíly v hlučnosti?? Mne se totiž zdá, že ten kryt dělá hodně. Zvlášť pokud je např. mokro, je v autě více slyšet motor, hluk se odráží od země. Co myslíte, je to možné?

Kryt bohužel na autě namám, nový stojí 1500, a zvažuji koupi (i staršího). Taky díky jeho absenci za deště prokluzuje řemen serva.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od patper »

Ja ted asi mesic jezdim bez neho.... asi pristi tyden nandam a dam vedet :wink:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od parizek_ltm »

Blbej dotaz, ale nedá mi to.
Občas (rozuměj ne pokaždé) když řadím, stojím na spojce a řadím nahoru z dvojky na trojku slyším podivný pískavý (vrzavý) zvuk z kabiny, těžko popsat odkud.

Bojím se o převodovku, nebo to bude nějaká banalita ?

Díky.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Tommate »

dělá to i při vypnutém motoru? zatím těžko říct

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od parizek_ltm »

Pri vypnutem motoru ne. Zpravidla pri razeni na vyssi stupen a jen ze 2 na 3 a ze 3 na 4 kdyz stojim na spojce. Kdyz to tam kopmu rychleji, tak nic, spis jen pri opatrnem normalnim razeni. 8O
A hlavne ve fazi pred pustenim spojky, tudiz stojim na spojce a kvalt uz tam je.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Tommate »

tak to možná vypadá na spojku nebo něco s ní společného

Uživatelský avatar
karlos hk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.05.2008 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od karlos hk »

To JackWhite:

Měl jsem podobný problém. Při jízdě se mi zdálo, že vržou nějaké plasty ve střeše pod tapecírungem, docela mne to otravovalo. Jednou se můj táta náhodou opřel o vrchní část zadních dvěří pod hagusama a zavrzalo to stejně jako při jízdě. A byl jsem doma. U zadních a částečně i předních dvěří vrzala horní plechová konstrukce rámu dveří o semišové těsnění. Semišové těsnění je totiž v místě dotyku rámu dveří trochu odrbané na gumu a při jízdě dveře trochu pracují a po té gumě bez semiše vržou. Vrchní vnitřní rám dvěří jsem proto podlepil lekoplastí bez polštářků na takové cívce, co se dá koupit v lékárně a je klid. Jednou za čas to přelepím, když se to návodou odtrhne. Nic lepšího mne zatím nenapadlo (kromě výměny celého semišového těsnění, do toho se mi ale nechce). Potřebujeme zabránit přímému kontaktu rámu dveří a šemiše, poraďte co vás napadá lepšího, víc hlav víc ví.
Obrázek

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Charlie.007 »

Tommate píše:JackWhite
zkus si pohrát se seřízením polohy dveří (na pantech) a polohy dovření, možná to pomůže..
---------------------------
Chtěl bych v tomhle tématu udělat malou anketu - "Kdo máte kryt pod motorem?"
a navazující otázku, kdo jste ho montovali dodatečně nebo po strátě (poškození) a jaké jste pozorovali rozdíly v hlučnosti?? Mne se totiž zdá, že ten kryt dělá hodně. Zvlášť pokud je např. mokro, je v autě více slyšet motor, hluk se odráží od země. Co myslíte, je to možné?

Kryt bohužel na autě namám, nový stojí 1500, a zvažuji koupi (i staršího). Taky díky jeho absenci za deště prokluzuje řemen serva.
Když sem jezdil s VW T4 a ten spodní kryt sem tam neměl, tak hlučnost byla určitě vyšší. Po přidělání toho "šus" plechu to bylo lepší.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Tommate »

no já si to myslel, ono se to podceňuje a hodně majitelů aut, když ho někde ztratí nebo rozkřupou, tak už ho tam nikdy nenamontují, protože auto jede i bez krytu a nejde to vidět, každá byť maličkost dělá svoje

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od Peposu »

lidicky mam dotaz ted jsem jel na slovac a z5 a nelibi se mi ten hucivy zvuk uvnitr auta prijde mi to jako nekudy do kabiny leze ten protivzduch co vam fouka do cumaku kdyz jedete nad 100km/h. neda se to nejak omezit?
Neplacte ja se vratim

xMadMax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.12.2008 18:59

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od xMadMax »

Hlásím stejnej problém :(
karlos hk píše:To JackWhite:

Měl jsem podobný problém. Při jízdě se mi zdálo, že vržou nějaké plasty ve střeše pod tapecírungem, docela mne to otravovalo. Jednou se můj táta náhodou opřel o vrchní část zadních dvěří pod hagusama a zavrzalo to stejně jako při jízdě. A byl jsem doma. U zadních a částečně i předních dvěří vrzala horní plechová konstrukce rámu dveří o semišové těsnění. Semišové těsnění je totiž v místě dotyku rámu dveří trochu odrbané na gumu a při jízdě dveře trochu pracují a po té gumě bez semiše vržou. Vrchní vnitřní rám dvěří jsem proto podlepil lekoplastí bez polštářků na takové cívce, co se dá koupit v lékárně a je klid. Jednou za čas to přelepím, když se to návodou odtrhne. Nic lepšího mne zatím nenapadlo (kromě výměny celého semišového těsnění, do toho se mi ale nechce). Potřebujeme zabránit přímému kontaktu rámu dveří a šemiše, poraďte co vás napadá lepšího, víc hlav víc ví.

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: ZVUKY, HLUČNOST: celková hlučnost v kabině, motor, pneu, ...

Příspěvek od bullik »

Taky bych se chtěl podělit o problém s hluky... za jízdy povrzává něco jako kdyby se o sebe třely dva suchý plasty. takový lupání. ozývá se to jakoby z pod palubky uprostřed u okna nebo spíš z pravé strany. připadá mi to že je to jakoby se kroutila karoserie při přejezdu nerovností. už jsem všechno možný pobochal a promačkal a prd. připadá mi že to dělá palubka samotná, ale nevím.... nevíte někdo?

a ještě přidám svůj úspěch při boji s hlukem. když jsem galaxika koupoval, měl takovej divně dunivej zvuk, hlavně v zátahu. jak když je díra ve vejfuku.... po ohledání jsem zjistil že výfuk je OK. tak jsem šel na vzduchovej filtr, kterej taky umí dělat slušnej bordel. zjistil jsem že nějakej diletant, kterej měnil vzduch. filtr, nějakým záhadný způsobem vytrhnul celej air box z uložení a při tom ulomil výstupek dole kterej leží v gumě. z air boxu vede plastový koleno do prostoru k přednímu světlu kde si saje vzduch. to bylo vypadlý a ještě zmáčlý - to byla příčina toho divnýho zvuku. Výstupek jsem nalepil, airbox a koleno umístil tak jak má být a je to pohoda.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“