Problém brzdy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
venec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Problém brzdy

Příspěvek od venec »

Zdravím všechny, mám B5.5, 1.9 TDI PD 96 KW rok 2001.
Včera mi začaly blbnout brzdy. Na neutrál je brzdový pedál úplně tvrdý a auto skoro nebrzdí, jakmile dám rychlost pedál změkne a auto začne brzdit, ale pokud mám nízké otáčky tak brzdí málo a až trošku zvýším otáčky začne brzdit pořádně a ABS také funguje jen při vyšších otáčkách. Neví někdo čím to může být?Díky všem.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém brzdy

Příspěvek od majkl1 »

venec píše:Zdravím všechny, mám B5.5, 1.9 TDI PD 96 KW rok 2001.
Včera mi začaly blbnout brzdy. Na neutrál je brzdový pedál úplně tvrdý a auto skoro nebrzdí, jakmile dám rychlost pedál změkne a auto začne brzdit, ale pokud mám nízké otáčky tak brzdí málo a až trošku zvýším otáčky začne brzdit pořádně a ABS také funguje jen při vyšších otáčkách. Neví někdo čím to může být?Díky všem.
Vypadá to na:
1) Netěsnost v podtlakový hadičce, která vede k posilovači. Otevři haupnu, nastartuj a zahejbej s tou tlustou hadičkou. Stává se, že pouští těsnění na posilovači, nebo je někde jinde dirka. Musíš projít všechny ty tenký hadičky, někde může být prodřená.
2) Ti odchází podtlakový posilovač. :(
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
venec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém brzdy

Příspěvek od venec »

Asi to bude to podlakové čerpadlo...bohužel.Neví někdo na kolik to přijde, nebo dá se koupit repasované, nebo nějaké starší?

Uživatelský avatar
misoVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západné Slovensko, blízko PN
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od misoVW »

Ziadnu netesnost si nenasiel? Skus odpojit ten podtlak a pri chode motora tam so striekackou strekni trochu motoroveho oleja (cca 15ml),ak to nepomoze,budes muset vymenit to cerpadlo.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od ejne »

mam podobmny problem pri neutrale niekedy mi ztvrdne pedal alebo ked idem pomaly tak mi ztvrdne a musim vyvynut vecsiu silu na pritlacenie brzd . ak som pochopil ten posledny prispevok dobre tak odpojit hadicu od posilovaca a pri spustenom motore tam streknut olej aku to ma funkciu alebo co to uroby? poradte som tiez niekedy zufaly . nerobi to casto ale rad by som sa tej chyby zbavil alebo vie tu niekto hodit foto kde presne to streknut. DAKUJEM
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém brzdy

Příspěvek od majkl1 »

ejne píše:mam podobmny problem pri neutrale niekedy mi ztvrdne pedal alebo ked idem pomaly tak mi ztvrdne a musim vyvynut vecsiu silu na pritlacenie brzd . ak som pochopil ten posledny prispevok dobre tak odpojit hadicu od posilovaca a pri spustenom motore tam streknut olej aku to ma funkciu alebo co to uroby? poradte som tiez niekedy zufaly . nerobi to casto ale rad by som sa tej chyby zbavil alebo vie tu niekto hodit foto kde presne to streknut. DAKUJEM
Snad poškozená spojka v přechodu mezi motorovým prostorem a prostorem u baterky (takovej plast s gumou) viz obr.
Přílohy
Bez-názvu-1.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od ejne »

ok nasiel som tu spojku kde sa nachadza ale ajtak mi nik nepovadal anco tam sluzi ten olej ktory sa tam strekne a streknem to do hadicky vsmere do motoroveho priestoru od priestoru baterky ( samozrejme myslene je do hadicky ). aky to ma zmysel a co to tam uroby
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém brzdy

Příspěvek od majkl1 »

Natartuj a po chvilce ať to někdo chcípne. Ty posouchej kde ti to syčí. Někde ti bude asi utíkat podtlak a nejpravděpodobnějc to bude v tej průchodce. Samozřejmě může to být i jinde, např. přímo u vstupu do posilovače. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od ejne »

noo nejako som tam tesnos nezaznamenal a akosi pouzil som tam dokonca aj sthovacku nech to je trosku stiahnute . noo ale ajtak naco tam olej streknut toto mi niekto moze vysvetlit mozem tym aj nieco pokazit? alebo nemam co .?
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém brzdy

Příspěvek od majkl1 »

ejne píše:noo nejako som tam tesnos nezaznamenal a akosi pouzil som tam dokonca aj sthovacku nech to je trosku stiahnute . noo ale ajtak naco tam olej streknut toto mi niekto moze vysvetlit mozem tym aj nieco pokazit? alebo nemam co .?
Ten olej bych viděl jen proto, že pokud je v podtlakovej soustavě netěsnost někde v gumové soušástce, tak díky tomu oleji lépe na sebe sednou prasklé plochy a díky podtlaku se to lépe utěsní, ale problém se neodstraní. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od noxicek »

Chci se zeptat, zda jste už vyřešili problém s brzdami?
Mě se totiž stalo to stejné. Pedál je po nastartování dlouho tvrdý, velmi špatně brzdí. Když třeba dojiždím ke křižovatce, několikrát před auty přibrzdím, tak v křižovatce už téměř nebrzdím.
Podtlaky jsem prošel, sundal jsem i hadičku k hrnci a prstem ucpal hadičku. Samozřejmě při nastartovaném motoru. Podtlak drží i při pohybu hadičkou všemi směry různym namáháním.
Takže nevím jak dál.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém brzdy

Příspěvek od majkl1 »

Pokud ti neutíká podtlak, tak máš v háji posilovač.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od noxicek »

majkl1 píše:Pokud ti neutíká podtlak, tak máš v háji posilovač.
Hmm, no to je potěšující informace, aleaspon upřímná. Vůbec netuším na kolik by mohl vyjít nový.
Vždycky jsem si říkal, že takový posilovač musí vydržet aspon 400tis..

Uživatelský avatar
Radegman
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 07.04.2008 21:11
Bydliště: New Jičín

Re: Problém brzdy

Příspěvek od Radegman »

Takže už i u mně se projevil problém, přijíždím ke križovatce přibrzdím a skoro nic, tak našlapu a trochu to se to chytlo u další křižovatky už v pohodě, na Vagu nic, takže asi projít ty hadičky a zjistím vůbec na Vagu že je posilovač v háji nebo ne :?:
VW Passat B5.5 1.9TDI 96kW 6-ti kvalt a bývalá Mazda 323F 2.0, 106kW

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém brzdy

Příspěvek od noxicek »

Já jsem na svůj problém přišel. Odcházející posilovač u passatu? Lidi, né, to je velmi malá šance a obzvlášt u passata.
Já jsem měl v něm hodně velkou nadměrnou vlhkost a při bodech mrazu v něm zamrzlala membrána a tím pádem to nebrzdilo. Po roztání vše Ok a ráno po zamrznutí opět ne-e.
Takže i to oje možnost a jinak samozřejmě nejčastěji gumová průchodka v přapážce nebo unikající podtlak přímo u vývěvy.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“