PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od widle »

pak se v dnešní době spolehni na odborníky...........
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Shemik »

Paolino píše:Pokračování problému - borec z AGIPU chtěl vědět specifikaci oleje, který mi nalili v servisu do převodovky. Zavolal jsem tam a zjistil jsem, že prý olej "dle specifikace v mazacím programu firmy VW" ... olej Titan 75W90 plná syntetika ... CHYBA !!! Podle borce z AGIPu do převodovek našich miláčků nelze použít plně syntetický olej, kterým se plní převodovka ostatních koncernových vozů ale speciální olej ATF jak velice správně popsal ve svém příspěvku Marek77 Takže příští týden jedu vypustit opět olej z převodovky a naplnit ji tímto speciálním olejem a budu se modlit, jestli mi borci v servise špatnou výměnou nepomohli k "odpravení synchronu" :( :cry:
Paolino, pokud to tak prokazatelne je, tak bys snad mohl tu vymenu a napravu veci mohl pozadovat po servisu, ktery to udelal spatne, ne? Co cena toho oleje, prace atd :?:

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Paolino »

Už se stalo .... zaplatili mi novou výměnu oleje, nicméně pravděpodobně už je v pr.... synchron, protože s olejem, který tam opravdu patří to dělá stále - při řazení trojky škrtají zuby :-( ...
Kdybych nechal vyměnit synchron, spočítám práci , všechny věci, které se budou muset vyměnit + pravděpodobně i spojka atd ... ) tak mi vychází lepší možnost koupit jinou převodovku... Mám možnost koupit málo jetou ale z "dvojkového modelu" .. 6ti rychlostní.
Nevíte někdo, jestli pasuje 6ti rychlostní převodovka z "dvojkového" modelu do "jedničkového" ????

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od majatrabi »

TO Paolino:Něco je tady:
PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Paolino »

majatrabi píše:TO Paolino:Něco je tady:
PŘEVODOVKA: odstupňování rychlostí
Díky... Znovu jsem všechno pročetl a učiním ještě jeden zoufalý pokus.. potřetí vyměním olej v převodovce. Jelikož prý všechny jedničkové SAGy mají převodovku FORD, zkusím tam nalít ještě ten speciální olej OMV ATF DII, jak psal Marek77 .. Vrtá mi hlavou, proč to před první výměnou oleje řadilo jak hodinky, a že by ten synchron opravdu tak rychle odešel se mi nechce věřit ?? :( ... no nic, zkusím to ještě jednou vyměnit .. 400kč už mě nezabije :D

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od widle »

jak tady někdo psal, má tam přijít plej do automatických převodovek......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Tommate »

a je to tu zas, vše kolem převodovky toť věčný problém, ikdyž jsem se tomu chtěl vyhnout musím nakonec přecejen vyměnit lanovody, jedno oko u převodovky už nechce držet ač jsem vyzkoušel všechno možné, objednal jsem u vw nějakou náhradu asi za 2000 a k tomu spínač světel zpátečky, jsem zvědav jestli se mi to podaří vyměnit

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Paolino »

Takže v převodovce už mám olej od OMV specifikace ATF II, do automatických převodovek ... a trojka škrtá pořád :-( ... takže ji řadím s meziplynem a toť vše ! :-( Až se rozsype spojka, nechám to udělat všechno najednou :-) ... Finito :-(

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Tommate »

a jak to budeš řešit, výměnou převodovky nebo opravou?

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od parizek_ltm »

A co ja kuciii, asi si to nasmeruju do servisu.
Pri razeni nahoru mi pri razeni hlavne trojky, ale i 4ky (pri stani na spojce a samotnem razeni) ozyva "klouzavy, vzravy" zvuk od motoru.
Bud to bude kravina, nebo se bojim nejhorsiho :-(

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Tommate »

výměnu lanovodů mám za sebou, je to dost náročné, ale né nezvládnutelné, a zabere to snad celý den, pár fotek pro představu, kdyžtak poradím
Přílohy
demontaz.jpg
demontaz2.jpg
demontaz3.jpg
lana.jpg
nasaz_koberce.jpg

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Paolino »

Tommate píše:a jak to budeš řešit, výměnou převodovky nebo opravou?
Asi opravou ... možná, že levnější by bylo vyměnit převodovku za starší, ale to zas nevíš v jakém je stavu, takže nechám asi vyměnit synchron a zgenerálkovat tu starou :-( .. ale až se podělá spojka, nebo se to podělá ještě víc, zatím se s meziplynem dá jezdit :-)

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od jad.adamec »

Tommate píše:a je to tu zas, vše kolem převodovky toť věčný problém, ikdyž jsem se tomu chtěl vyhnout musím nakonec přecejen vyměnit lanovody, jedno oko u převodovky už nechce držet ač jsem vyzkoušel všechno možné, objednal jsem u vw nějakou náhradu asi za 2000 a k tomu spínač světel zpátečky, jsem zvědav jestli se mi to podaří vyměnit
Tak to ti držim palce. :cry: Nedávno jsem to dělal.Já už myslel,že bude muset jít ven motor i z převodovkou. :oops: Dělali jsme to v servisu u kámoše a bylo mi zděleno,že s takovou prací mám jít příště do p.....! :)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Tommate »

však už to mám naštěstí za sebou, změnilo se i řazení, řadící páka jde teď přesněji a tvrději

Báča
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 16.08.2008 12:27
Bydliště: Městec Královwé

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: převodovka nedořazuje

Příspěvek od Báča »

i já mám problém se řazením.. :158: často mě zlobí trojka a to jak při podřazování tak i odřazování.. teda zlobí, moc se jí tam nechce, jako když to nedořazuje.. :old: už si na to musím dávat pozor a vždycky na ni malinko zatlačit nebo s klackem nepatrně uhnout doprava a pak tam jde.. když to tady čtu 8O mám husí kůži.. :sharm: tak nevím kde a s čím začít.. asi nejjednoduším olejem.. :?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“