BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
leonhk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roudnice nad Labem

ABS kontrolka dlouho svítí

Příspěvek od leonhk »

Zdravím,
Dnes se mi stalo, že po nastartování kontrolka ABS nezhasla, ale tak 10 minut svítila.
Pak najednou zhasla a asi za 5 minut se ještě jednou na chvíli rozsvítila. Po zbytek cesty už byl klid. Máte někdo představu čím to může být?
Taky se mi zdá, že občas zabere ABS na jasně suché silnici. Musím jet ale poměrně pomalu - například po parkovišti nebo v zácpě. Šlápnu brzdu a cítím odpor a vrnění v pedálu. Protože jedu pomalu tak auto hned zastaví. Je to vůbec možné chování?
Leon

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: ABS kontrolka dlouho svítí

Příspěvek od keri »

Hm, tenhle problém se tu už jednou řešil a to přesně u mě. Nakonec se většina shodla, že to pravděpodobně dělá jedno z vadných čidel. Asi odchází

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
Mám takovou zvláštní zkušenost.
Volal mi kamarád, že zustal na cestě s autem. Sedl jsem do Galaxky a jel pro něj. Hodil ho na lano, donutil odpřísáhnout, že bude brzdit, jako když má nárazník plný dinamitu... A doufal jsem, že to do mne ze zadu nepicne.
Jen jsme se rozjeli, tak se po pár metrech rosvítila kontrolka ABS. Nemohu říci za jak dlouho přesně to bylo, protože si jsem sledoval svůj zadek auta, než palubku...
Po příjezdu a dalším startu to ještě svítilo, ale po dalším už zhasla.

Co si o tom myslíte :?:

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Waclav »

Zdravím
přidávám svůj laický náhled na věc :
myslím že buď ti odchází čidlo (vyměnit), nebo je tam binec (vyčistit) :D
mě kontrolka ABS taky svítí, občas, teď už 14 dní ne, ale předtím 2-3 dny dávala o sobě vědet,
byl jsem na VAGu (Poděkování Anydraji :wink: ) a bylo mi diagnostikováno "sporadická porucha čidla ABS" ... tož tak
pH

Uživatelský avatar
Drapič
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 08.01.2008 18:57
Bydliště: Tachovsko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Drapič »

Zdary, chci se zeptat, když mi svítí kontrolka na ABS ale jen oranžová, co mam nejdřív zkontrolovat? Dík za rady.
Je to krásné, když auto jede.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od vilik »

Drapič píše:Zdary, chci se zeptat, když mi svítí kontrolka na ABS ale jen oranžová, co mam nejdřív zkontrolovat? Dík za rady.
V první řadě to napoj na VAG-COM. Tam zjistíš, kde je závada. Pokud ho nemáš, zkus najít někoho v tvém okolí, kdo ho má. Nech si vymazat chyby z paměti.

Pokud nikoho takového neznáš, odpoj třeba přes noc baterii. Chyby by se měly vymazat. Pozor na kódované rádio.

Zkontroluj so napětí baterie a nabíjení. Pokud je malé napětí na baterce, rozsvítí se kontrolka ABS.

Pokud máš možnost si půjčit čidlo ABS, zkus ho postupně jen tak nasucho zapojit místo původních v kolech. Je pravděpodobné, že to bude některé z čidel.

Pokud to nebude čidlo v kolech, mohlo by to být čidlo příčného zrychlení, pokud máš ve výbavě ESP.

Ale tohle vše ti jednoduše řekne VAG-COM :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Drapič
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 08.01.2008 18:57
Bydliště: Tachovsko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Drapič »

Díky za radu Villíku. ESP tam nemám, tak to je jediný co teď můžu vyloučit. V týdnu nejspíš někam zajedu, nechat si ti napíchnout. Ono to bude stejně asi nejlepší a hlavně nejrychlejší. Akurát mě dostalo, že při slabým napětí svítí i kontrolka na ABS a ne červená baterka.
Je to krásné, když auto jede.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak mi chlapáci držte palce na rukách i nohách. Zítra se pouštím do výměny čidel ABS na obou předních kolech. Dnes jsem napích autíško na VAG, zastrčil nová čidla do konektorů a tváří se že si spolu rozumí, alespoň teda po výmazu chyb už se nové neobjevily.

Ale co je na tom zajímavého především?
Tak posuďte - čidla ve VW - cca 1900,- Kč/ 1 ks, u dealerů náhradních dílů tak cca za 1.500,- Kč/1 ks a světe div se - já na netu sehnal 1 ks za 550,- Kč x 2 + 100,- poštovné = 1.200,- Kč za obě.
Ještě teda nevím jestli tam budou pasovat, ale na první pohled vypadají stejně, vag si s nima rozumí, číslo dílu je stejné jako v Etce.
Těšte se na fotodokumentaci.
Já vím že to asi nikoho nezajímá, ale ten prodejce právě vytváří své stránky na www.haspa.cz. 8) :lol:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Kterou chcete slyšet dřív??

Dobrá většina je pro tu špatnou. Zapomněl jsem si vzít s sebou foťák a tedy nemám fotodokumentaci. Ale to vůbec nevadí, protože to detailně popíšu.

Dobrá zpráva je , že se výměna obou předních čidel ABS podařilo a ..........a kontrolky po výmazu chyb nesvítí - JUPíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí.

Tak tedy postup:

Potřebné nářadí
1. Klíč na kola, oříšek na bezpečák
2. Hever, zábrany pod zadní kolo proti pojezdu
3. Imbus (asi 6, ale radši si vemte celou sadu, prostě to byl asi 2 největší z gola sady)
4. starý pevný kovový šroubovák
5. těžší kladívko s kratší násadou
6. jemný šmirgl papír
7. něco mastnýho
8. nový čidla (viz. předchozí příspěvek)
9. asi 3 cigára
10. čistící pastu a hadr
11. něco měkkýho pod zadeček

Postup:
1. povolíme šrouby na předním kolu
2. zvedneme heverem danou stranu vozidla (POZOR!! ne tu druhou)
3. vyšroubujeme šrouby kola a kolo sundáme, šrouby uložíme tak abychom je pak našli.
4. protáhneme se, dáme si pod zadek podložku a najdem imbusový klíč, kterým povolíme šroub o kterém si myslíme že drží ABS čidlo. Pokud si nejsme jistí, tak radši povolíme všechny tři šrouby co se kolem čidla nachází.
5. Odpojíme konektor na kabelu, který vede od ABS čidla - opatrně.
6. Vyrveme kabel z ABS čidla
7. starým pevným kovovým šroubovákem vylámeme za pomoci kladiva plasty čidla. Musíme postupovat postupně, ale nemusíte se bát do toho pořádně jebnout, protože tam je stejně jen díra skrz železo. Prostě dlabeme a dlabeme. Až vyndáte kilometr slaboučkých měděných drátků, tak uvidíte dvě železné packy. Ty chytneme do kombinaček a zatažením vyndáme ven. Pak už jen vyšťouráme z tej díry všechno ostatní co tam zbylo, vypadne to buď horem nebo spodem. Občas do toho zafuníme, aby všechen ten bazmecht vylítl ven. Nezapomeneme ani na plast, kterým bylo obalené staré čidlo a který teď zůstal přilepený na kraji tej díry.
8. Zkusíme nasadit nové čidlo a protože zjistíme že nejde, zapáláme si cigáro. Pak vezmeme jemný šmirgl, smotáme ho do ruličky a díru vyčistíme.
9. Čidlo namažeme něčím kluzkým (tož v nejhorším.....) a čidlo vklouzne do díry jak...
10. Zbývá našroubovat zase ten imbusový šroub, když ho najdeme, případně i ty další vyšroubované šrouby.
11. Prostříkneme sprejem na kontakty obě svorky a zasuneme je do sebe. Kabel zajistíme v těch kulatých držácích a je to.
12. Nasadíme kolo, dotáhneme šrouby a spustíme auto z heveru.
13. Vezmeme počítač, napojíme VAG kabel do díry v popelníku, vymažeme chyby na ABS brzdy a hnedka vidíme jestli ta naše práca měla cenu. Před tím si ale umyjeme ruce abychom si nezasvinili nouťase. Pokud vag nemáme, tak si musíme počkat až se nám chyby smažou samy při jízdě.
14. Pokud je třeba uděláme to samé i na druhé straně.
15. Uklidíme nářadí.
16. Protože jsme borci, nalijeme si panáka a dáme další cigárko a zavoláme kámošům z klubu, že se zadařilo.
Naposledy upravil(a) pistahufnagl dne 12.10.2008 08:09, celkem upraveno 1 x.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Tommate »

pistahufnagl
člověk se u toho tvého návodu nejen poučí, ale i pobaví :lol:

Uživatelský avatar
Drapič
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 08.01.2008 18:57
Bydliště: Tachovsko

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od Drapič »

Moc pěkně popsané, tak to takhle taky skusim. Jen nevim jestli mi budou stačit jen ty 3 cigaretky.
Je to krásné, když auto jede.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: poruchy snímače ABS

Příspěvek od widle »

Pištahufnagl

chlape, tebe je na těch střechách škoda.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

čenda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 15.10.2007 19:50
Bydliště: Velichov okres karlovy vary

abs

Příspěvek od čenda »

Ahoj kamaradi od vw.Mám problém s abs ,na prístrojovce se mi rozvítilo abs současně s kontrolkou na ručku.Tak jsem jel na počítač že najdem chybu. Tak jsme to napíchly najeli na abs a žádná chyba.Tak jsme skontrolovaly čidla,motor,baterku a vše je ok.Tak mi ten kluk znova nastavil abs a kontrolky zhasli. tak jsem myslel že je po problemu zapnul zapalování a kontrolky se znova rozvítily tak znova na chyby a žádná chyba.Tak se chci zeptat jeslí nemá někdo takovou skušenost a co to múže bejt. :oops: :oops:

Uživatelský avatar
harli
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 10.09.2008 16:35
Bydliště: V.Pavlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: abs

Příspěvek od harli »

mněl sem něco podobnýho svítilo abs a kontrolka ručky a bila to pojistka ve spečenym konektoru někde ve spleti drátu za poj.panelem. pomohlo odpojit z poj. zelenej konektor ale nešlo abs. skrátka napájení nemnělo kontakt.

Uživatelský avatar
Unihero
Profík
Profík
Příspěvky: 930
Registrován: 02.11.2007 12:17
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: abs

Příspěvek od Unihero »

a třeba vadné čidlo abs?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“