převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

jo to jo, ale to až se budu nudit.. ted na takové srandy nemám moc čas a musím to dát prvně dohromady a přihlásit.. :D a prvně půjde na řadu motor, ale to má taky čas.. takhle by to šestku kor takovou neutáhlo..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:jo to jo, ale to až se budu nudit.. ted na takové srandy nemám moc čas a musím to dát prvně dohromady a přihlásit.. :D a prvně půjde na řadu motor, ale to má taky čas.. takhle by to šestku kor takovou neutáhlo..
jo je fakt,že aby trochu šestka táhla chce to aspoň nad 130 koníků..

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

tak to atj má 310 krouták v serii a 85 kw.. dám jako první trysky powerplusy ze 130.. to už přidá dost a pak doladím soft ale jen zlehka spíš bych chtěl doladit křivku at to tolik nekope a tahá to víc do otáček.. turbo dám 130 až odkápne tohle.. má to najeto 60tis, takže chvilku ještě vydrží.. tak tipuju, že ve výsledku tam bude kolem 150koní a krouták tak 350.. to už 6 utáhne v poho..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:tak to atj má 310 krouták v serii a 85 kw.. dám jako první trysky powerplusy ze 130.. to už přidá dost a pak doladím soft ale jen zlehka spíš bych chtěl doladit křivku at to tolik nekope a tahá to víc do otáček.. turbo dám 130 až odkápne tohle.. má to najeto 60tis, takže chvilku ještě vydrží.. tak tipuju, že ve výsledku tam bude kolem 150koní a krouták tak 350.. to už 6 utáhne v poho..
to už docela lítá a má sílu, teď mám cca. 155ps/370Nm a spokojenost, časem chci jít dál.. Ale se šestkou tohle už zacvičí.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

Tak jsem se tomu dneska trochu věnoval a dal do kupy všechny kody šestikvaltů a pětikvaltů co mám já do kupy i s převodama.. je to psaný roukou na papíře, ale myslím, že se tím prokoušete.. a ještě sem dávám jeden prográmek na výpočet rychlosti v závislosti na převodových poměrech a otáček, tak si můžete zlehka spočítat kolik by to mělo jet.. docela zajímavé hodnoty jsem spočítal když bych do té své přidal tu 6.. ve třech tis. na 6 by to mělo jet 176km.. hm tak to nebere příponu xls.. takže jedině to možná zkusit do SZ kdo by měl zájem..
Přílohy
File.PDF
(315.75 KiB) Staženo 87 x
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od Goauld »

Jenom takovej dotaz mám Golfa IV TDi 81kW nevím jakou mám převodovku, ale určitě je původní, zajímá mě jestli by do ní šla dodělat taky šestka, ale samozřejmě za rozumnou cenu. Jinak zpátečku řadím zatlačením a zařazením jakoby 1
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

tam je úplně jiná převodovka.. jde do ní dodělat šestka a je pár firem co se tím zabývá, ale je levnější koupit origo šestikvalt se vším co je potřeba a vyměnit to.. je potřeba si nepléct passata s podélným motorem a golfa s příčným, je to něco jiného...
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:Tak jsem se tomu dneska trochu věnoval a dal do kupy všechny kody šestikvaltů a pětikvaltů co mám já do kupy i s převodama.. je to psaný roukou na papíře, ale myslím, že se tím prokoušete.. a ještě sem dávám jeden prográmek na výpočet rychlosti v závislosti na převodových poměrech a otáček, tak si můžete zlehka spočítat kolik by to mělo jet.. docela zajímavé hodnoty jsem spočítal když bych do té své přidal tu 6.. ve třech tis. na 6 by to mělo jet 176km.. hm tak to nebere příponu xls.. takže jedině to možná zkusit do SZ kdo by měl zájem..

pěkný, koukám že jsi tam rozepsal i tu moji DQS :)

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

DMS píše:
hodys píše:Tak jsem se tomu dneska trochu věnoval a dal do kupy všechny kody šestikvaltů a pětikvaltů co mám já do kupy i s převodama.. je to psaný roukou na papíře, ale myslím, že se tím prokoušete.. a ještě sem dávám jeden prográmek na výpočet rychlosti v závislosti na převodových poměrech a otáček, tak si můžete zlehka spočítat kolik by to mělo jet.. docela zajímavé hodnoty jsem spočítal když bych do té své přidal tu 6.. ve třech tis. na 6 by to mělo jet 176km.. hm tak to nebere příponu xls.. takže jedině to možná zkusit do SZ kdo by měl zájem..

pěkný, koukám že jsi tam rozepsal i tu moji DQS :)


Tak sis jistě všiml těch celkových převodových poměrů.. a hlavně po přidání šestky u té EYZ co mám já.. na dálnici to bude mazec :D
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od DMS »

hodys píše:
DMS píše:
pěkný, koukám že jsi tam rozepsal i tu moji DQS :)


Tak sis jistě všiml těch celkových převodových poměrů.. a hlavně po přidání šestky u té EYZ co mám já.. na dálnici to bude mazec :D
jj,všiml,a bude to teda mazec :D ještě pořádný výkon a je to raketa.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

jo to jo.. maximálka pak bude někde okolo 250..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

tak jsem úplnou náhodou sehnal vadnou převodovku z B5.5 šestikvalt z 96kw. tak se do toho pustím. mám ještě vyndaný motor s převodovkou, takže není co řešit. pak to nafotím a hodím to sem..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od kemo »

Zdar lidi, myslíte že by motor AFN 81kW utáhl ten šestikvalt? Bylo by to vůbec výhodné to měnit?
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od hodys »

tak utáhl.. třeba z origo šestikvalt z 96kw PD není zas tak dlouhej, při 2 tis. to jede něco přes 100.. a navíc není problém AFN upravit aby jel víc..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: převodovka 5kvalt,nebo 6kvalt?

Příspěvek od kemo »

hodys píše:tak utáhl.. třeba z origo šestikvalt z 96kw PD není zas tak dlouhej, při 2 tis. to jede něco přes 100.. a navíc není problém AFN upravit aby jel víc..
Mno, problém to asi neni ale mam trochu strach. Nechci si zvýšit spotřebu nebo snížit životnost motoru. Mám najeto 275 000 km. Přemejšlel jsem koupit vstřiky Sprint, ale to je asi tam vše.
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“