zimní pneu GoodYear X Michelin

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od sipmart »

Zdarec....potřeboval bych vaše zkušenosti, doporučení, názory, kterou z těchto pneu koupit na passat B5, předokolka.....cenový rozdíl nijak výrazný....

195/65 R15

Good Year ultra grip 7+ T ..........5180,- (vítěz testu 2008, prej se víc sjíždí)

Michelin Alpin A3 T....................5960,- (údajně vyšší kilometrový výkon)

vím, že to tu už něco podobného bylo, ale nemůžu to nějak najít či to uplně zmizlo...samo.... :)

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od PPetr »

A nad Dunlop jsi nepřemýšlel??? Já je měl taky na předokolce a byly fakt super na sněhu. A i celkově byly dobrý. Jo a za super prachy...
http://www.pneunet.cz/pneu/7667/dunlop- ... 1-T-zimni/
ubytování v Praze: ZDE

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Tomasek1234 »

Mas presne pravdu vybrat si musis sam. GY jsou vseobecne nejlepsi gumy na zimu ve vetsine testu i v praxi, a Micheliny dyl vydrzej. Vybrat musis sam. Ja bych vzal GY = kvalita.

turbo.t
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.07.2008 19:24
Bydliště: Jablonecko

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od turbo.t »

A neměl bys lepší brát to podle toho,na co se s tím autem v zimě chystáš?jestli jezdíš na hory,lyžovat a podobné kratochvíle,tak vzít tedy ty Goodyeary a poklud ne,tak kouknout po nějaký levnější variantě?

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od malejpeta »

turbo.t píše:A neměl bys lepší brát to podle toho,na co se s tím autem v zimě chystáš?jestli jezdíš na hory,lyžovat a podobné kratochvíle,tak vzít tedy ty Goodyeary a poklud ne,tak kouknout po nějaký levnější variantě?
taky bych takhle uvažoval,tolik peněz kvůli dvěma hodinám na sněhu?do hor stopro kvalitu.

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od sipmart »

no tak jezdím lyžovat tady k nám na kopec a taky 1 až 2x za zimu někam do Itálie...do hor....takže potřebuju tak nějak kvalitní gumy....jen jsem chtěl aby třeba vydrželi aspoň ty 3 roky....30tis km....já myslím, že Michelin taky neudělá špatnou gumu do sněhu prostě celkově na zimu....možná GY lepší, má více "lamel"..záběr...

myslel jsem, že někdo přímo kdo je měl na autě může přispět se zkušenostma....

Jinak ty Dunlopy taky nevypadaj špatně, ale radši teda GY či Michelin....podobná cena....

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Kwapo »

No pánové musím říct, že na GY jsem uz zimu absolvoval a nebylo to spatne. Posledni dve zimi me vozili Kleber Krisalp HP a byly super, vyhrabal jsem se i ze závějí a ne ledu byly taky vice nez dobre. Letos mam obuto opět od Kleberu, ale pro zmenu HP2. Tak jsem zvedav. Jinak na B6 mame tentokrat GY ultragrip 7, tak uvidím ;)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

sipmart píše:Zdarec....potřeboval bych vaše zkušenosti, doporučení, názory, kterou z těchto pneu koupit na passat B5, předokolka.....cenový rozdíl nijak výrazný....

195/65 R15

Good Year ultra grip 7+ T ..........5180,- (vítěz testu 2008, prej se víc sjíždí)

Michelin Alpin A3 T....................5960,- (údajně vyšší kilometrový výkon)

vím, že to tu už něco podobného bylo, ale nemůžu to nějak najít či to uplně zmizlo...samo.... :)
UG7+ je vhodnější, pokud jezdíš často dohor a do míst, kde je hodně sněhu. Na sněhu fungují lépe. Alpin A3 je zas vhodnější na dálnice a mírnější průběh zimy, tedy pro většinu našeho území. Jsou komfortní, maj minimální valivý odpor a dlouhý kilometrový výkon. Každopádně i na sněhu mě Alpin A3 nezklamaly.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od marecekg »

PPetr píše:A nad Dunlop jsi nepřemýšlel??? Já je měl taky na předokolce a byly fakt super na sněhu. A i celkově byly dobrý. Jo a za super prachy...
http://www.pneunet.cz/pneu/7667/dunlop- ... 1-T-zimni/
Taky jezdím na Dunlopach a jsou výborné. (Jinak kolega s pneuservisu mluvil, že GY 7 se dost rychle opotřebuji.)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

marecekg píše:
PPetr píše:A nad Dunlop jsi nepřemýšlel??? Já je měl taky na předokolce a byly fakt super na sněhu. A i celkově byly dobrý. Jo a za super prachy...
http://www.pneunet.cz/pneu/7667/dunlop- ... 1-T-zimni/
Taky jezdím na Dunlopach a jsou výborné. (Jinak kolega s pneuservisu mluvil, že GY 7 se dost rychle opotřebuji.)
No, ale proč? Protože si je nazuje kdekdo a pak s nima v 99% lítá 180 km/h po dálnici. Na to ty gumy fakt nejsou. No to je zrovna ten Alpin A3.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
krystofjosef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od krystofjosef »

Já jsem koupil Micheliny s polovičním vzorkem a najel jsem na ně ještě 40.000 km :mrgreen: (na zadní nápravě). Takže nedám na ně dopustit. Tomu kilometrovému výkonu bych věřil.

marecekg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Wendryně

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od marecekg »

molczik píše:
marecekg píše: Taky jezdím na Dunlopach a jsou výborné. (Jinak kolega s pneuservisu mluvil, že GY 7 se dost rychle opotřebuji.)
No, ale proč? Protože si je nazuje kdekdo a pak s nima v 99% lítá 180 km/h po dálnici. Na to ty gumy fakt nejsou. No to je zrovna ten Alpin A3.
Doplnění v zimě za sucha a teplot nad 0C( což u nás je dost časté) jezdim občas po dálnici 200km/h,... takže podle tebe GY na to nejsou,...

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od molczik »

marecekg píše:
molczik píše: No, ale proč? Protože si je nazuje kdekdo a pak s nima v 99% lítá 180 km/h po dálnici. Na to ty gumy fakt nejsou. No to je zrovna ten Alpin A3.
Doplnění v zimě za sucha a teplot nad 0C( což u nás je dost časté) jezdim občas po dálnici 200km/h,... takže podle tebe GY na to nejsou,...
Už sice budu vypadat jak obchoďák od Michelinu :) , ale Alpin A3 jsou přesně zimní gumy na naše prostředí. Jsou určený pro 80% sucho/mokro a 20% sníh/sračky. Takže pokud není někdo vyloženě na horách každý den, tak podle mě je to jasná volba. A to že vydrží hodně dlouho, to je prostě fakt. Good Year UG7+ jsem teď kupoval tchánovi, kterej bydlí v Sušici (podhůří Šumavy), jezdí často po sněhu po Šumavě a na dálnici se sveze jenom občas. Pro něj je třeba ideál ten UG7+.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Plukovnik Trautman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.05.2008 08:58

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Plukovnik Trautman »

Koupil jsem teď taky Alpin PA3. Zkoušel jsem na různejch autech různý gumy ( naposledy UG7 - v krkonoších jsem vyjel kopce že jsem tomu nevěřil ) ale michelinka ať už letní nebo zimní vždycky vydržela znatelně víc než ostatní. Kdybych byl majitelem horský chaty tak budu myslet jinak ale při těch posledních zimách kdy se krom 10 dnů dá jezdit i na letních koukám spíš na tu životnost.

Bady.New
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 31.07.2008 03:00
Bydliště: Plzeň

Re: zimní pneu GoodYear X Michelin

Příspěvek od Bady.New »

Čauky, jaký rychlostní index má pašík b 5.5, myslel jsem že H(210km/h), je mi divný že koukáš po indexu T, za to může být pokuta ne?

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“