PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj,kdo poradíte?Mám Tourana 2.0TDi r.v.2003 a při rozjezdu se vždy celé auto začne klepat.Nejvíce to dělá při akceleraci a začíná to vždy okolo 40-45km/h a přestane to okolo 70-75km/h.Jakmile v rozmezí těchto rychlostí sundám nohu z plynu,přestane to,zkrátka dělá to jen při akceleraci.A nezáleží na tom jaké má motor otáčky,jestli jedu na dvojku ve vysokých otákách,na trojku v nižších,na čtyřku v ještě nižších nebo na pětku v již v opravdu níkých otáčkách.Je to více cítit z pravé strany a typoval jsem to na pravou přední poloosu.V autodílně mi bylo řečeno,že to bude dělat kloub u kola na pravé přední poloose,že ten odchází nejvíce.Tak mi objednali nový a vyměnili ho,ale vše zůstalo při starém,auto se stále při akceleraci klepe.Pak mě ještě napadlo,že by to to mohlo dělat to středové ložisko,co je v něm uložená pravá přední poloosa nebo ten druhý vnitřní kloub-přikládám foto.
P9260178.JPG
.Prosím o radu všechny,kdo již nějaký podobný problém řešili a úspěšně vyřešily.Předem všem děkuji za každý nápad.
Naposledy upravil(a) Tomáš dne 29.10.2008 01:29, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od tdiracing »

Tomáš píše:Ahoj,kdo poradíte?Mám Tourana 2.0TDi r.v.2003 a při rozjezdu se vždy celé auto začne klepat.Nejvíce to dělá při akceleraci a začíná to vždy okolo 40-45km/h a přestane to okolo 70-75km/h.Jakmile v rozmezí těchto rychlostí sundám nohu z plynu,přestane to,zkrátka dělá to jen při akceleraci.A nezáleží na tom jaké má motor otáčky,jestli jedu na dvojku ve vysokých otákách,na trojku v nižších,na čtyřku v ještě nižších nebo na pětku v již v opravdu níkých otáčkách.Je to více cítit z pravé strany a typoval jsem to na pravou přední poloosu.V autodílně mi bylo řečeno,že to bude dělat kloub u kola na pravé přední poloose,že ten odchází nejvíce.Tak mi objednali nový a vyměnili ho,ale vše zůstalo při starém,auto se stále při akceleraci klepe.Pak mě ještě napadlo,že by to to mohlo dělat to středové ložisko,co je v něm uložená pravá předmí poloosa nebo ten druhý vnitřní kloub-přikládám foto.
P9260178.JPG
.Prosím o radu všechny,kdo již nějaký podobný problém řešili a úspěšně vyřešily.Předem všem děkuji za každý nápad.
něco podobného mi dělala alhambra,50 000 km měla najeto a vyměnil sem kdeco a pořád stejné,tak sem to dal do jednoho servisu a tam hned přišli na to že to dělá držák převodovky byl uplně vymletej,dali mi novej a byl klid
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
horava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 23.10.2008 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od horava »

JO KÁMO OBÁVÁM SE ABY TO NEBYL SETRVÁK.TY NA TĚCH TYPECH DOST ZLOBÍ A PŘÍZNAKY MAJÍ PODOBNÉ.

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od Tomáš »

To by to klepání ale nebylo závislé na rychlosti auta ale na určitých otáčkách motoru,ne?

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od tdiracing »

setrvák se stiší když se vyšlápne spojka,ale je pravdou že sem dělal golfa tdi a ten se klepal při rozjezdu a řazení,při rozjíždění to bylo hodně a při řazení nepatrně,byl to přítlačák v háji,a na mé T4 se měl posunutej motor k jedné straně a taky se to klepalo,
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od vaha »

silentbloky se kontrolovaly?

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od Tomáš »

Silentbloky jsem ještě nekontroloval,snad ve středu se na to dostanu,jinak to klepání mi dělá již od té doby,co jsem auto koupil,nalítal jsem na tom cca 60.000km.a dělá to přád stejně,nehorší se to ani nelepší.Chtěl bych to klepání však nějak odstranit.A vzhledem k těm najetým 60.000 km si myslím,že setrvák to nebude,ten by se už asi dávno rozsypal nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od Mára_VR6 »

Taky si myslím, že to setrvák nebude. To by to bylo závislý na otáčkách motoru.
Cejtíš, že by se ti ty vibrace přenášely i do volantu??? pokud ano, tak bych tipoval na kloub poloosy, ale vnější.
Silentbloky by to mohly být, ale ani k nim mi nesedí to, že to není závislý na otáčkách.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od Tomáš »

Ty vybrace do volantu vůbec nejdou,při akceleraci se klepe celé auto mezi 40km/h-75km/h,v 80km/h se už auto vůbec neklepe,při akceleraci vůbec nezáleží na jakou rychlost jedu.Když jedu např.50km/h,tak se auto klepe ať jedu na trojku,čtyřku nebo pětku ale zdá se mi,že když jedu na vyšší rychlost v nižších otáčkách motoru,že se to klepe o malinko víc.Zdá se mi,že je to závislé na rychlosti a otáčkách kol a ne na otáčkách motoru.Jinak kloub u kola na pravé straně jsem teď vyměnil(úplně zbytečně)a změna absolutně žádná.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od hodys »

tohle dělaj vnitřní klouby.. nechápu proč měnily u kola. ten tohle nikdy neudělá.. jestli se ti jakoby roztřepe motor při přidání plynu v tahu tak jsou to na 90procent vnitřní klouby.. samo ještě zkontroluj uložení motoru, ale to by takhle nedělalo.. většinou to dělal pravej vnitřní kloub.
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomáš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 25.09.2007 18:27
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Prosím o radu-Touran se při akceleraci klepe.

Příspěvek od Tomáš »

Myslíš ten kloub,co je na obrázku nahoře zakroužkovaný(levý kroužek)?

Uživatelský avatar
Jirka_S
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Příspěvek od Jirka_S »

Měnil jsem na Touranu kloub (levý). Projevovalo se to klepáním při jízdě pod plynem. Pokud jsem sundal nohu, tak byl klid. Pokud jsem sešlápl plyn nebo zabral tempomat, tak to začalo klepat. Můj mechanik koupil celou levou poloosu a zkoušel který z těch dvou kloubů to bude. Trefil se napoprvé, ale již nevím zda to byl vnitřní nebo venkovní. Klepání je samozřejmě pryč.
Tak bych sázel na ten kloub.

aster12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.08.2008 22:18
Bydliště: Zlaté Moravce Slovensko

Re: PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Příspěvek od aster12 »

Tomáš píše:Ahoj,kdo poradíte?Mám Tourana 2.0TDi r.v.2003 a při rozjezdu se vždy celé auto začne klepat.Nejvíce to dělá při akceleraci a začíná to vždy okolo 40-45km/h a přestane to okolo 70-75km/h.Jakmile v rozmezí těchto rychlostí sundám nohu z plynu,přestane to,zkrátka dělá to jen při akceleraci.A nezáleží na tom jaké má motor otáčky,jestli jedu na dvojku ve vysokých otákách,na trojku v nižších,na čtyřku v ještě nižších nebo na pětku v již v opravdu níkých otáčkách.Je to více cítit z pravé strany a typoval jsem to na pravou přední poloosu.V autodílně mi bylo řečeno,že to bude dělat kloub u kola na pravé přední poloose,že ten odchází nejvíce.Tak mi objednali nový a vyměnili ho,ale vše zůstalo při starém,auto se stále při akceleraci klepe.Pak mě ještě napadlo,že by to to mohlo dělat to středové ložisko,co je v něm uložená pravá přední poloosa nebo ten druhý vnitřní kloub-přikládám foto.
P9260178.JPG
.Prosím o radu všechny,kdo již nějaký podobný problém řešili a úspěšně vyřešily.Předem všem děkuji za každý nápad.
Ahoj ano je to vnútorný klb , a môže to biť spojené aj so silenblokom prevodovky , alebo vicentrovaním celého agregátu

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Příspěvek od saax »

jo může to být ono,taky jsem to měnil.nejdřív homokineťák-ten přeskakoval hlavně při rejdu a nejhorší bylo když mi rozkmital volant na dálnici,po výměně po týdnu podobné problémy jako popisuješ a měnil jsem i vnitřní poloosu.. a je klid

Uživatelský avatar
Darock
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PROSÍM O RADU - VW TOURAN SE PŘI AKCELERACI KLEPE.

Příspěvek od Darock »

Na 99% to je ten vnitřní kloub u převodovky. Teď jsem řešil stejný problém.
Nejdříve jsem vyměnil vnější kloub a problém stále přetrvával. Po výměně vnitřního byl problém odstraněn.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“