Má smysl zamykání převodovky?

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
stk323f
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.09.2007 10:37
Kontaktovat uživatele:

Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od stk323f »

Ahoj, uvažuji o zabezpečení svého Golfa IV a začal jsem pátrat po nejlepším řešení. Mylslel jsem, že zámek převodovky(zpátečky) by měl být fajn ale po přečtení následujícího článku (ačkoli se zdá být dost tendenční) jsem zase na vážkách zda sumu okolo 8000 tisíc vrážet do něčeho takového. Co vy na to? Je pravda co se v tom článku píše? Jaké zabezpečení máte vy? A co byste mi doporučili? Díky za radu.
Zamykání převodovky lze hravě obejít - couváním

31. března 2007
Jak nejlépe ochránit své auto před krádeží? Řidiči si nejčastěji nechávají namontovat zamykání zpáteček nebo si pořizují alarmy. Podle odborníka je ale zamykání rychlostí téměř zbytečné.

"I tak může zloděj s autem zmizet. Prostě odcouvá. Když tam není alarm a auto nehouká, zloděj ani nemusí spěchat,“ říká Vladimír Doubek, jehož firma se zabývá zabezpečovacími systémy do vozidel na severu Čech. Podle něj je 30 až 40 procent těchto systémů zbytečných.

Navíc ho lze lehce obejít. "Zloději to mají snadné hlavně u aut koncernu VW, jako jsou škodovky nebo golfy. Stačí totiž otevřít kapotu, kam vede lankové zařízení od řadicí páky, to odmontují a v klidu zařadí a odjedou,“ popsal Doubek.

Výhodnější jsou podle něj alarmy. "Ty totiž mají imobilizér, který při nastartování přeruší elektrický obvod a auto navíc při tom ještě houká.

K tomuto systému bych ještě doporučil přidat tzv. "tajný vypínač“. Ten také přerušuje elektrický obvod, ale na jiném místě,“ popsal odborník. Alarm i s prací stojí 4 tisíce. "Každý týden namontujeme tři až čtyři,“ prozradil Doubek.

Méně náročným řidičům by doporučil jen tajný vypínač. „Auto lze maximálně odtáhnout, ale ne nastartovat a stojí jen 800 korun,“ dodal Doubek.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od DworiBak »

Ne výhoda je je že dostaneš slevu při pojistce :wink:
Projed starší témata myslím že se to tu řešilo

Uživatelský avatar
Mijousek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 02.03.2008 21:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Mijousek »

no co jsem se o to tak zajimal, tak zamykani zpatecky je o nicem, kdyz nepocitam amatery, ktery na to narazi a vykaslou se na to, tak se to dela ocelovou tyci, ktera se nasadi na kraj zamku a pakou se vylomi, co jsem studoval, tak nejvetsi problem maji s "hrebenem" na pedaly, ale porad ti to auto muzou odtahnout, oplanuju zamykani zpatecky, "hreben", magic car a tajnej vypinac, ale jak rikam, kdyz prijde profik, tak nemas nejmensi sanci

Uživatelský avatar
tomtygr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 14.03.2008 09:43
Bydliště: Brno

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od tomtygr »

Když jsem pořizoval Golfa, tak jsem se o to taky zajímal a bylo mě řečeno přesně to co se píše v tom článku: "Zloději to mají snadné hlavně u aut koncernu VW, jako jsou škodovky nebo golfy. Stačí totiž otevřít kapotu, kam vede lankové zařízení od řadicí páky, to odmontují a v klidu zařadí a odjedou,“.
Takže místo zpátečky jsem pořídil kvalitní alarm, ale stejně, když to někdo bude chtít ukrást, tak to stejně ukradne.
Alhambra 1,9 TDi PD "ABAMA"

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od jery »

parkuju zadkem ke zdi,zamklou zpátečku a na pedálech bullocka a teď zloději mudruj jak mě asi odcouváš :lol: nebo odtlačíš :lol:

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od shaft.cz »

jery píše:parkuju zadkem ke zdi,zamklou zpátečku a na pedálech bullocka a teď zloději mudruj jak mě asi odcouváš :lol: nebo odtlačíš :lol:
je fuck jestli parkujes predkem nebo zadkem, staci seslapnout spojku a zamek zpatecky jako by tam nebyl :lol:

Uživatelský avatar
Wegas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: hen tam kosek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Wegas »

na felicii sem mival oddelavaci volant :D na bore to neresim, parkuju jenom u baraku za branou, nebo na hlidanych parkovistich.
Kdybyste nepřetržitě prděli 6 let a 9 měsíců, vyprodukovali byste tolik plynu, jehož energie se rovná energii jedné atomové bomby.

Uživatelský avatar
kesutrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.02.2008 12:14
Bydliště: Budweis

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od kesutrak »

2 zkušenosti:
Z rozbitého auta jsem demontoval Defend - lock. Neodvrtatelné odlamovací šrouby odolávaly jen několik sekund naprosto běžnému vrtáku - takže k ničemu.

Léta jsem na minulém autě požíval páku na volant. Měl jsem sice otlačený volant, ale dobrý pocit, že jsem proti ukradení auta něco udělal. Páka vypadala masivně, byla reflexně oranžová...
Jednou se mi zasekl zámek a já jsem myslel, že budu před barákem dělat divadlo s pilkou na železo. Jenže stačilo ulomit takovou plastovou krytku, pod ní vyvlíct 1 segrovku, pákou zamlít a celé zamykání se mi rozpadlo do klína. Kdybych to dělal podruhé stihnul bych to za pár vteřin.

Nemáte pocit, že si z nás výrobci těchto "systémů" dělají p---l?

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od jery »

shaft.cz píše:
jery píše:parkuju zadkem ke zdi,zamklou zpátečku a na pedálech bullocka a teď zloději mudruj jak mě asi odcouváš :lol: nebo odtlačíš :lol:
je fuck jestli parkujes predkem nebo zadkem, staci seslapnout spojku a zamek zpatecky jako by tam nebyl :lol:
ale já mám na spojce velkej kus železa takže zmáčknout se spojka nedá ,takže zloděj je bez šance doporučuju všem :lol:

Uživatelský avatar
brot1cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od brot1cz »

jery píše:
shaft.cz píše: je fuck jestli parkujes predkem nebo zadkem, staci seslapnout spojku a zamek zpatecky jako by tam nebyl :lol:
ale já mám na spojce velkej kus železa takže zmáčknout se spojka nedá ,takže zloděj je bez šance doporučuju všem :lol:
Taky to mám a myslím že je to idealní kombinace, samozřejmě plus alarm.

http://www.bullock-praha.cz/produkty/Bu ... lence.html

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od jery »

bullock je dobrej,zámečník mi říkal že ho někomu otvíral kdo ztratil klíč 17 minut a nadával u toho jak špaček,musel u toho klečet takže si to zlodějíček užije

Uživatelský avatar
Wegas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: hen tam kosek vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Wegas »

kesutrak píše:2 zkušenosti:
Z rozbitého auta jsem demontoval Defend - lock. Neodvrtatelné odlamovací šrouby odolávaly jen několik sekund naprosto běžnému vrtáku - takže k ničemu.

Léta jsem na minulém autě požíval páku na volant. Měl jsem sice otlačený volant, ale dobrý pocit, že jsem proti ukradení auta něco udělal. Páka vypadala masivně, byla reflexně oranžová...
Jednou se mi zasekl zámek a já jsem myslel, že budu před barákem dělat divadlo s pilkou na železo. Jenže stačilo ulomit takovou plastovou krytku, pod ní vyvlíct 1 segrovku, pákou zamlít a celé zamykání se mi rozpadlo do klína. Kdybych to dělal podruhé stihnul bych to za pár vteřin.

Nemáte pocit, že si z nás výrobci těchto "systémů" dělají p---l?
a pak proc tohle vsechno nepouzivam :)
Kdybyste nepřetržitě prděli 6 let a 9 měsíců, vyprodukovali byste tolik plynu, jehož energie se rovná energii jedné atomové bomby.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od molczik »

kesutrak píše:2 zkušenosti:
Z rozbitého auta jsem demontoval Defend - lock. Neodvrtatelné odlamovací šrouby odolávaly jen několik sekund naprosto běžnému vrtáku - takže k ničemu.

Léta jsem na minulém autě požíval páku na volant. Měl jsem sice otlačený volant, ale dobrý pocit, že jsem proti ukradení auta něco udělal. Páka vypadala masivně, byla reflexně oranžová...
Jednou se mi zasekl zámek a já jsem myslel, že budu před barákem dělat divadlo s pilkou na železo. Jenže stačilo ulomit takovou plastovou krytku, pod ní vyvlíct 1 segrovku, pákou zamlít a celé zamykání se mi rozpadlo do klína. Kdybych to dělal podruhé stihnul bych to za pár vteřin.

Nemáte pocit, že si z nás výrobci těchto "systémů" dělají p---l?
Není páka jako páka.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Folvik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1220
Registrován: 07.07.2008 12:58
Bydliště: Ostrava

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Folvik »

Doporučuju autoalarm s pagerem a hlavně s funkcí imobilizéru. Prostě když to někdo čmajzne, tak zmáčknutím jednoho tlačítka mu motor vypne. Kdybych měl na utrácení, tak bych nechal dát bezpečnostní folie na skla aby se nedali rozbít a GPS s funkcí zamčení auta při startování, to je pak jediná jistota jak se zloděje zbavit, nachytat ho při činu, jinak se to může opakovat!!!
:-) Dont worry be happy :-)

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Má smysl zamykání převodovky?

Příspěvek od Storm »

Asi jak už tu zaznělo, když o to auto má zloděj opravdový zájem, tak ho nic nezastaví. Ani, když k tomu autu bude na řetězu přivázaný slon :) Jedině co většinou spolehlivě funguje je tajný vypínač a pak dobrá pojistka. :wink:
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“