SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od majatrabi »

TO martynekj: Nevím kolik máš najeto, ale určitě jsi měl vyměnit i ložisko. Ty zvuky stichnout, když seslapneš spojku?
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od loser_2006 »

...................
Při řazení musím došlapovat pedál až úplně na doraz k podlaze, jakmile nedošlápnu, při řazení škrkám o zuby, u zpátečky musím někdy vyšlapávat spojku ještě jednou nebo dvakrát než tam "vleze".....................


Ahoj,
konečně je po opravě, motor zase šustí jak má.
Všem díky, nakonec jsem měl vše co to mohlo způsobovat i ty vibrace o kterých píšu jinde.
Takže se vyměnila celá sada setrvák se spojkou i ložisko, ať to stojí za to. Mohl to být uplně hroznej ranec peněz (dle rozpočtu ze značkovýho servisu bych mohl mít ojetou Felicii :lol: ).
Díky šedý ekonomice a známých známých jsem se dostal na přijatelnou úroveň a zase si užívám svezení.

Děkuji všem za rady

loser

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Auto1 »

Jen tak v rychlosti pár bodů okolo této problematiky,co mě napadá,jakýkoliv bod z uvedených způsobuje potíže,a kombinace více bodů je už pro řidiče katastrofou,pak je jízda k zlosti:

1) Spojka je "posilována" podtlakem z vývěvy,takže to vzduchové podtlakové vedení zkontrolovat,často to přímo na vývěvě netěsní a saje to falešný vzduch.
2) Odvzdušnit brzdy+spojku,dát novou brzdovou kapalinu do celého okruhu Dot4
3) Nové spojkové ložisko cca1500kč,to se projevuje tak,že chrastí VĚTŠINOU ZPOČÁTKU jen,když vyšlápnete spojku,když ji pustíte,chrastění zmizí.
4) Dvouhmota když je posmrti,tak je problém s řazením,a s vibracemi,a projevuje se to tak,že to nejprve dělá podobné příznaky jako ložisko spojky,ale bez rozdílu,zda je v záběru spojka či nikoliv. Spíše stačí vypnout motor a musí se zastavit "potichu" ne zarachotit. Když setrvák zarachotí,je po něm.Setrvák rachotí-cvaká i když jede studený motor na volnoběh,je to cvakání slyšet i u nafty pěkně.
5) Spojková lamela vydrží i 500.000km,když se s ní zachází v rukavičkách. Dávejte jen originál díly,nic jiného nemá smysl,znamená to převodovka ven,takže jedině Sachs
6) Do 6ti stupňové převodovky SAG patří jedině originál olej,kdo to nechápe nyní,tak to časem pochopí a bude ho to stát násobně více,než je položka 3x800kč za 150.000km (litr stojí 800kč,je třeba 2,8l)
7) Spojku vždy vypínat až na doraz=na zem a nestát na ní,když stojím,ale házet neutrál a spojku pustit.To je základ.
8) Řadit něžně,když je olej v převodovce studený,synchrony totiž ještě nefungují optimálně,to je vlastnost nikoliv závada u 6q manuál SAG
9) seřízení lanovodů převodovky,je na to přesný návod,jak postupovat,ale ten neznám a mechanici ho tají,dá se to seřídit také metodou pokus omyl,prostě to po milimetrech ladit a zkoušet,lanovody napustit jakýmkoliv olejem,aby šly lehce a pokud jsou obzvláště ztuha,mohou být ohlé (při výměně rozvodů se spouští motor a ohne lanovody a podobně) tak stačí lanovody ručně narovnat,řazení musí jít jak po másle.
10) kulisa na převodovce,umýt tlakovou vodou od nečistot a namazat ať jde zlehka.
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 30.01.2011 18:49, celkem upraveno 1 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

agama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.06.2008 23:57

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od agama »

Ahoj lidi. Mám Sharana 2.0 TDI Freestyle, r.2007, 6-ti st. přev., najeto 22500km.
Mám úplně ten samý problém jako jiri01 u své Alhambry. Mě se úplně ten samý zvuk, jaký jiri01 popisuje, (tj. že při pouštění spojky do záběru se ozve zvuk jako když přejedete vroubkovanou krajnici na dálnici+lehké vibrace ve spojkové pedálu) objevuje u 5. a 6.-tého rychlostního stupně. Musím ještě dodat, že ten zvuk se dostaví vždy až po chvilce jízdy. Teď to akorát řeším na záruku se servisem. Zatím vyměnili spojkový válec, protože krom toho zvuku mi ještě uvadal spojkový pedál a občas zůstával na půl cesty nahoru. Výměnou toho válce to vadnutí pedálu zmizelo, ale shora popsaný zvuk zůstal. Kdybyste prosím už někdo věděl co to může způsobovat, tak dejte prosím vědět. V servisu nad tím zatím nevěřícně kroutí hlavou a moc se jim do toho nechce. Já kdyby se jim to podařilo rozlousknout, tak dám vědět jak to zmákli. Děkuju

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Jose1 »

agama
Tak 4 měsíce v čudu a Agama nepíše a nepíše.....
Sliby chyby...
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jardarc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od jardarc »

:? Teď v sobotu se chystám na výměnu spojky komplet, :D protože teď to vypadá že se převodovka od motoru odtrhne alespoň podle zvuku. Řazení všechno v pohodě ale je poškozený dvouhmoťák a ty zvuky co z něj jdou jsou hrozné. Průběh trval tak 30 tis km ale posledních 100 to šlo rychle. V2řím že to bude po výměně v poho. Dám vědět.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od parizek_ltm »

No tak konecne jsem narazil na tohle vlakno.
Asi jsem byl slepej a psal do ostatnich diskuzi.
Mam stejny problem, jako zakladatel, tudiz pri razeni na vyssi kvalt slysim tocivy zvuk a tak s nejvetsi pravdepodobnosti "sazim" na ono lozisko.
Mate nekdo poneti, kolik takova sranda stoji, kolik se s tim da najezdit, aniz bych spojku odrovnal ?
Diky

Uživatelský avatar
jardarc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od jardarc »

A mám to za sebou, rozpadnutý dvouhmotový setrvák popraskané planžety na lamele (to ale byl důsledek toho setrváku) spojkové ložisko OK. Výmněna proběhla v pohodě sundání a nandání samotné převodovky ve třech jinak práce pro jednoho. Jsem překvapen jak je převodovka lehká měl jsem obavy ze zpětné montáže ale jak jsem psal převodovka jak pírko tudíž vše v poho. :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak dneska jsem to hodil par metru "dolu" ke klukum do servisu.
Zatim jsme to tedy jen projeli a vysledkem je, ze pry to vubec neni spojka ani prevodovka, ale nejaka "nevyvazenost" praveho predniho kola 8O
Ve ctvrtek to tam hazu a v patek bude hotovo, tak se pochlubim, jak to nakonec bude.

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Jelko4 »

nechcem zakladat novu temu tak sa to pytam tu.Jak je mozne ze ked mam taku sviznejsiu jazdu tak ked pracujem zo spojkou akoby sa nieco otvorilo vo fukaroch a zacne mi fukat na chvilku do vnutra vzduch(mozno 2 sekundy).Nechapem jak to moze mat nieco spolocne :?

vajda II
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.08.2008 13:14
Bydliště: Třebíč

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od vajda II »

Ahoj všichni, mám problém, že mi při volnoběhu a na neutrál vydává převodovka zvuky jako kdyby se občas něco o sebe zasekávalo. Když zmáčknu spojku tak je klid.Nedělá to někomu? Dík za rady.

Uživatelský avatar
Opi 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2008 13:47
Bydliště: Jižní Čechy

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Opi 4X4 »

I mě to dělá, ale jenom studený.
Když koukám na motor, tak jakoby vynechává. Viděl bych to asi na vstřík???
Cukne a následuje zvuk jakoby povolila nějaká pružina.
Opi.
Seat Alhambra II 1,9TDI 85kw

Šaman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.09.2007 19:22
Bydliště: kraj Vysočina

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od Šaman »

Opi 4X4 píše:I mě to dělá, ale jenom studený.
Když koukám na motor, tak jakoby vynechává. Viděl bych to asi na vstřík???
Cukne a následuje zvuk jakoby povolila nějaká pružina.
Opi.
Ahoj, měla by to dělat spojka, respektive setrvačník.Sharan II nemá klasický setrvačník, ale tzv,dvouhmotový-rozdělený na dvě části, z nichž jedna je odpružená a na tu dosedá lamela. Mně to taky dělá, při studeném motoru a hlavně v zimě. Dělá mně to od koupě před 1,5 rokem (25tis.km) a nijak se to zatím nezhoršuje.Auto má najeto podle řídící jednotky 265tis.(tachometr 160tis.http://www.vw-club.cz/posting.php?mode= ... &p=1094875#)

agama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.06.2008 23:57

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od agama »

Ahoj lidičky. Koukám, že má odpověď na řešení problému se spojkou asi nedorazila, tak to zkusím dnes znovu. Zde je popis mého problému, který jsem vloni v létě popisoval:

Ahoj lidi. Mám Sharana 2.0 TDI Freestyle, r.2007, 6-ti st. přev., najeto 22500km.
Mám úplně ten samý problém jako jiri01 u své Alhambry. Mě se úplně ten samý zvuk, jaký jiri01 popisuje, (tj. že při pouštění spojky do záběru se ozve zvuk jako když přejedete vroubkovanou krajnici na dálnici+lehké vibrace ve spojkové pedálu) objevuje u 5. a 6.-tého rychlostního stupně. Musím ještě dodat, že ten zvuk se dostaví vždy až po chvilce jízdy. Teď to akorát řeším na záruku se servisem. Zatím vyměnili spojkový válec, protože krom toho zvuku mi ještě uvadal spojkový pedál a občas zůstával na půl cesty nahoru. Výměnou toho válce to vadnutí pedálu zmizelo, ale shora popsaný zvuk zůstal. Kdybyste prosím už někdo věděl co to může způsobovat, tak dejte prosím vědět. V servisu nad tím zatím nevěřícně kroutí hlavou a moc se jim do toho nechce. Já kdyby se jim to podařilo rozlousknout, tak dám vědět jak to zmákli. Děkuju


Dopadlo následovně: Protože byl (a ještě do dubna 09 bude) Sharánek ještě v záruce a servis byl k mému problému jaksi vlažný, tak jsem se rozhodnul kontaktovat přímo importéra
Import Volkswagen Group s.r.o.
Radlická 740/113d
158 00 Praha 5
Czech Republic
tel.: +420 251 033 882
fax.: +420 251 033 904
E-mail: customercare@ivg.cz

Nejdříve mi IVG dohodnul v mém servise výměnu lamely spojky. Nová lamela měla být údajně měkčí a mělo to pomoct. No, nepomohlo to. Hned cestou domu ze servisu se ozvaly stejné zvuky. Pravda byly slabší, ale bylo tom tam zase. Proto jsem opět o tom informoval IVG. Zároveň jsem zjistil od známého, že podobný problém byl řešen u SEATU v Průhonicích (SEAT Pyramida, Česlice okr. Praha – Východ). Tam to prý řešili výměnou kompletního spojkového ústrojí, tak jsem se o této informaci zmínil ve svém mailu adresovanému IVG. Byla dohodnuta schůzka se zástupcem IVG, který si osobně poslech ty zvuky se mnou při zkušební jízdě. Potom co si to vyslechl, se dohodlo, že mi vymění komplet spojkové ústrojí. Už tak prý postupovali u jiného vozu s podobným problémem, ale výsledek se nepodařilo ověřit, protože majitel vozidlo totálně zrušil při nehodě. No, abych se dostal k závěru. Po té výměně se ty zvuky už neobjevují. Mám od té doby najeto cca 10 000 km, tak doufám, že tomu tak bude i nadále. Od výměny mě asi tak 2x telefonicky kontaktoval můj servis, aby se optal jak to šlape a jaký mám stav tachometru. Tak snad se to tím vyřešilo. Ale nevím co bych dělal, kdyby Sharánek nebyl ještě v záruce. Platit to musí být asi pěkná raketa.
Tak ahoj a přeju všem ať se jejich Sharanům problémy vyhýbají. Agama

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: SPOJKA, ZVUKY: divný zvuk při řazení, spojkové ložisko

Příspěvek od golfgti16vv »

mno ja bych mnenil hned cely komplet ale hlavni problem podle mně byl v dvouhmotě setrvaku tohle dela takoveto zvuky tak at dobře jezdi

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“