GIV 1.9TDi 96kW nebo 110kW...

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

96kW nebo 110kW?

96kW
14
35%
110kW
26
65%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

GIV 1.9TDi 96kW nebo 110kW...

Příspěvek od Painkiller »

Uvažuju že prodám obě svý auta (respektive asi budu muset) a přemýšlím co by je mohlo nahradit, šoupněte sem nějaký postřehy o těchle dvou motorizacích GIV?
Chtěl bych něco co pojede a zároveň budu moct občas zkoušet ECOrally.Dost se mi líbí ty 4motion 110kW (moc jich není) ale neznám žádné zkušenosti s tím haldexem, nebo třeba Bechy někde psal, že ta 110kW má dost jinejch dílů (myslel jsem že je to jen ECU + nějaký drobnosti) apod.Poraďte... :P

Uživatelský avatar
Martas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 1.9TDi 96kW nebo 110kW...

Příspěvek od Martas »

Painkiller píše:Uvažuju že prodám obě svý auta (respektive asi budu muset) a přemýšlím co by je mohlo nahradit, šoupněte sem nějaký postřehy o těchle dvou motorizacích GIV?
Chtěl bych něco co pojede a zároveň budu moct občas zkoušet ECOrally.Dost se mi líbí ty 4motion 110kW (moc jich není) ale neznám žádné zkušenosti s tím haldexem, nebo třeba Bechy někde psal, že ta 110kW má dost jinejch dílů (myslel jsem že je to jen ECU + nějaký drobnosti) apod.Poraďte... :P
ta 110kw verze bude asi taky trošku víc náročná na provoz a údžbu, přeci jen je to motor vyhnanej dost do výkonu. Nejpovolanějším na otázky ti bude Dr.Diesel......:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 1.9TDi 96kW nebo 110kW...

Příspěvek od Chudej student »

Martas píše:
Painkiller píše:Uvažuju že prodám obě svý auta (respektive asi budu muset) a přemýšlím co by je mohlo nahradit, šoupněte sem nějaký postřehy o těchle dvou motorizacích GIV?
Chtěl bych něco co pojede a zároveň budu moct občas zkoušet ECOrally.Dost se mi líbí ty 4motion 110kW (moc jich není) ale neznám žádné zkušenosti s tím haldexem, nebo třeba Bechy někde psal, že ta 110kW má dost jinejch dílů (myslel jsem že je to jen ECU + nějaký drobnosti) apod.Poraďte... :P
ta 110kw verze bude asi taky trošku víc náročná na provoz a údžbu, přeci jen je to motor vyhnanej dost do výkonu. Nejpovolanějším na otázky ti bude Dr.Diesel......:)
Neni vyhnanej do vykonu ale ma svoje turbo,vstriky atd...a problem je ten ze dilu na tenhle motor nikde moc neni..(ARL)
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Painkiller »

Takže ta 110tka má i jiný turbo a vstřiky?Ještě něco?Jde mi taky dost o ten 4Motion, jestli to má nějaký mouchy atd.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

4motion má Milan,já ho mám v Octávce.někdy super,jindy na ko*ot.Když třebas v lijáku ve 160 vletíš do kaluže a dostaneš aquaplaining tak se modli.já to budu řešit vypínáním Haldexu přes léto a dodělávkou ESP.Raději bych trvalý 4×4 jako mají Passaty a Audi 4 a 6

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Painkiller »

cosby píše:4motion má Milan,já ho mám v Octávce.někdy super,jindy na ko*ot.Když třebas v lijáku ve 160 vletíš do kaluže a dostaneš aquaplaining tak se modli.já to budu řešit vypínáním Haldexu přes léto a dodělávkou ESP.Raději bych trvalý 4×4 jako mají Passaty a Audi 4 a 6
No nevim, asi se mám moc rád na to abych se řítil 160tkou v lijáku :D Je jasný, že opravdová 4kolka je lepší, ale zase Golf není nějaká RS4 abych to u něj využil - jak to funguje v zimě na sněhu?

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

Na sněhu jsi pán

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

cosby píše:Na sněhu jsi pán
Tak tak...na snehu se daji delat s Haldexem mazec veci...v necem je lepsi nez thorsen a v necem ne no...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Painkiller
Člen klubu
Příspěvky: 861
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Painkiller »

Chudej student píše:
cosby píše:Na sněhu jsi pán
Tak tak...na snehu se daji delat s Haldexem mazec veci...v necem je lepsi nez thorsen a v necem ne no...
V cem myslíš, ne ve "výkonech" - podle mě je jediná, a ne malá, je výhoda ve spotřebě...

Dneska se jdu podívat na jednu GIV 85kW 4Motion, zatím jen podívat, do bazaru - narozdíl od quattra (kamarád měl Audi urq... 8) ) jsem ve 4Motionu nejel, tak jsem zvědavej.Ještě než dám inzerát na svojí milovanou Mazdu tak mě to musí přesvědčit :)

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Painkiller píše:
Chudej student píše: Tak tak...na snehu se daji delat s Haldexem mazec veci...v necem je lepsi nez thorsen a v necem ne no...
V cem myslíš, ne ve "výkonech" - podle mě je jediná, a ne malá, je výhoda ve spotřebě...

Dneska se jdu podívat na jednu GIV 85kW 4Motion, zatím jen podívat, do bazaru - narozdíl od quattra (kamarád měl Audi urq... 8) ) jsem ve 4Motionu nejel, tak jsem zvědavej.Ještě než dám inzerát na svojí milovanou Mazdu tak mě to musí přesvědčit :)
A jakou mel kamarad Audi?
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od cosby »

Studente,myslím že výhod Haldexu ver. Torsenu moc nebude.myslím,že asni ve spotřebě tolik rozdíl nebude.jezdím se svoji Ocou TDi 4×4 od 5.5-6.5 a s A6 2,5 TDi Avant 132Kw Quattro za 9.5.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej »

Bych šel spíš do té 96tky protože těch 110tek je jak šafránu když ti odejde třeba turbo budeš to muset koupit nové protože to starší nikde neseženeš. Mno ale tady v ulici kde dělám parkuje černá 110tka v 4motion v kůži, nádherný auto 8O

Uživatelský avatar
Hydrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hydrant »

Ondrej píše:Bych šel spíš do té 96tky protože těch 110tek je jak šafránu když ti odejde třeba turbo budeš to muset koupit nové protože to starší nikde neseženeš. Mno ale tady v ulici kde dělám parkuje černá 110tka v 4motion v kůži, nádherný auto 8O
Sezenes...neni to pravda,ale co je pro tebe dulezity? Vykon? Pak si kup 110KW, pokud ne spokojis se s 96KW a nepoznas rozdil...

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mr. Death »

Já myslím, že 96kw bohatě stačí, pokud s tím potřebuješ někoho předjet, tak auto bez problémů zabere. Na závodění to není, ale to snad nevadí, každopádně i s tímto výkonem bez problémů necháš většinu vozidel na našich silnicích za sebou...

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

96Kw...lepsi dostupnost dilu....ARL je exot...A Hydrant s Dr.Dieselem taky... :P
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“