zase klimatizace ... porucha, ale kde?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od marcus86 »

Tak jsem pred mesicem vymenil klimapompresor (pouzity), nechal jsem to naplnit a (automat - vw servis) klima fungovala paradne az do dnes....

Dnes bylo v aute zas jaksi teplo. Klimatronik hlasi 444 00, coz znamena myslim bez poruchy.

Trubky teple (v motorovem prostoru), zadna znamka chlazeni. Klimakompresor primo zahraty (od motoru). Myslel jsem, ze se netoci, tak jsem si rikal, ze tam nejde elektrika. Zmeril jsem to a elektrika tam jde. Taky jsem tam pri vypnutem motore prilozil 12V a alektromag. spojka normalne pripinala. Nikde na zadne hadici nevidet zadne kontrastni latky (zelene). Zkusil jsem trochu zmacknout ventil a tlak tam je (nevim jaky) ale normalne to ufukovalo.
Pri prvnim km kdyz jsem jel, tak tv aute jakoby ta latka smrdela, znam ten smrad od toho jak jsem menil ten stary klimakompresor.
Jestli ta latka nekde neunika v prostoru kabiny ... vite nekdo kam a jak to vede?

Co s tim? :old:

bud bude spatny klimakompresor .. ze nepumpuje, nebo mi nekde unikla chlad. kapalina...
Kdyz v aute prepnu ECON na AUTO, tak to s nim nijak nezatrepe .. jakoby nesepl ... ach jo ..
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od marcus86 »

takových chtrých víc ... :)


asi by bylo nejlepsi to nechat pripojit na merak a podle tlaku zjistit, jestli je tam pozadovany tlak, tim by se zjistilo, jestli je tam unik chladiva.
Taky zhodit klinak od kompresoru a pripojit elmag spojku ... a zkusit tocit kompresorem, jesli ma zatez, ale to az v dobe, kdy by byl predpoklad ze kapalina nechybi...
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
STENLY.1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.06.2009 13:12

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od STENLY.1 »

Doufám že to říkám správně, ale pokud bys měl málo chladiva, tak to kompresor nesepne a na klimatroniku to hodí chybu. Nevím ale kolik je minimum toho chladiva aby se toto stalo. Podle toho co píšeš, tak chladiva bude zřejmě dost. Při sepnutí klimy by se ti měla roztočit i jedna vrtule na chladiči. Jestli cítíš chaldivo v kabině, tak je divný aby nespínal kompresor a při tom to nedávalo hláčku na klimatroniku. Elektrika na kompresoru je v pohodě jak píšeš, takže mě pak napadá samotnej klimatronik???

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od proche77 »

STENLY.1 píše:Doufám že to říkám správně, ale pokud bys měl málo chladiva, tak to kompresor nesepne a na klimatroniku to hodí chybu. Nevím ale kolik je minimum toho chladiva aby se toto stalo. Podle toho co píšeš, tak chladiva bude zřejmě dost. Při sepnutí klimy by se ti měla roztočit i jedna vrtule na chladiči. Jestli cítíš chaldivo v kabině, tak je divný aby nespínal kompresor a při tom to nedávalo hláčku na klimatroniku. Elektrika na kompresoru je v pohodě jak píšeš, takže mě pak napadá samotnej klimatronik???
co takhle zkusit odpojit a zase připojit čidlo tlaku,je hnedka u nosniku když vidělaš tu zaslepku na oko,na odtahnuti,u spolujezdce

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od marcus86 »

je to celé nějaké divné ...

klimatronik podle me funguje spravne (slysim jak se naklapeji klapky). Kdyz pripinam kompresor, tak cuknou otacky pri volnobehu,ten se taky toci... tam by taky nemel byt problem ...
ale studeny vzduch do kabiny vazne nejde :) trubky horke ...

zkusim to teda dat kamaradovi, aby to zmeril v servisu. Ja jsem ted nemel cas, resil sem zaverecne zkousky na ve skole.

Je ale celkem divne, ze by se tocil kompresor, kdyby tam nebyla chladici smes ...
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od majkl1 »

Sahara od klimy se ti točí? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od proche77 »

marcus86 píše:je to celé nějaké divné ...

klimatronik podle me funguje spravne (slysim jak se naklapeji klapky). Kdyz pripinam kompresor, tak cuknou otacky pri volnobehu,ten se taky toci... tam by taky nemel byt problem ...
ale studeny vzduch do kabiny vazne nejde :) trubky horke ...

zkusim to teda dat kamaradovi, aby to zmeril v servisu. Ja jsem ted nemel cas, resil sem zaverecne zkousky na ve skole.

Je ale celkem divne, ze by se tocil kompresor, kdyby tam nebyla chladici smes ...
trubky by měly byt studene,(ledove)teple znamena že neni tlak

Uživatelský avatar
marcus86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 741
Registrován: 18.08.2008 12:49
Bydliště: Suchá Loz
Kontaktovat uživatele:

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od marcus86 »

tak me napada chladic klimatizace ...
passat B5, 1.9TDI AFN
můj passat: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=118504" onclick="window.open(this.href);return false;

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od Munez »

ja mam uplne ten stejny problem na golfu,ale jeste k tomu me nejsou sahary..nejspis ridici jednotka dochlazovani...ale nezda se me ze kdyby nesel ten vetrak ze by nesla klimka...na passatu se me stalo ze me nesel vetrak a jenom se me klima vypinala kdyz se prehrivala...jinak za jizdy chladila uplne normalne...a netocilo se to kvuli hotovym uhlikom...ale u toho golfa me pls poradte jesli je to fakt ze kdyz je vadna jednotka dochlazovani ze se klima nespusti...proste vsechno jde jak kompresor tak vsechno,ale nechladi...pred tydnem plnene a tam me taky rekl ze kompresor jde a tlak tam je,ale problem nekde v elektronice
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

jakubparo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 16.04.2009 21:29

Re: zase klimatizace ... porucha, ale kde?

Příspěvek od jakubparo »

tak tento problem jsem mel taky dneska jsem byl u manika a ten rekl ze vi co to je uz ze se s tim setkal je to spatnej klima kompresor. uz nedava takovy tlak a je tam maly odpor. takze mi poradil at se vys... na nejaky starsi kompresor a at poradne napnu remen nebude to takove jake to je ale da se to ted jsem se tam teda stoural a je to v pohode trubky jsou uplne zmrzle a je to v cajku. zkuste to taky a uvidite.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“