Wiki: Světla - Zatmavení předních světel

Encyklopedie pro VW Golf III a Vento

Světla - Zatmavení předních světel

Příspěvek od shafticzek »

Postup zatmavení předních světel

Velmi často omývané zatmavení předních světel. Zde přikládám fotky ploch, které se mohou a nemohou zatmavit, výsledky práce(nějaké fotky jsou mé a nějaké jsem našel zde na webu) a můj postup práce.

1. Rozlepení světel, sundání skel z lamp.
Pokud se jedná o původní originální helly, tak je stačí na pár minut ponořit do vany, ve které je napuštěná velmi teplá voda. Světla ve vodě chvíli (cca 5-15 minut, dle potřeby) necháme a poté vyndáme a osušíme. U některých exemplářů je možné, že na Vás sklo hned vypadne (nebo půjde odtranit pouze rukou) a nebo stačí plochý šroubovák a opatrně ho vložit mezi sklo a tělo světla a po obvodu světla ho roztáhnout. Jde to velmi snadno, hlavně nespěchat. Pokud na to půjdete násilím, tak se vám může stát, že si kousek skla můžete uštípnout.

2. Nabarvení těla (plastu) světla.
Nyní přichází na řadu barvení. Je lepší, když už je to rozebrané) nabarvit i tělo světla, pro lepší efekt černé barvy světel. Odstrojíme elektriku a žárovky z těla světla a nabarvíme černou barvou.

- Já volil černý alkyton (plechovka, štětec)
- Dá se to taky nastříkat sprejovou barvou. (Není úplně nutné vymýšlet zde barvy na výfuky, zas tak horko tam opravdu není)

3. Nabarvení NEodrazových ploch světla.
Nyní přecházíme na zatmavení chromových částí vnitřku světla. U originálních hella světel jsou NEodrazové plochy lehce poznatelné zdrsněným povrchem vuz fotky. Doporučuji tedy zabarvit jen tyto plochy, ostatní by už měli vliv na funkci světel (svícení).

- Já volil opět alkyton a štětec
- Dá se i sprej a zakrýt odrazové plochy páskou (může ale dojít po sundavání pásky ke stržení chromu z vnitřku světel=znehodnocení)

4. Složení světel. Další důležitá věc je řádné složení světel. Já použil silikonovou pistolku a silikonem nešetřil a pořádně ho oblepil. Při odfláklé práci se silikonem se může stát. že se Vám poté bude světlo mlžit a budete to muset znova sundat a předělat. (vzhledem k tomu, že valná většina lidí má masku přidělanou na stahovací pásky, je to teda pěkná... mrskačka, však to znáte)


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Doplnit informaci

Zpět na „Golf III / Vento“