Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Staticke Led svetlomety
PříspěvekNapsal: 10.01.2018 16:55 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

27.11.2014

18

Zdravim, je velky rozdil v svitivosti Led statickych svetlometu oproti Aktivnimu led sviceni? Krome prisvecovani zatacek?
A druhy dotaz. Zda staticke led svetlomety sviti stejne nebo lepe nez Bixenony u modelu 2011.

Diky moc

Předmět příspěvku: Re: Staticke Led svetlomety
PříspěvekNapsal: 10.01.2018 20:14 
VWsenior
VWsenior

Hodnost:

VWsenior

21.12.2015

368

viewtopic.php?t=325521&p=3237951

viewtopic.php?f=300&t=302145&start=240

PříspěvekNapsal: 10.01.2018 20:30 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

27.11.2014

18

Diky ale tohle uz jsem cetl, ale rad bych slysel nazor o svetlech primo u tiguana prece jenom jsou trosku jine nez u Golfa nebo Passata i kdyz jsou staticke.

PříspěvekNapsal: 12.01.2018 15:25 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

07.07.2017

124

brezina4 píše:
Zdravim, je velky rozdil v svitivosti Led statickych svetlometu oproti Aktivnimu led sviceni? Krome prisvecovani zatacek?
A druhy dotaz. Zda staticke led svetlomety sviti stejne nebo lepe nez Bixenony u modelu 2011.

Diky moc

Ano rozdíl je velký, hlavně díky dynamic light assist, protože i při protijedoucím vozidle (nebo při jízdě za jiným vozidlem) aktivní Led svítí naplno do míst, kde neoslňují. Takže třeba při setkání s protijedoucím vozidlem zhasnou jen levou stranu, zatímco do pravé krajnice stále svítí dálkovými - nepřehlédnete díky tomu například chodce u pravé krajnice, mnohem lépe jsou vidět i značky nebo překážky.
Podobně při jízdě za jiným vozidlem aktivní LED nesvítí vozidlu před vámi do zpětných zrcátek (udělají kolem něj černý pytel), ale vlevo i vpravo od něj vesele svítí dál naplno. Opět k nezaplacení pro odhalení chodců, zvěře či jiných překážek.
A pokud jde o přisvětlování do zatáček - pozor, jsou tam 2 různé věci - přisvětlení do zatáčky zvláštní lampou (ne mlhovkou) do prudké zatáčky při odbočování - super věc. A druhá věc je natáčení samotných světel do zatáček. Pokud jezdíte často za tmy mimo město, k nezaplacení.
Pokud váháte, zda připlácet za aktivní, tak si půjčte předváděčku. Já bych už jiná než aktivní nechtěl.

PříspěvekNapsal: 12.01.2018 15:39 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

27.11.2014

18

Light assist je i u statickych. Jen jsem uplne nenasel rozdil mezi light assist a dynamic light assist. Byl jsem v Kunraticich projel jsem v garazich tunelem za tmy jak staticky tak dynamicky. U tlumenych svetel nebi zas az takovy rozdil ale dalkove jsou u dynamickych silnejsi a denni sviceni je hezci nez u statickejch. Takze jsem zmenil objednavku na Aktivni led sviceni.
Diky za odpoved

PříspěvekNapsal: 12.01.2018 16:54 
Závodník
Závodník

Hodnost:

Závodník

07.07.2017

124

No obyčejný light assist pouze vypíná/zapíná dálková světla, ne? Dynamic se navíc stará o to zatmavování protijedoucích vozidel. To v garáži nepoznáte, to se musí za provozu. Ale už jste je přeobjednal, takže nemá cenu dál přesvědčovat. Dobrá volba, já nelituju. Jak jsem psal v jiném vlákně o LEDkách - je to věc, z které mám na novém Tiguanu největší radost. Ta přidaná hodnota je velká.

PříspěvekNapsal: 12.01.2018 19:03 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

27.11.2014

18

Je fakt nez abych byl pak 7let natvanej ze jsem si nedal ty lepsi svetla tak jsem je radsi dal. A ve finale pri uveru na 5let je splatka o 200vyssi takze neni co resit

PříspěvekNapsal: 18.01.2018 13:59 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

29.09.2014

900

Opavsko

-Ty nejdražšší FULL LED lampy mají téměř 2x vyšší svitivost než ty levnější statické LED =více LUX výkonu
-DLA mění distribuci světla dynamicky také dle dat z kamery a nejen podle aut v provozu ale i podle silnice, počtu pruhů, rychlosti, za mlhy, dle rychlosti vozidla atd... neustále zajišťuje ideální distribuci světla pro danou situaci
-V praxi ty dynamické Full Led s DLA jednoduše zajistí že vidíš mnohem více do dálky a tím pádem můžeš jezdit mnohem rychleji a ubrzdíš vždycky na dohled a máš dohled až okolo 500m (dle seřízení na regloskopu.)

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]