Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: záruka mobility na auto z dovozu
PříspěvekNapsal: 07.01.2020 23:26 
Jezdec
Jezdec

Hodnost:

Jezdec

24.07.2019

19

zdravím mám dotaz , platí záruka mobility na auto z dovozu ? např z německa , auto tam jezdilo podle servisky na kontroly k VW , nikde jsem se nedočetl jestli to platí i na auta z ciziny nebo musí být koupené v ČR. Jen mě zajímá jestli mám servisovat v autorizovaném servisu u nás dál a ta záruka by pokračovala dál i tady , nebo to tu neplatí a je jedno kam s tím jezdit

Předmět příspěvku: Re: záruka mobility na auto z dovozu
PříspěvekNapsal: 08.01.2020 06:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

539

No tak jestli máš zbytečných 10-15 tiskč za pravidelnou výměnu oleje a filtru, tak klidně pokračuj. Já na autorizák z vysoka seru protože když ti klekne motor nebo převodovka, tak tě stejně pošlou do pr**le..

PříspěvekNapsal: 08.01.2020 09:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2013

2285

Česká Lípa

laduel: Ty co komentář, to perla. Stačí zvednout zadek a něco si někde domluvit a rozhodně nebude výměna oleje a filtru v autorizáku za 10tis, ale koukám že ty umíš na vše jen nadávat :-D

VW Passat B8 Comfortline 2015 2,0TDi 110KW DSG - topic
Škoda Fabia II facelift, 2011, 1,2 TSi 77kW, elegance -topic

VW Passat-PRODÁNO- topic
VW Touran-PRODÁNO - topic

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 08.01.2020 19:37 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

11.09.2016

904

Ladulel: Opět jsi to skoro trefil. Tvá cena odpovídá leda výměně oleje v Haldexu, ale to včetně výměny čerpadla Haldexu za nový díl vč. práce.
Dále uvedená cena by odpovídala výměně oleje v DSG, ale zároveň včetně výměny oleje v motoru a filtru vč. práce.
Očividně máš velice slušný přehled, tak v něm pokračuj, měl jsi zůstat raději u Golfa, udělal bys mnohem lépe než holotou v podobě B8 ;-)

Záruka mobility funguje všude, ale k vozidlu ze zahraničí toho moc nedohledáš, krom pár nedůležitých věcí že servisky.

PříspěvekNapsal: 08.01.2020 20:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2012

1701

Zlín

JirkaVys píše:
Záruka mobility funguje všude, ale k vozidlu ze zahraničí toho moc nedohledáš, krom pár nedůležitých věcí že servisky.

Co to je zase za nesmysl? :roll: Pise ze ma auto z Nemecka a z tama dohleda absolutne vse. Asi si pletes servisni historii s Cebii.
r3ady: Mobilita pokracovat bude, ale vylozene kvuli ni bych do autorizaku nejezdil. Spis mas treba potom lepsi moznost uhadat kulanci na dily (kdyz se ti neco posere).

PříspěvekNapsal: 08.01.2020 20:33 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

11.09.2016

904

Určitě nedohledá, tyhle dovozy jsou dávno o ničem. Člověk o autě nic neví - dohledá maximálně to co jen v servisce, serviska často padělaná, auto stojí v bazaru či podobně většinou půl roku a déle bez pohnutí. Tvrzení, že tam mají lepší silnice a auta jezdí výhradně po dálnicích je vždy nesmysl. Do ČR často vozí poláci bourané vozy, které prodávají jako nebourané atd atd.
Auta tohoto typu brát jedině po leasingu tj. do 4 let stáří, samozřejmě v ČR a prodané jako nové v ČR. Dnes to je již mnohem větší jistota, stav a cena totožná.
Na druhou stranu chápu, že někdo kdo dováží auta z Německa bude tvrdit opak a neberu to nikomu, ať je každý nadšený z dovozu, proč ne :)

Jediné slušné dovozy jsou z Belgie a okolí z ideálních lokací, kde mají téměř všichni i garáže, takže auto je pak úplně v jiném stavu a bez nesmyslného prosoleného vozidla každý rok. Tam se pak dají koupit i 8 let stará vozidla. Nicméně je to už poměrně daleko, ale tam se ti pořád vyplatí.
Ale je jasné že "vraky" z okolí se vozí do ČR, protože vozů by jinak na prodej bylo málo a dá se na tom slušně vydělat, to už víme asi všichni :)

PříspěvekNapsal: 08.01.2020 22:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

539

JirkaVys: Jíříku polib mě pr**l zase jsem tvůj příspěvek ani nečetl. Nebavíš mě... Bež si cvrnkat kuličky ke traťi a neotravuj ju :wink:

Jináč co se týče té ceny v autorizáku to sem trochu přestřelil, ale stejně počitej za výměnu motorového oleje, filtru, případně vzduchové, kabinového filtru, dolití chladící kapaliny a celkovou (odbornou) :D kontrolu stavu auta a seš v tom minimàlně za 8 tis ani nemrkneš!

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 00:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2013

2285

Česká Lípa

laudel: ty jsi fakt nějakej trotl...výměna oleje v autorizáku i s jejich předraženým olejem nevyjde víc než 4. Pokud si dovezeš vlastní olej, který koupíš za 1000Kč tak to akorát podepíšeš na faktuře, což na záruku mobility nemá vliv, a výměna vyjde značně levněji.

Jinak když jsem si koupil vlastní motorový olej, tak na 8tis. mě vyšla komplet výměna oleje, filtrů a oleje v DSG.

Takže opravdu sis měl koupit auto, aby si tady neplácal v sekci kolem B8 :fool:

VW Passat-PRODÁNO- topic

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 06:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

539

Jak kde, jak kde stojí pár korun :D Já mám jinou zkušenost s autorizovaným servisem...

Jo a hele kolotoči nejsem tvůj brácha, tak se kroť ve vyjadřování ok :wink: Nebo si vem za ruku dementního JiříkaVys a běžte si hrát spolu ty kuličky...

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 09:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2013

2285

Česká Lípa

Jestli vystupuješ i v reálném život tak, jak se předvádíš zde na foru, tak bych se nedivil, že tě servis natáhnul na ceně :lol: :lol: :lol:

Nechci se tě nějak dotknout, ale JirkaVys narozdíl od tebe má užitečné názory a k tématu, takže dementní jsi tak maximálně ty.

Ale to už se zárukou mobility nemá nic společného.

VW Passat-PRODÁNO- topic

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 11:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.01.2012

1701

Zlín

JirkaVys: Z kazdeho Tveho prispevku je videt, ze s autama mas nulovou zkusenost a nechapu Tvoji potrebu mystifikovat ostatni.
A zkus se nekdy vyjadrit i k tematu, o kterem skutecne neco vis a ne psat neustale dokola ty same hovna.
PS.: V Belgii maji temer vsichni garaz...zatim teda joke roku (ale za chvili jej urcite prekonas jeste lepsim vyrokem).:laugh: :laugh: :laugh:

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 16:16 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

11.09.2016

904

Ok, omlouvám se že jsem napsal pravdu a že nedovážím auta za účelem zisku z Německa :-)

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 18:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.07.2010

539

Kolotoč: jestli má podle tebe ten polomozek JirkaVys užitečné názory, tak to seš taky dobrej Jantar :laugh: :laugh: :laugh:

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 19:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2013

2285

Česká Lípa

U JirkaVys jsem myslel názor na cenu servisu, který jsi ty naprosto netrefil cenou, protože jsi zřejmě navštívil autorizovaný servis jen jednou a ještě nějakej špatnej.

Co se týče názoru na dovozy tak s ním nemohu samozřejmě ani trochu souhlasit, garáže v Belgii jsou opravdu krásná pohádka... A že se nedá nic dohledat není samozřejmě žádná pravda. Sám mám auto z Německa a ne první...
Protože třeba Belgie, Dánsko, Nizozemsko mají spoustu velkých měst u moře kde je velká vlhkost a sůl, takže tak bych s tím nesouhlasil ani trošku. Dneska je fakt že i u nás se dají koupit slušná auta z ukončených operativních leasingu, ale pořád je Německo na tom lépe co se úrovně servisu týče, přístupu lidi k autům a celkově mentalite...

VW Passat-PRODÁNO- topic

PříspěvekNapsal: 09.01.2020 21:42 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

11.09.2016

904

Tak ono je Belgie a Belgie, proto jsem psal z ideálních lokací.
Garáže v Belgii absolutně není žádná pohádka, třeba takové Antwerpen...atd atd Tam najít auto podél silnice zaparkované zkrátka nelze, všechno v garážích a auta stará většinou maximálně 4 roky. Servis tak jak má být, naprostá většina servisů (neuatorizovanych) má přístup do databáze, takže je tam uvedena i výměna pneu atd atd. Tam si žijí trochu lépe, ale pokud člověk nebyl, neuvěří.
Německo je všude stejné, samá sůl, neudělají ani krok pěšky, takže i za roh poskakují autem a lidé na servis kašlou, je jim to úplně jedno, hlavně když to jede. Najedou hromadu km a auto jde pryč po chvilce - zkrátka ten stát je úplně jinde po stránce financí. Dohledat se dá pouze to, co je v servisce. Co víc se dá dohledat? Nic. Auta z Německa se vyplatila naposled před 10 lety, většinu bazarů vlastní rusáci.
Chápu ale že dovoz zní dobře, ale bohužel to už neplatí skoro ze žádného státu.
Ale to je téma trochu jinde, jen zkrátka dovezené vraky dnes již nemají žádný význam.
Také jsem si dříve kupoval auta ze zahraničí, ale už pár let to opravdu nemá smysl, na druhou stranu výběr samotných aut z ČR by byl hodně nižší, takže aspoň je z čeho vybírat.
No ale dost už o tom :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]