Nové reproduktory

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Harris
Nový člen
Nový člen

Nové reproduktory

Příspěvek od Harris »

Zdravím.
Napadlo mě vyměnit přední repro za jine na svém 3dver vw golf IV, přece jen origa již mají něco za sebou, ale fungují. Koukal jsem po tomto

https://www.ahifi.cz/reproduktory-do-vo ... escription

Radio mam toto

https://www.mall.cz/autoradia/sony-cdx-gt450u

Má někdo nějakou zkušenosti případně tip na něco jiného? Asi nechci do auta dávat zesilovač nebo něco takové. Nejsem žádný audiofil.

Díky za tipy.
VW Golf IV, 1.9TDI

Goauld
VWexpert
VWexpert

Re: Nové reproduktory

Příspěvek od Goauld »

No, otázka je, jak to bude hrát bez zesilovače, jelikož tvoje rádio má 52W (pravděpodobně špičkových) na kanál.
Jeden ten novej reprák má dle výrobce 75W nějakyho kontinuálního zpracování výkonu, což je podobně zavádějící údaj jako těch 220W špičkových co je uvedeno na reproduktoru.
Čistě teoreticky kdybych považoval Sony za dobrou značku a ten výkon 52W byl aspoň hodnota RMS a u toho Hertz by těch 75W bylo opravdu nějaky rozumny číslo skutečnyho výkonu, tak bys to nikdy nenakrmil pořádně.
Chci tím říct, že jak to bude hrát s tvým rádiem nezjistíš jinak než, že to vyzkoušíš, nebo kdyby někdo měl přesně tuhle kombinaci repro + rádio a potvrdil, že se to k sobě hodí a hraje to aspoň obstojně.
Pomíjím všechny ostatní parametry, jako je citlivost repro a účinnost zesilovače. Prostě to chce se dobře trefit.
GOLF IV 1.9TDI ; Isuzu Rodeo LS 3.2 V6

milan000
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od milan000 »

Hlavně hodně udělá pořádný vytlumení dveří.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

v5chase
Řidič
Řidič

Příspěvek od v5chase »

Určitě to bude hrát lépe než origo.. Já měl oba přední repráky KO a hledal jsem levnou náhradu. Koupil jsem toto https://www.ahifi.cz/mac-audio-apm-fire ... GoQAvD_BwE akorát v nějakém setu s výškama, které jsem nakonec nechal origo protože se mi zdálo, že hrajou líp.
Myslel jsem že to bez zesíku nebude nic extra ale na origo Deltě 6 hrály dobře, pak jsem vyměnil rádio za čínu a hrajou ještě líp než s origo rádiem.
Pořádně jsem ale vytlumil dveře a zafixoval v nich plasty co by mohly rezonovat.. Rád si občas užiju basy nahlas a jsem uplně spokojený i bez zesíku.. ještě vyměním origo repra ze zadních dveří za nové, vytlumím zadní dveře a budu spoko. :taunt:
Určitě vytlum dveře když už to budeš dělat
Golf IV 2002 125kw AQN Highline L041

Harris
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Harris »

Díky za reakce.
Jinak repro jsem koupil, namontoval a určitě to hraje lépe, vytlumeni dveří jsem zatím nedělal, ale chystam se na to. Diky
VW Golf IV, 1.9TDI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“