Vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Ahoj klubáci, mám problém s vybíjením baterie. Za 4 roky, co auto mám(1.4, 2000), už 3 baterie(Varta, Škoda Economy, nyní original VAG dil). Měl jsem to u elektrikáře, který mi řekl, že dle měření je vše OK, jak dobijeni - alternátor, tak klidový režim(bere jen alarm neco malo). Mikrospinace jsem nechával opravovat 4 roky zpět, na otevření jednotlivých dveří lampičky reaguji, stejne tak svetylka v prednich dveřích, svetylko v kufru taky ok. Na diagnostice 0 závad... Už fakt nevím, čím to může být. Naposledy jsem najel nejakych 20km, po rychlostce 130km/h a nyni po 5 dnech stani baterie opet vybita, svitilo i esp, abs a rucka + počítač hlásil zavadu na brzdach, po napichnuti na jiné auto chytlo hned. Radio original gamma + 6 cd menic.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Goauld »

Zkus vyndat pojistku od alarmu a vyzkoušet to bez něho. Pokud měření v klidovym stavu nic neodhalilo, tak není možny aby to baterku vyžralo za 5 dní. Mě alarm baterku vybije cca za 3 týdny stání. V zimě možná už za cca 14 dní.
To by se ti tam muselo něco samo zapínat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Jinak je to ten "klasickej" alarm, bez hlídání vnitřního prostoru.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

Jestli máte garáž nebo bydlíte na baráku, tak bych zkusil nechat měřák připojený delší dobu a pravidelně koukat, jestli se nezvedne odběr z baterie. Takové měření co jste psal moc nenapoví. Ono tam není moc věcí co by vám tu baterii tak rychle vymlátilo. Ale když píšete že při připojení na jiné auto to vaše chytne na škrt, tak baterie není asi úplně vymlácená, ne?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Přišel jsem k autu, odemkl jsem dálkou, auto houklu potišeji než obvykle, dal klíček do zapalování a jakmile jsem chtěl nastartovat, vynulovali se hodiny a najete km, pak už jsem auto musel zamknout ručně. Auto už bylo u více opravářů a každý řekl, že je vše ok... V zimě to stálo skoro 3 týdny a pak chytlo na brnk, tak nevím... Chápu že když se jezdí "couračky" po městě, tak se baterie nestihne pořádně nabít, ale tohle bylo po cestě skoro 20km na výlet a 20 km zpět domu. Je pravda že jsme tam asi 45 minut stáli s nastartovaným motorem a puštěnou klimou(climatronic), ale to by na to snad nemělo mít vliv, když běží motor, tzn dobíjí se akumulátor?
Naposledy to bylo u elektrikáře před měsícem a půl krz nefungující klimu - měnila se dochlazovací jednotka sahar - original. Tak mě napadlo jestli se sama nespínají, ale to je asi blbost. Jinak jediné co mám v autě navíc je denní svícení od Helly, ale to vybíjení se dělo než sem to tam nechal namontovat.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

No já měl spíše na mysli, že to může být spíše něčím jiným. Jestli je baterie slabší a otočíte klíčkem ve spínačce pro startování a najednou vše KO, jestli není problém právě tam. Třeba už špatný startér, který je přidřený a má moc velký odběr proudu, nebo zkrat na káblech od startéru apod. Je to ale jen moje myšlenka. Jestli máte měřák, nejlépe digitální multimetr, tak před jízdou zkuste změřit kolik je napětí na baterii s nenastartovaným motorem. Mělo by být přes 12V a potom ať vám někdo startuje. Napětí spadne, ale nesmí moc, odhadem kolem 10V.
Při krátkých trasách vždycky buď po nastartování nebo po příjezdu na místo ještě nechám motor chvíli běžet, ať se baterie trošku dobije. Jestli jedete jen třeba do 5km, hned vypnete motor a za chvíli jedete znovu a zase po nastartování hned jedete atd., tak se nemá baterie jak dobít.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Starter mi repasovali před půl rokem.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

Tak potom nevím. Asi jedině jak jsem psal, zkusit připojit měřák delší dobu na baterii a po chvílích kontrolovat kolik je odběr. Na začátku po zamknutí auta myslím ještě ŘJ motoru ukládá nějaké data, ale pak by měl odběr spadnout na minimum. Nevím kolik je přípustný, ale do pár mA?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Elektrikář říkal něco o 2mA myslím...
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

Tak víte. No a jestli bude odběr o hodně vyšší, tak postupně odpojovat spotřebiče jako rádio, stropní lampičky apod. Jsem si vzpomněl. Nesvítí vám pořád některá lampička nad sluneční clounou? Ty se zapínají vyklopením zrcátka. Mám to taky ulomené a občas se světýlko samo zapne. nebo třeba světýlko v kufru vám nesvítí?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od srotty »

Přípustný odběr je 1-3mA,takže to je v pořádku. Jedině ,jak už kluci psali,zapojit ampérmetr na delší dobu,jestli se něco nezapíná .

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

varok píše:Tak víte. No a jestli bude odběr o hodně vyšší, tak postupně odpojovat spotřebiče jako rádio, stropní lampičky apod. Jsem si vzpomněl. Nesvítí vám pořád některá lampička nad sluneční clounou? Ty se zapínají vyklopením zrcátka. Mám to taky ulomené a občas se světýlko samo zapne. nebo třeba světýlko v kufru vám nesvítí?
Světýlka u zrcátek fungují korektně - mám to novější zasunovací provedení, to jsem zkoušel, světýlko v kufru také... Holt jedině tu mericka pripojit na delší dobu.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

Aha, novější typy už mají ty zrcatka ve slunečních clonách jinak? Fakt to může dělat spoustu věcí. Bez měření to asi nepůjde.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od patrabus »

Takhle, od roku 99Obrázek
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1536
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od varok »

Já mám rok 98, tam jsou zrcátka výklopné a někdo obě ulomil, tak to mám zatím přelepené páskou. Ale i tak se některé světýlko občas zapne, tak to potom přepojím asi na to hlavní velké nebo je úplně odpojím.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“