Výměna baterie v klíči

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

vwKarelV
Řidič
Řidič

Re: Výměna baterie v klíči

Příspěvek od vwKarelV »

Info: ne, nijak zvlášť jsme se o akumulátor nestarali, prostě jsme jezdili podle naší potřeby (naší poslední potřebou bylo dojet do Alp (650km) a pak zase zpátky (650km) domů. A následně ten akumulátor "umřel"... :(
Dnes: ve voze jsme s auto-elektrikářem vyměnili náš vadný akumulátor za ten jeho a otestovali jak funguje nabíjení (= v pořádku) - následně jsme vrátili do vozu náš vadný akumulátor, nastartovali vůz pomocí startovacích kabelů a odvezli ho k němu do dílny - tam se po vypnutí motoru už nepodařilo vůz vzápětí znovu běžným způsobem nastartovat, z čehož prý plyne, že některý článek akumulátoru je bohužel pravděpodobně šlusnutý.

A tak prý asi nemá smysl pokoušet se ho nějak oživovat - a lépe bude rovnou ho vyměnit za nový (prý ho potkala "rychlá smrt" - což se u těchto vozů se Start-Systémem a zejména pak s akumulátorem typu EFB prý bohužel stává docela často). - Tož tak.
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 27.02.2020 12:41, celkem upraveno 4 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw Comfortline *2016

Tomasxxx
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od Tomasxxx »

A proto mam od novoty start-stop vypnuty. Jsem si jist ,ze to prodlouzi zivotnost nejen baterce.

mxm1919
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od mxm1919 »

Ještě že ho netrapila dlouhá a bolestivá smrt... :D
Golf VII 1.4 TSI CHPA (103kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
-PRODÁNO-[/b]
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG+kůže,xenon
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

srotty
VWsenior
VWsenior

Příspěvek od srotty »

To vwKarelIV a Tomasxxx-doporučuji si přečíst tohle :http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 00&start=0

jirkaa64
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od jirkaa64 »

Co se týká baterie, tak mám auto 7 let, baterie původní, nikdy nedobíjená, což neznamená že třeba dneska nenastartuji, ale nemyslím si že je normální když odejde po třech letech :cry:
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

mxm1919
Jezdec
Jezdec

Příspěvek od mxm1919 »

Taky záleží, kolikrát za den startuješ, kolik máš tras delších než 30 km, kolik máš elektroniky ve voze, jaké světla, úpravy, používání různých funkcí (sklápění, coming/leaving) a dalších,... Protože pak možná i po 3 letech mrtvá baterie může být relativně v normě.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (103kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
-PRODÁNO-[/b]
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG+kůže,xenon
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

vwKarelV
Řidič
Řidič

Příspěvek od vwKarelV »

Změřil jsem si napětí na těch 3,5 roku starých "vybitých" bateriích CR 2025 (Panasonic) a překvapila mě hodnota 3,04V... (myslel jsem, že tam bude určitě pod 3 Volty, tipoval jsem např. 2,5V nebo i méně)...
Bavil jsem se o tom s kolegou a ten se mi svěřil, že jeho trápí jiný "oříšek": když vymění baterii v autoklíči, tak mu "vydrží" cca 2 týdny a palubní systém mu oznamuje, že baterie v autoklíči je "vybitá" a má ji vyměnit. Udělal to tedy, dokonce několikrát... Zkoušel různé značky těch baterií (GP, Sony, Varta, Kodak) a furt to samé...
Měřil to a taky: napětí dobré. Tak ho jednou napadlo tu baterii jen vyjmout + znovu ji tam vložit - a hle: baterie "vydržela" další dva týdny.
Od té doby (už víc jak rok) to takto praktikuje furt dokola - akorát ho to děsně štve, protože občas člověk spěchá, že... :baseball:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw Comfortline *2016

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“