Hučení letních kol

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Imunita
Nový člen
Nový člen

Hučení letních kol

Příspěvek od Imunita »

Zdravím,

Do teď jsem měl na autě zimní kola R16.
Koupil jsem alu R18 s letními pneu bridgestone 225/40 se vzorkem cca 4mm a auto na ne prezul.
Kola jsou hodně hlučný, jakoby při jízdě slyším silné hučení od cca 40kmh a výše.
Přemýšlel jsem, zda nemám v háji ložiska, ale na zimních to nedelalo vůbec nic.
Myslíte, ze pneu KO? Nebo v čem by mohl být problém. Díky

vwKarelV
Řidič
Řidič

Re: Hučení letních kol

Příspěvek od vwKarelV »

Možná stáří gumy. Asi ztvrdla. DOT kód možná napoví, ale neřekne vše o skladování... (Jel jsem i služebním autem na Dunlopech - a znělo to jako jízda na kovových kolech po kovových kolejích - ale hluk se ozýval hned po rozjezdu, tedy i při pomalé jízdě, pak se dále stupňoval... - no hrůza! ... pomohlo jediné, výměna pneu)
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

dasautos
Nový člen
Nový člen

Příspěvek od dasautos »

Sjetý a starý letňáky jsou hlučnější vždy a dokonce některý letní jsou hlučnější než zimní,třeba Continental zimní jsou tišší než Hankook letní.

Shorty
VWexpert
VWexpert

Příspěvek od Shorty »

Ty brigdestony jsou extrémně hlučný gumy už od novoty. Kolem 2017 je tady dost lidí fasovalo na nových autech. Ale zase dobře drží a vydrží (a taky jsou na pohled pěkný, ale to je ptákovina).

Pokud ale jedou na tom tichém asfaltu, tak jsou naopak komfortní. Zkus so ho najít někde v okolí a projeď se. A taky to nepřefukuj a používej ten nižší údaj na štítků předepsaných tlaků - ten vyšší je tam kvůli eko teroristům. (nemyslím ten s piktogramem pro plný náklad)
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“