Šmajdající kola?

Podvozky, snížení, kola a pneu

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1724
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Šmajdající kola?

Příspěvek od varok »

Dobrý den, jak jsem v jiném tématu nedávno psal, koupil jsem si jiné alu kola. Jsou to starší kousky z Passata. Jsou tam starší pneu. Po nasazení na auto se kola chovaly dost zvláštně, při nízkých rychlostech jakoby házely, při vyšších rychlostech, asi nad 120km/h začalo jemně třepat volantem. Byl jsem v pneuservisu, kola přetočili na vyvažovačce a disky prý jsou docela dobré, jemné nedostatky dovážili. Horší pneu dali dozadu, lepší dopředu. Teď už je to při těch vyšších rychlostech lepší a klidnější. Při malých rychlostech ale stále cítím neklidné přední kola, připadá mi to jakoby jedno nebo obě házely. Jak zvukově tak hováním. Není to nějaký brutál, ale jde to cítit. Mohly by to prosím dělat ty asi 5 let staré pneu nebo může být závada jinde? Jen tak jsem zkoušel čepy jak řízení tak čepy na ramenech a vůle nejsou cítit.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“