Porucha motoru škrtící klapky G186

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Renholder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.12.2015 11:24

Porucha motoru škrtící klapky G186

Příspěvek od Renholder »

Zdarec, tak se mi dneska přihodil taková nemila věc. Samo, že když to člověk nejvíce potřebuje.. Ráno jsem nastartoval, dojel do obchodu a když jsme měli jet s kola a na hory, tak auto spdlo do nouzaku. Na palubce kontrolky co člověk nech e vidět. Auto jede do kopce max 20 na jedničku a po rovince se dala dát i dvojka a rozjet to na maximálních 30kmh. Doma jsem to hodil na vag a zjistil jsem poruchu s kódem g186, závada motorku škrtící klapky. A na brzdach bylo něco s komunikací Gateway.. Po demontovani škrtící klapky a měření jsem zjistí že je vše ok. Jelikož jsem nevedel že v klidu má být otevřená pružinou, tak jsem běhal různé okolo. Později jsem klapkou rozebral a našel zlomenou pružinu. Mám najeto necelých 60000, 1.4tgi takže asi náhoda. Já jen kdyby měl někdo podobný problém ať se zbytečně nejebe jak jaObrázek jinak auto psalo akorát závada start/stopObrázek

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk
VW Golf VII Variant, 1.4 TGI 81kW
VW Polo 9N3, 1.2 44kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Porucha motoru škrtící klapky G186

Příspěvek od srotty »

Tak to je pech. Asi únava materiálu.Jak tu pružinu budeš řešit ? Samotná se koupit nedá,takže druhou klapku z vrakáče ?

Renholder
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 30.12.2015 11:24

Porucha motoru škrtící klapky G186

Příspěvek od Renholder »

Ta pružina je složená jakoby na dvě části. Jedná vrací klapkou zpět a ta druhá ji lehce priotvira nejspíš pro případy poruchy. No a zlomila se mi hezky vtom přechodu. Takže jsem ji potvaroval tak, aby obě části pracovaly jak mají, jen už tam není jedna velká, ale dvě nezávislé. Zatím to jede, ale asi koupím novou klapkou. Jak píšeš jako náhradní díl to asi neseženu.

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

VW Golf VII Variant, 1.4 TGI 81kW
VW Polo 9N3, 1.2 44kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Porucha motoru škrtící klapky G186

Příspěvek od srotty »

:good:

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“