7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 771
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Příspěvek od admin »

7bodů a 5000 Kč pokuty za důlek ve dveřích

Návrat k vozu je zejména u velkých nákupních středisek spojen s očekáváním. Kolik oděrek a důlků vytvořili lhostejní řidiči na vašem vozidle? Nejjednodušší obranou proti takovým událostem je volba toho nejvzdálenějšího parkovacího místa. Jistě si již všímáte, že i tato místa se plní auty řidičů s negativními zkušenostmi.

Kde se v nás tato lhostejnost bere?

Mnoho z nás absolvovalo výměnu názorů s natěsno parkujícím řidičem a nebo s lhostejným vystupující, který o Vaše vozidlo opřel dveře. Naprosto nepochopitelnou událostí je však ujetí od odřeného automobilu na parkovišti. Až 78% řidičů ujíždí od takovýchto nehod. Přitom stačí jen přijmout odpovědnost a podepsat jeden papír. Viník neuhradí žádnou škodu, nedostane žádnou pokutu a ještě se zachová úctyhodně, když dá možnost poškozenému, aby svoje vozidlo nechal opravit. Veškerá škoda je uhrazená z povinného ručení viníka. U takové události nemusí být přítomná policie. Řešení zabere minuty.

Proč ale 78% řidičů zbaběle ujede a vytvoří tak naprosto nepochopitelnou situaci?

Jestli nepatříte mezi ty řidiče, kteří parkují na tom nejvzdálenějším místě od nákupního střediska, tak zpozorněte. Podle průzkumu jsou nejčastějšími motivátory ujetí od nehody:
- Stud
- Bagatelizování škody
- Časová zátěž řešení
- Neschopnost sehnat poškozeného.

Až 78% řidičů na základě jednoho z výše uvedených důvodů prostě ujede. A to je velký průšvih! Zejména pro viníka. Fakticky se dopouští přestupku. Povinnosti účastníka nehody upravuje znění § 47 zákona č. 361/2000 Sb V odstavci 5. písm. a.) je uvedena oznamovací povinnost účastníka dopravní nehody, který způsobí škodu na majetku třetí osoby. Došlo-li však k hmotné škodě na zúčastněném vozidle a není na místě přítomen jeho řidič, musí si tak účastník dopravní nehody splnit své povinnosti vyplývající z tohoto zákona a to dopravní nehodu oznámit policistovi. Jinak řečeno, pokud někomu poškodíte vozidlo tak s ním musíte škodu sepsat a nebo zavolat policii. Jiné řešení tato situace nemá.

Co hrozí lumpovi, který ujede?

Vysvětlili jsme si, že v případě vzniku jakékoliv škody na vozidle třetí osoby musí být sepsán protokol o škodě a nebo zavolán policista. V případě útěku od nehody hrozí na místě pokuta do 5000 Kč, ve správním řízení od 2500 do 5000 Kč a sedm trestných bodů do karty řidiče. Ano skutečně 7 trestných bodů a to je skvělá zpráva pro všechny poškozené. Hledání viníka má skutečný smysl. Stačí dva takové karamboly a viník se může rozloučit se svým řidičským průkazem. I řešení drobné odřeniny dává v tomto případě smysl. Úhrada škody je příjemným bonusem, ale základem je tyto neslušné řidiče dohnat ke tvrdé spravedlnosti.

Pojďme se podívat na typické situace a jejich řešení:
Rozrazil jsem dveře, které se zastavily o automobil vedle. Poškodil jsem dveře vedle stojícího vozidla a řidič vedlejšího vozidla ani po 5 minutách usilovného čekání nedorazil.
V takové situaci jsem podle zákona povinen volat polici. Lísteček za okno nebo jiné řešení znamená nevyhnutelně porušení zákona. Znění § 47 zákona č. 361/2000 Sb hovoří jasně. Mezilidsky je „lístečkové“ řešení možná košér, ale zákon hovoří jasně. Je nutné přijmout plnou odpovědnost a zavolat policistu nebo čekat na příchod řidiče.

Přicházím k automobilu, který je ozdoben oděrkou.

Vyfoťte vedle stojící vozidlo a volejte policii. Policie zajistí dokumentaci a všudypřítomné videozáznamy z kamer. Parkoviště u obchodních center jsou dobře sledované a viníka se podaří dohledat ve velkém procentu případů. Viník obdrží pokutu až 5000 Kč a je mu přidáno 7 bodů do karty řidiče. A to je skutečně silná káva.

Mějte na paměti!

Nehody se stávají a není žádnou ostudou přijmout plnou odpovědnost. Naopak je to cnost, protože 78% řidičů zbaběle ujíždí. Škodu, kterou na parkovišti způsobíte, zaplatí vaše pojišťovna z povinného ručení bez jakékoliv spoluúčasti Vaší osoby. Nebudete vůbec nic platit ze své kapsy. Korektním řešením se vyhnete opletačkám s policií. Na celé vyřešení stačí podepsat jeden jediný papír – dokument o nehodě.

- Naopak ujetí od takové nehody je odměněno až 5000 Kč pokuty a 7 body do karty řidiče. Je otázkou zda takové hrdinství stojí za to...

- Lísteček za oknem je skvělé poloviční řešení. Zákon, ale žádná poloviční řešení nezná. Pokud není majitel vozidla přítomen, tak musíte zavolat policii a to vždy.

- Berte na zřetel, že obchodní centra jsou prošpikována kamerami a ujetí od takové nehody není příliš reálné. Při ujetí od nehody spoléháte na to, že si poškozený majitel na místě nevšimne nebo nezavolá policii. Ale co když ano?

- „Četnost výskytu nehod při parkování nebo manévrování s vozem se během posledních 10 let zvýšila o více než 30 procent.“. Dokonce se tyto ťukance staly se svými 44% zastoupení staly nejčastějšími nehodami. Allianz SE.
dulek.jpg

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“