Autem na dovolenou: Seznam věcí, na které nezapomenout

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 782
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Autem na dovolenou: Seznam věcí, na které nezapomenout

Příspěvek od admin »

Plánujete-li letošní dovolenou strávit v autě nebo vozidlo využít k přepravě do cílové destinace, bude se vám hodit náš seznam nejdůležitějších věcí a postupů pro bezproblémovou jízdu. Kdo je připraven, není překvapen!

moneta.cz_Vw-club.cz_ Autem na dovolenou- Seznam věcí, na které nezapomenout_THgarrett-butler-ZMCqXnOPWq4-unsplash (1).jpeg

Co si zjistit a zařídit před odjezdem na dovolenou

Ještě před balením zavazadel si nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištění. Při cestě po EU by vám mělo platit české povinné ručení (zjistíte na zelené kartě), havarijní pojistka pak mívá různou územní platnost – ověřte si ji ve smlouvě. Uložte si stránku s kontakty na české zastupitelství v místě dovolené a web s kurzy měn, který oceníte, až si budete na místě měnit peníze – nikdo vás díky němu „nenatáhne“.

Zařiďte hlídání pro domácí mazlíčky a zalévání květin, nastudujte si dopravní pravidla platící v tranzitních státech a cílové destinaci včetně poplatků za mýtné / dálniční viněty a vyžadovaného obsahu povinné výbavy. Okopírujte si důležité doklady (zejména občanský průkaz, pas, dokumenty k vozidlu) a zkontrolujte jejich platnost. Vytiskněte si formulář Záznam o dopravní nehodě v angličtině. Nakonec byste si měli být jisti, že je vaše auto technicky v pořádku, případně jej nechte před cestou zkontrolovat v servisu.

Při dlouhé cestě plánujte pravidelné přestávky

Naplánujte si trasu a případně i pravidelné zastávky (každé dvě hodiny). Je ideální, pokud se s někým můžete vystřídat v řízení. Před cestou se domluvte na hudbě, podcastech nebo rádiu a připravte si svačiny do auta. Jídlo předem nakrájejte a vybírejte takové, které nedrobí a nekape, a do vozu si pořiďte i malý odpadkový koš.

Mějte připravenou a nabitou navigaci či telefon (skvělým pomocníkem je nabíječka do auta s více zdířkami – telefony totiž budou chtít nabíjet všichni). Vezměte s sebou dostatek vody, zejména v horkých dnech. Vždy se hodí i vlhčené ubrousky, svítilna, deka a sluneční clony na okna. Platební karty už berou sice skoro všude, mějte ale po ruce i nějakou hotovost, třeba na zaplacení toalet u dálnic.

Abyste se v autě nenudili, hlavně pokud cestujete s dětmi, můžete hrát klasické hry nebo si dělat cestou kratší procházkové zastávky v různých městech. Vyrazte na trasu s předstihem, ať nemáte pocit spěchu a můžete si začátek dovolené užít bez stresu.

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“