Do Španělska autem? Tipy, kudy jet a kde přenocovat

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 806
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Do Španělska autem? Tipy, kudy jet a kde přenocovat

Příspěvek od admin »

road-g1fb04a86e_1920.jpg
Nejraději se spoléháte sami na sebe (a pohon svého vozidla)? Vyrazte do Španělska autem. Někomu se to může zdát jako šílený nápad, ale dokážeme vám, že to jde. Stačí dobře naplánovat trasu.


Když se řekne „Španělsko dovolená“, většina z nás si nejspíš představí pohodu u moře, za kterou se dopravíte letadlem. Zájezdy s leteckou dopravou vám nabídne i Skrz.cz, vyhledávač těch nejvýhodnějších dovolených na trhu. Co když ale létání zrovna nemáte v oblibě? I na Pyrenejský poloostrov se dá dojet autem. Nejste tam sice za chvíli jako na severu Itálie či Chorvatska, cestou ale uvidíte spoustu zajímavého. Zásadní je mít kvalitní plán.

Kudy jet do Španělska?

Říká se, že i cesta je cíl. V případě výletu do Španělska autem to platí na 100 %. Pokud budete směřovat na populární pobřeží Costa Brava, počítejte zhruba s 20 hodinami jízdy. Přejezd si ale ideálně rozložte do 2 až 3 dnů, a to i když se v řízení budete střídat ve více lidech. Z hodin strávených v autě nebudete tolik rozlámaní a na dovolené u moře pak nebudete muset léčit bolavá záda poleháváním na lehátku.


Ta nejlepší trasa? Máme hned dvě oblíbené. Ekonomičtější variantou je jízda přes Německo a Francii. Po německých dálnicích budete cestovat zdarma, kvalita jejich asfaltu je navíc vyhlášená. Ani ve Francii nemají dálniční známku, projíždět však budete mýtnými branami. Platit tedy bude na základě skutečně projetých kilometrů.

Hezčí panoramata nabídne trasa vedoucí skrz Německo a Švýcarsko. O nekomplikovaném průjezdu přes Německo píšeme už v odstavci výše, horší situace vás ale čeká ve Švýcarsku. Zde totiž dálnice mají zpoplatněné a neobejdete se tedy bez dálniční známky. Ta je navíc k dispozici pouze roční, a to už finančně zabolí. Je tedy na vás, jaké trase dáte přednost.

Kde se zastavit na noc?

Parkoviště, záchody, čerpací stanice, restaurace –⁠ po celou dobu jízdy se můžete spolehnout na zázemí na velmi dobré úrovni. Jak to udělat s přespáním? V případě trasy číslo 1 je pro přenocování nejlepší zvolit Norimberk (Německo) nebo Lyon (Francie). V případě trasy číslo 2 pak boduje Mnichov (Německo) a Svatý Mořic či Samnaun (oboje Švýcarsko). Všechna místa nabízejí levné hostely, zlatou střední cestu v podobě soukromých apartmánů i luxusní hotely se
špičkovými službami.

Pokud v sobě máte srdce dobrodruha, zkusit můžete i tzv. spaní na divoko. Na noc jednoduše někde zastavíte, sklopíte sedačky nebo vedle auta postavíte stan a můžete se odebrat do hajan. Ve Francii i Německu si bez problému ustelete na mnoha místech, samozřejmě je nutné se vyhnout národním parkům a chráněným územím. Pozor však ve Švýcarsku, kde je podobné kempování zakázáno pod hrozbou vysoké pokuty.

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“