Havarijní pojištění: Proč se vyplatí si ho sjednat?

Co se děje kolem VW.

Moderátoři: LukaSHek, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 801
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Havarijní pojištění: Proč se vyplatí si ho sjednat?

Příspěvek od admin »

Vozidel, ať už aut, nebo motorek, je na cestách každým rokem více a více. A ty současné modely mají často drahé náhradní díly. V případě nehody vás tak opravy mohou přijít i na několik desítek tisíc korun. Tedy v případě, že nemáte havarijní pojištění. Proč byste si ho měli sjednat?Havarijní pojištění je mnoha majiteli vozidel považováno za zbytečný luxus. Vždyť už platíte povinné ručení a jezdíte bez nehod, tak proč utrácet za další pojištění? Povinné ručení ale nekryje vše a nekryje náhradu škody na vašem autě. Proto je pro všechny případy vhodné sjednat si také havarijní pojištění, a je jedno jak drahé, či levné, nové, nebo staré auto máte.

Havarijní pojištění vám kryje záda

Havarijko kryje škody na vašem vozidle, ale také na zdraví. To znamená, že když se ocitnete v dopravní nehodě, nebo se s někým nabouráte na parkovišti, škody na vašem voze se vyplatí právě z havarijního pojištění. Navíc jsou v něm zahrnuty i škody způsobené vandalismem, vlivem počasí nebo odcizení auta. Věřte, že řešit situaci, kdy vám kvůli vichřici spadne strom na auto, bez pojištění vyjde mnohem dráž, než co ročně zaplatíte za havarijko.

Na druhou stranu je ale také potřeba říct, že aby vám pojištění všechny škody pokrylo, je potřebné si dobře nastavit rizika krytí a přečíst si podmínky pojistného plnění. Můžete se tam dočíst, ve kterých případech jsou škody způsobené počasím součástí pojistného plnění a ve kterých naopak již ne.

Když jezdíte zalesněnými oblastmi

Bydlíte na vesnici, nebo v menším městě a jezdíte často přes nebo kolem luk, polí a lesů? Pak se vám může velmi snadno stát, že vám před autem bude probíhat zvěř. Pojištění srážky se zvěří je tak jistě na místě, škody totiž bývají opravdu velké, a to i když je zvěř malá.

Pro škody způsobené na předním skle například kamínkem odraženým od cesty, kroupami, ale i vandalem, se bude hodit připojištění čelního skla, jehož oprava může být velmi drahá. A v neposlední řadě si určitě havarijní pojištění sjednejte při cestách do zahraničí a připojistěte si zavazadla ve voze.

Není to zase tak drahé

Možná se zdá, že havarijní pojištění nepotřebujete – nebouráte, nepotkáváte zvěř na cestách a malé škrábance si opravíte i sami. Havarijní pojištění ale není tak drahé, jak by se mohlo zdát. Odvíjí se od technických parametrů pojišťovaného vozidla a profilu řidiče, resp. majitele. A samozřejmě případná připojištění a zvolená spoluúčast. Pokud si nebudete vyskakovat a nepotřebujete žádné ultimátní pojištění, může vás havarijko vyjít i jen na pár stovek ročně.
Přílohy
generali ceska_vw-klub.cz_Havarijní pojištění- Proč se vyplatí si ho sjednat__DG.jpeg

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3043
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Havarijní pojištění: Proč se vyplatí si ho sjednat?

Příspěvek od Shorty »

Chápu, že je to reklama, ale slušelo by podotknout, že dost klubových aut (a z těch opravdu zábavných nejspíš většina) už je na HAV nepojistitelná.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Novinky & Tiskové zprávy“